Sari la conținut

Turometru , Temperatura , Voltaj ... Etc


Gerad
 Share

Postări Recomandate

Am facut pentru mine un RPM metre si vor mai mult .. .daca sunt doritri sunt curios si ce functii mai vor !

 

deocamdata :

 

- RPM ( rotatii pe minut )

- TEMP (grade celsius )

- VOLTAJ ( masoara voltajul bateriei )

 

- astept sugestii cu ce mai vreiti

poate fi neiluminat , luminat cu verde , sau multicolor ( 9 culori ) .. cel mare cu albastru

 

 

preturile vor fi diferite de ce functii are , display folosit !

post-12347-1208976350_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut... de cand caut si eu niste display-uri ...ceva cu 2x16 caractere ai??? Eu mi-am facut rost o data de la un telefon public, pe care il sparse niste vagabonti...insa l-am ars :D

Cel iluminat pare destul de performant. Pe mine ma intereseaza numa displayuri...ai de vanzare, sau ma poti ajuta cu achizitionarea unuia???

 

A si cum legi smecheria sa iti calculeze turele???Folosesti microcontroler? programezi cu BASCOM AVR?. Nu vreau sa fur ideea...pe mine numa displayu ma intere pentru o smecherie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun deci doritori sunt ... mai am de lucrat la soft cate putin si la partea hardware .... dupa ce il fac final spun si pretul oricum va fi de la 1 mil ( turometru simplu cu lumina ) pana la cat o fi ... ( cum vrea clientu ) .... et ajut cu display ... vb pe mess gerad89 ( sa pecifici cine esti ) :D deci va ramane subiectu deschis astept sugestii la noi functii ... daca vor multi bagam in serie ;)

 

 

se monteaza ori pe fisa de la bujie ( prin inductie ) , ori cu un senzor hall( magnetic ) la volanta ori optic ( tot la volanta ) ... deci merge si la 4t oricati cilindri ( daca luam ca punt de reper volanta ) ... pt intrebari / sugestii va astept aici ;)

 

 

in winavr :whip:

 

fiecare vine cu un mesaj personalizat la inceput ! ( cum vrea clientu )

post-12347-1208980950_thumb.jpg

Editat de Gerad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... de cand caut si eu niste display-uri ...ceva cu 2x16 caractere ai??? Eu mi-am facut rost o data de la un telefon public, pe care il sparse niste vagabonti...insa l-am ars :D

Cel iluminat pare destul de performant. Pe mine ma intereseaza numa displayuri...ai de vanzare, sau ma poti ajuta cu achizitionarea unuia???

 

A si cum legi smecheria sa iti calculeze turele???Folosesti microcontroler? programezi cu BASCOM AVR?. Nu vreau sa fur ideea...pe mine numa displayu ma intere pentru o smecherie...

 

gasesti display-uri de care vrei (2 x 8 , 2 x 16 , 2 x 20 caractere) la www.metrafo.ro sau www.comet.srl.ro iti faci cont acolo si cumperi...cumpar de ani de zile de la ambele magazine si sunt ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mult mai fain analogic cu lumina si eu as fi interesat si sa mearga atasat in exterioru bordului daca stie cineva cum e la mini cooper al nou care stie sa imi dea un PM...ms mult

eu as vrea sa fie capitonat cu piele si eventual cromat, se poate? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...