Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

please? anyone?

 

Pai n-ai inteles ca la Bavaria au spre vanzare modele 2008 - 2011 preluate prin/pentru buy back ?

Astfel iti satisfaci curiozitatea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din motivul asta nu sare nimeni cu motoarele..........eu am patit sa dau motorul la un "prieten" sa faca o tura si asta e rezultatul.....reparatia nu a platit`o si el a ramas cu tura si eu cu paguba. Din ziua respectiva am jurat ca nu mai urca NIMENI pe motorul meu. Probabil asta e frica tuturor sa nu pateasca la fel.

post-24906-0-98317400-1405439644_thumb.jpg

post-24906-0-48222000-1405439658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am zis ca nu vreau sa ma plimb. nici eu nu as da motorul cuiva de pe forum sa se plimbe sa vada cum e. doar vreau sa aflu mai multe de la cineva care merge pe un gsa. maxim sa stau in sa..atat..multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva interesat,vand geanta de rezervor de la Touratech si geanta sa pasager Touratech pentru BMW R1200GS/GSA in stare foarte buna.


Pret set este de 160Euro, iar separate 100 euro fiecare.


Tel.0722205893 -Klaus


http://shop.touratech.com/tail-rack-bag-zegatex-for-bmw-r1200gs-up-to-2012-r1200gs-adventure-up-to-2013-instead-of-pillion-seat.html


http://shop.touratech.com/tankbag-for-bmw-r1200gs-up-to-2012-r1200gs-adventure-up-to-2013.html




  • post-31164-0-44964000-1405765677_thumb.j
  • post-31164-0-82239000-1405765668_thumb.j
  • post-31164-0-39887500-1405765689_thumb.j
  • post-31164-0-32269200-1405765739_thumb.j
  • post-31164-0-58401100-1405765748_thumb.j
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

In urma unei cazaturi m-am ales cu mici investitii ce trebuiesc facute.

Mai exact: oglinda dreapta,geam(sticla)protectie far(head light),windshield adjusment mechanical,protectie bujie stanga(spark plug cover left).

Cunoasteti pe cineva care se ocupa cu piese de schimb ?In prima faza incerc aici si apoi poate ajung la Bavaria sau alti deal-eri consacrati

Modelul este un GS 1200 din 2005.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

In urma unei cazaturi m-am ales cu mici investitii ce trebuiesc facute.

Mai exact: oglinda dreapta,geam(sticla)protectie far(head light),windshield adjusment mechanical,protectie bujie stanga(spark plug cover left).

Cunoasteti pe cineva care se ocupa cu piese de schimb ?In prima faza incerc aici si apoi poate ajung la Bavaria sau alti deal-eri consacrati

Modelul este un GS 1200 din 2005.

Multumesc anticipat.

motorworks.co.uk ai incercat? da-le un mail eventual si zi-le ce-ti trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Oare e adevarat ca difera placutele de frana de la GS LC fata de GS Adv LC ?

 

Apropo,cei de la Corbin au scos sa pentru modelele noastre.

http://www.corbin.com/bmw/bmwgs12cds13e.shtml


» Post actualizat in 22 Jul 2014 18:11

Ieri am vazut un motociclist din Moldova care avea prinse niste genti pe capacele cutiilor si al topcase-ului.

Mi se par foarte utile,asa ca le-am gasit la Wunderlich

http://www.wunderlich.de/shop/de/wunderlich-topcase-tasche-elephant.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutare.

Oare e adevarat ca difera placutele de frana de la GS LC fata de GS Adv LC ?

Din cate stiu este acelasi model de placute. Cred ca au fost diferente doar la modelul folosit de la o serie la alta (ca si la cele de spate, care la prima serie s-au tocit f repede apoi le-au inlocuit cu unele mai rezistente).

 

Posibil sa vedem curand posibilitatea de a face upgrade la Abs Pro/Cornering Abs si pt LC

http://www.visordown.com/motorcycle-news--general-news/bmw-offers-retro-fit-cornering-abs-for-hp4/25289.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O optiune interesanta de protectie pt cei care nu agreeaza ideea de crashbar

 

Exista si originale BMW:

 

post-9546-0-09498200-1406103586_thumb.jpg

» Post actualizat in 23 Jul 2014 08:21

Oare e adevarat ca difera placutele de frana de la GS LC fata de GS Adv LC ?

 

Eu nu stiu sa fie... de ce intrebi, nu s-au potrivit?

» Post actualizat in 23 Jul 2014 08:33

Ieri am vazut un motociclist din Moldova care avea prinse niste genti pe capacele cutiilor si al topcase-ului.

 

Mai ai nevoie de spatiu de depozitare, la ce cutii mari ai?? Apropos, stii ca gentile interioare de Adv (originale) sunt gandite sa fie prinse si peste cutii, in caz de nevoie?

Astea de la Wunderlich merg puse si pe cutiile vario (laterale). Iar pt topcase-ul vario exista un gratar (tot la Wu) pe care mai poti pune ce vrei.

Intereseant pt interiorul topcase-ului mi se pare chestia asta care ajuta la putina organizare.

Touratech de exemplu nu au genti decat pt. cutiile lor Zega.

» Post actualizat in 23 Jul 2014 08:46

Posibil sa vedem curand posibilitatea de a face upgrade la Abs Pro/Cornering Abs si pt LC

 

Eu inca astept sa puna parktronic. Cate un senzor in fiecare sidecase si vreo doi in colturile de la topcase n-ar strica :D

 

Apropos de tehnica/optiuni... aseara mi-au picat ochii pe ghidon si incercam sa numar butoanele de pe manerul stang :wacko:

 

post-9546-0-93560700-1406105163_thumb.jpg

» Post actualizat in 23 Jul 2014 08:47

Cu mentiunea ca mai e si cel de faza mare /flash care nu se vede...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorworks.co.uk ai incercat? da-le un mail eventual si zi-le ce-ti trebuie.

