Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Noroc cu Harea,altfel era mort demult acest topic....

 

Intereseul ar trebui sa fie sa gasesti cat mai usor informatiile utile (si corecte!) si sa poti duce un dialog civilizat, fara batut campii si off-topic. Nu cantitatea este importanta, ca sa ajungi sa-ti fie lehamite sa cauti ceva... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am comandat de la www.bmw-kitsch.de si placa de prindere și Butuc

Daca știe careva cum adaptez buticul la cheia motocicletei?

salut! intra pe adv rider e acolo un topic despre reconfigurare,eu am luat cutiile second si in 10 min le-am reconfigurat pe amandoua

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=300753,eu am ramas cu doua piesulite din alea dar am probat cu vreo 5 chei de la diversi si nu se descuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este ciudat, cand stirile negative sunt propagate de fani se numesc informatii utile si corecte. Cand sunt comentate de ceilalti intra la batut campii, aruncat cu noroi,intr-un cuvant off-topic.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intereseul ar trebui sa fie sa gasesti cat mai usor informatiile utile (si corecte!) si sa poti duce un dialog civilizat, fara batut campii si off-topic.

Ce este ciudat, cand stirile negative sunt propagate de fani se numesc informatii utile si corecte. Cand sunt comentate de ceilalti intra la batut campii, aruncat cu noroi,intr-un cuvant off-topic.

 

De obicei e vorba de cum se pune problema

Vine "fan-ul" si zice "bai, am citit ca au fost 12 gs-uri care aveau un tacanit la ghidon si bmw le-a rezolvat in garantie"

Spre deosebire de "nefanul", care vine si zice "hahaha, ce cazan, gs-urile au tacaniti la ghidon! si mai si costa 20j de mii de coco! e mai tare yahozuki"

Sesizezi diferenta ? :)

 

 

Si inca o lovitura a marketingului bmw, in incercarea de a mai pacali cativa cumparatori creduli. Auzi tu, cica daca-ti iei gs iti mananca focile din palma :)

post-40715-0-24598100-1391508257_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se discuta despre defecte de fabricatie, prima grija sa-ti ceri scuze? OK, perfect valabil daca banii cu care platesti respectiva mobra ar fi in parte falsi. Cum insa toti platesc cu bani valabili se asteapta ca si motoarele sa fie valabile. O orecare scuza ar fi daca schimba fara prea multe explicatii in garantie, dar uite ca mai crapa inexplicabil si dupa garantie. In mod normal daca flansa a fost inlocuita cu un reper similar din otel, toate celelalte crapate din aluminiu crapate sau nu, in garantie sau dupa,ar trebui schimbate de fabricant, fiind o greseala de proiectare/fabricatie recunoscuta implicit. In general este vorba de defecte in puncte importante care tin de siguranta si a caror inlocuire costa mult, si nu de tacanit in ghidon. Tu, sesizezi diferenta?

De obicei e vorba de cum se pune problema

Vine "fan-ul" si zice "bai, am citit ca au fost 12 gs-uri care aveau un tacanit la ghidon si bmw le-a rezolvat in garantie"

Spre deosebire de "nefanul", care vine si zice "hahaha, ce cazan, gs-urile au tacaniti la ghidon! si mai si costa 20j de mii de coco! e mai tare yahozuki"

Sesizezi diferenta ?

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei e vorba de cum se pune problema

Vine "fan-ul" si zice "bai, am citit ca au fost 12 gs-uri care aveau un tacanit la ghidon si bmw le-a rezolvat in garantie"

Spre deosebire de "nefanul", care vine si zice "hahaha, ce cazan, gs-urile au tacaniti la ghidon! si mai si costa 20j de mii de coco! e mai tare yahozuki"

Sesizezi diferenta ? :)

:10: Nefanu zice : "Bemveu e de kakao . Io CRED ca e mai tare yahozuki" :crack: Asta e stilul romanului... "batul prin gard"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:10: Nefanu zice : "Bemveu e de kakao . Io CRED ca e mai tare yahozuki" :crack: Asta e stilul romanului... "batul prin gard"

Are si "batul prin gard" rostul sau. Uite asa a ajuns AB sa dea garantie in plus, spre bucuria si folosul fanilor. Daca toti cantam ode ramaneau la nivelul de acum 4-5 ani. Stiu in primul rand fanii care "este". Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti sa fii un pic mai explicit te rog, unde-l gasim pe acest nene? @alexcseh: Si pe mine ma intereseaza subiectul, daca e sa le trimiti peste hotare, poate ne combinam si impartim transportul.