Am gasit ceva.Totusi m-am si ales cu intrebari:

-adica stie careva pt model din 2005 farul este Headlight left dip sau Headlight right dip?Denumirile respective le-am luat de pe motorworks.uk;

- cum as putea sa aduc la noi in tara piesele de pe acest site?

Multumesc din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva.Totusi m-am si ales cu intrebari:

-adica stie careva pt model din 2005 farul este Headlight left dip sau Headlight right dip?Denumirile respective le-am luat de pe motorworks.uk;

- cum as putea sa aduc la noi in tara piesele de pe acest site?

Multumesc din nou.

pai ai left si right, in functie de partea pe care se circula (in anglia se circula pe stanga, in restu lumii civilizate, pe dreapta :))).

din cate stiu chestiile astea la far se pot regla, tre sa-ti scrie si in manual.

iar in legatura cu adusul in tara, nu ar trebui sa ai probleme. faci comanda, platesti si vin.

 

We accept all credit and switch cards except American Express, Diner, International EDC-Maestro and Laser. If you are ordering on this site please double check your number after entering. Note that some "solo" cards do not authorise if the user is not present so can only be used at our collection counter. Please note we do not store card details and use 'Sagepay' to process all our card payments. Sagepay's system is extremely secure and encrypted using 128-bit SSL certificates. If ordering by telephone please have your card details, including security number, to hand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Exista si originale BMW:

 

attachicon.gifzylinderkopfhaubenschutz.jpg

» Post actualizat in 23 Jul 2014 08:21

 

Eu inca astept sa puna parktronic. Cate un senzor in fiecare sidecase si vreo doi in colturile de la topcase n-ar strica :D Apropos de tehnica/optiuni... aseara mi-au picat ochii pe ghidon si incercam sa numar butoanele de pe manerul stang :wacko:

Cu mentiunea ca mai e si cel de faza mare /flash care nu se vede...

Alea de la Bmw sunt gen protectiile suplimentare de la touratech (si altii). Cele pe care le pusesem sunt prinse tot de cadru, ca si crashbarul, doar ca sunt mult mai finute.

 

Legat de butoane... da, si de mine mai faceau amicii haz ca am mai multe decat au ei in masina :)

 

Am comandat placute fata ca rezerva.

Cei de la Contempo Brasov mi-au spus ca nu sunt la fel.In program ar fi 2 coduri.Doar pentru fata.

Ciudat, sunt 99% sigur ca folosesc aceleasi placute, acelasi etrier etc. Poate difera doar brandul placutelor in programelul lor. De ex eu am avut de ales cand le-am schimbat intre Brembo si nu mai stiu ce alt producator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea de la Bmw sunt gen protectiile suplimentare de la touratech (si altii). Cele pe care le pusesem sunt prinse tot de cadru, ca si crashbarul, doar ca sunt mult mai finute.

 

 

Ciudat, sunt 99% sigur ca folosesc aceleasi placute, acelasi etrier etc. Poate difera doar brandul placutelor in programelul lor. De ex eu am avut de ales cand le-am schimbat intre Brembo si nu mai stiu ce alt producator.

 

Am inteles cu protectiile, nu am fost suficient de atent ;)

 

Placutele... or fi d-alea care se tocesc repede si d-alea care nu se tocesc asa repede. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva.Totusi m-am si ales cu intrebari:

 

- cum as putea sa aduc la noi in tara piesele de pe acest site?

Multumesc din nou.

 

platesti cu cardul si ei trimit prin posta . mie mi-au ajuns de fiecare data foarte repede . cateva zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva intrebri pentru posesorii de lc

- ce parere aveti despre BMW Oradea, acolo am facut prima revizie cand am adus mobra de la munchen, ei mi l-au recomandat (dealer autorizat) pentru ca sa ma si incadrez in aproximativ 1000 km, m-am gandit sa merg si la revizia de 11000 km tot acolo (mai am vreo 4800 km pana atunci), as vrea totusi ceva pareri, daca stiti ceva.

- ce protectii ati mai pus pe mobre, eu am doar crash-barul, mai vreau niste protectii de cilindrii si o protectie de plexiglas de far de la touratech, altceva necesar mai este de pus?

- saua este ok, dar pe mobra cealalta am luat una de la touratech si sunt mult peste cele originale la confort, ma bate gandul sa cumpar una, si-a mai luat cineva?

- are cineva vreun program cu ce operatuni se fac la revizii, cum era si pentru modelele anterioare?

- ce cauciucuri aveti, ca eu am luat-o cu anakee III si mi s-a dus spatele de vreo 2-3 ori, desi cu gs-ul celalalt nu am patit-o desi am tot anake III, asa ca urmatoarele vor fi alta marca.

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- de Bmw Oradea nu am idee

- pe langa ce ai mentionat tu, eu mai am protectia de bascula si scutul enduro de la bmw. Vreau sa imi iau si protectiile de cilindri de la touratech pt iesirile offroad, dar momentan nu le au disponibile (asa for fun, am vrut sa le comand intro seara dar mi-a fost lene si am zis ca le comand a 2a zi. Si nu mai erau in stoc :) )

- de saua de la Touratech am citit ca e o idee mai comoda, dar ca nu ar fi senzationala. Postase Marcel mai in urma link care seile de la Sargent parca. Merita aruncat un ochi.

- Uite aici lista operatiunilor care se fac la revizii

- Tourance next. Foarte faine pe asfalt&ploaie, decente pe drumuri off uscate gen forestiere, durata maricica de viata.

 

Si ca tot vorbeam de gume :)

 

DSC00647.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...