Sunt sigur ca l-ati gasit pe nenea Sirius. Daca nu " roti moto sirius" pe Google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se discuta despre defecte de fabricatie, prima grija sa-ti ceri scuze? OK, perfect valabil daca banii cu care platesti respectiva mobra ar fi in parte falsi. Cum insa toti platesc cu bani valabili se asteapta ca si motoarele sa fie valabile. O orecare scuza ar fi daca schimba fara prea multe explicatii in garantie, dar uite ca mai crapa inexplicabil si dupa garantie. In mod normal daca flansa a fost inlocuita cu un reper similar din otel, toate celelalte crapate din aluminiu crapate sau nu, in garantie sau dupa,ar trebui schimbate de fabricant, fiind o greseala de proiectare/fabricatie recunoscuta implicit. In general este vorba de defecte in puncte importante care tin de siguranta si a caror inlocuire costa mult, si nu de tacanit in ghidon. Tu, sesizezi diferenta?

Bogdane, scuze, dar nu prea :) O data pt ca ai scris foarte alambicat si apoi pt ca eu vorbesc de una, tu zici de alta.

Eu ma refeream la cum pun "nefanii" de obicei problema fie ca e vorba de o flansa sau de tacanitul de la ghidon. Iar tu imi zici de nu stiu ce probleme de fabricatie, de o flansa cu care nu stiu la ce te referi, de bani falsi si alte alea :)

 

Eu unul cand mi-am luat mobra asta nu m-am asteptat sa fie perfectiunea intruchipata (dar e destul de aproape :D). Chiar eram constient ca fiind model nou pot aparea unele chestii. Pana si aia de la Nasa o mai dau in bara. Dar uite ca pana acum nu am avut probleme. Iar dupa un anumit nr de km si diverse conditii de exploatare consider ca aproape orice componenta devine o consumabila care poate necesita inlocuire mai devreme sau mai tarziu. Indiferent de marca sau chiar de nr de roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-46933-0-51407600-1391553127_thumb.jpg

 

unii chiar nu au imaginatie. :D


Eu unul cand mi-am luat mobra asta nu m-am asteptat sa fie perfectiunea intruchipata (dar e destul de aproape :D). Chiar eram constient ca fiind model nou pot aparea unele chestii. Pana si aia de la Nasa o mai dau in bara. Dar uite ca pana acum nu am avut probleme. Iar dupa un anumit nr de km si diverse conditii de exploatare consider ca aproape orice componenta devine o consumabila care poate necesita inlocuire mai devreme sau mai tarziu. Indiferent de marca sau chiar de nr de roti.

problema e ca la bembeuri apar la un anumit numar foarte mic de kilometri fata de japoneze unde apar dupa un amunit numar mult mai mare de km. :)

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca la bembeuri apar la un anumit numar foarte mic de kilometri fata de japoneze unde apar dupa un amunit numar mult mai mare de km. :)

ce zici? esti roman? daca te pricepi la motoare la fel de bine e jale :))

ce nu inteleg eu e altceva. ce va freaca grija ce-si cumpara fiecare? se strica mai repede, asa si? de asta nu mai poti tu? alta treaba n-ai? du-te si curata-ti lantu, sau monteaza-ti cric central la minunatia ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu inteleg eu e altceva. ce va freaca grija ce-si cumpara fiecare? se strica mai repede, asa si? de asta nu mai poti tu? alta treaba n-ai? du-te si curata-ti lantu, sau monteaza-ti cric central la minunatia ta.

:10: Mi-ai luat vorbele din tastatura... E ca si cum ai intreba un copil mic de ce baga batu' prin gard sa intarate cainele... :crack: Nu stie sa iti raspunda DE CE... Probabil "De aia " :crack:

Editat de Serban.S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zici? esti roman? daca te pricepi la motoare la fel de bine e jale :))

ce nu inteleg eu e altceva. ce va freaca grija ce-si cumpara fiecare? se strica mai repede, asa si? de asta nu mai poti tu? alta treaba n-ai? du-te si curata-ti lantu, sau monteaza-ti cric central la minunatia ta.

Aici gandim la fel !!! :) Topicul asta ar fi muuult mai placut fara d'alde... ! ( Scuze daca am exagerat mai sus, dar m-ai "intepat" un pic ! Pace! :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are si "batul prin gard" rostul sau. Uite asa a ajuns AB sa dea garantie in plus

nu ai nici cea mai vaga idee de ce s-au dat 4 ani garantie, dar arunci asa ca argument.

Eu unul cand mi-am luat mobra asta nu m-am asteptat sa fie perfectiunea intruchipata (dar e destul de aproape :D). Chiar eram constient ca fiind model nou pot aparea unele chestii. Pana si aia de la Nasa o mai dau in bara. Dar uite ca pana acum nu am avut probleme. Iar dupa un anumit nr de km si diverse conditii de exploatare consider ca aproape orice componenta devine o consumabila care poate necesita inlocuire mai devreme sau mai tarziu. Indiferent de marca sau chiar de nr de roti.

tu oricum ai pierdut garantia la mobra.....tot forumul a vazut ca te-ai dat cu ea pe pista....tu esti ala cu aia albastra. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are si "batul prin gard" rostul sau. Uite asa a ajuns AB sa dea garantie in plus, spre bucuria si folosul fanilor. Daca toti cantam ode ramaneau la nivelul de acum 4-5 ani. Stiu in primul rand fanii care "este".

vad ca unii isi asuma niste merite pe care nu le au. nu a dat bmw garantie in plus ca au mancat unii la rahat pe forum. si nici inginerii bmw nu s-au uitat la postarile lui bogdan harea cand au creat noul LC. sa fim seriosi.

singurul "merit" pe care il atribui celor care intra doar sa manance rahat e dezbinarea comunitatii moto. daca ai bmw esti fraier, puteai sa-ti iei orice altceva, dar de prost ce esti nu te-a dus capu si ti-ai luat un rahat de motor care se dezintegreaza sub curu tau. vad ca se foloseste mai nou sintagma de "fan". pai bine fratilor, dar cum poti sa raspunzi atunci cand esti facut prost ciclic. cand intra cate un obosit, si-si varza aici din putu gandirii?

daca sunteti asa de destepti, de ce nu ne lasati in pace cu topicul nostru? ne-am luat bmw-uri ca ne plac. si nu e nevoie sa intre toti disperatii dupa atentie sa ne spuna ca n-am facut o alegere buna. nu-si schimba nimeni bmw-ul ca mancati voi la rahat.

vede-ti-va de motoarele voastre. unii dintre voi au inca multa treaba la ele. trebuie sa-si monteze cric central, indicator de treapta de viteza, sa inventeze un sistem de cutii, etc.

 

Noroc cu Harea,altfel era mort demult acest topic....

 

la ce se rezuma activitatea lui harea pe forum? n-am vazut sa dea un sfat, sau o idee utila. intra doar sa imprastie samanta de scandal. dar ce sa-i faci, pe topicul lui cu yamaha nu intra nimeni si se plictiseste de unul singur. si e valabil pentru multi altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumineaza-ne.

daca ai avea doi, hai sa zicem trei neuroni functionali (ce sa fac, iti raspund cu aceeasi moneda), ai gugalii un pic si ai fi aflat (desi cred ca stiai) ca 2013 a fost an aniversar pentru bmw, iar asta a fost forma de cado' care a aruncat-o catre clienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa o fi, da de ce doar in RO

 

daca ai avea doi, hai sa zicem trei neuroni functionali (ce sa fac, iti raspund cu aceeasi moneda), ai gugalii un pic si ai fi aflat (desi cred ca stiai) ca 2013 a fost an aniversar pentru bmw, iar asta a fost forma de cado' care a aruncat-o catre clienti.

Asa o fi, da de ce doar in RO? Si atentie replica cu neuronii nu era in niciun caz pt tine, ci pt un nefericit care-mi tot miroase urma si a carei postare a fost stearsa.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...