Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

HRISTOS A INVIAT ,MULTA SANATATE LUI MARIUS ,SUNT SCUTERIST DE 5 ANI ,NU-MI TREBUIE MOTOR , AM VZUT MOARTEA CU OCHII DE 2 ORI ,O DATA LA 100 LA ORA M-A FURAT PEISAJUL SI AM INTRAT IN BORDURA , DUMNEZEU M-A AJUTA SI AM REDRESAT SCUTERUL...O PANICA CRUNTA A FOST IN SUFLETUL MEU , IN CATEVA SECUNDE AM AVUT IN FATA OCHILOR FILMUL UNUI DEZASTRU..., IN AL DOILEA ACCIDENT MI-A CEDAT GHIDONUL SI BUFF AM DAT CU BOSTANUL DE ASFALT ( 60 KM/H ) CULMEA PE TEASTA AVEAM PROBIKER , NU A CEDAT SI M-A SALVAT . DUMNEZEU SA-L AJUTE PE MARIUS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hristos a Inviat , aceste momente sunt bune pentru rugaciune si merita sa ne oprim pentru cateva clipe la biserica si sa aprindem o lumanare si sa ii uram insanatosire cat mai rapida si alte ganduri bune ca el simte asta.... in rest nu am alte noutati pentru voi aceiasi situatie, aceiasi medicii insa puterile lui sunt mult mai mari si trebuie sa treaca peste asta, ca stie ca in spatele acelor usi il asteapta familia, rudele,prieteni doar ne-a raspuns de atatea ori in felul lui ca stie ca ii suntem aproape si sigur nu vrea sa ne dezamageasca pe nici unul, sanatate Marius si sa ne vedem cu bine maine cand venim sa auzim si ceva de mai bine .....Hristos a Inviat si Doamne ajuta !!! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceste momente sunt bune pentru rugaciune ...

 

 

chiar crezi????? trebuia sa se roage inainte sa isi puna casca in cap. oricum dupa tot ce si-a dorit vad ca i s-a intamplat. vezi nickul "Death|Strike" si moto-ul sau "Moartea vine cu numarul 46 pe calutz!".

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar crezi????? trebuia sa se roage inainte sa isi puna casca in cap. oricum dupa tot ce si-a dorit vad ca i s-a intamplat. vezi nickul "Death|Strike" si moto-ul sau "Moartea vine cu numarul 46 pe calutz!".

 

 

mha baiatule eu zic sa te duci unde vrei tu sa dispari de aici ca nu iti permit sa spui asa ceva,tine chestia asta pt tine ok?

ala e doar un nickname

Editat de Death|Strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar crezi????? trebuia sa se roage inainte sa isi puna casca in cap. oricum dupa tot ce si-a dorit vad ca i s-a intamplat. vezi nickul "Death|Strike" si moto-ul sau "Moartea vine cu numarul 46 pe calutz!".

 

 

 

 

da`mi voie sa`ti spun k ai dat dovada d multa "inteligenta" prin replica d mai sus. atat t intreb, dak ai avea un copil si el ar pati c i s-a intamplat lui marius, la fel ai zice?? inainte de a spune maxime d genu asta pline d desteptaciune, gandeste si u d 2 ori. cred k in momentu de fatza ar trebui sa conteze numai insanatosirea lui marius, nu nijte nickname-uri sau nijte numere..... nu e nik personal, da dak as fi vro ruda sau vro persoana apropiata lui marius si as vedea c ai spus mai sus...... zau k te-as calca in picioare. si poti sa ma injuri pana nu mai poti, sunt sigura k o vei face, dar afla k nu-mi pasa .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pe cati va deranja acest post dar pe uni nu va intereseaza deloc de Marius desi pareti interesati ( si aici nu ma refer la cei care posteaza cu sufletul si cu gandul la el ) ma refer la cei care au de comentat in plus, de gasit vinovati , de acuzat....... stiti bine ca sunteti aceia care nu vreti sa admiteti ca puteti pati asa ceva, ca voi aveti ani in spate, ca voi sunteti zei soselelor, ca voi nu a-ti cazut..... dar nu demonstrati nimic cu asta , dovada faptul ca atatea topicuri noi apar incontinuu pe aici, multi intra aici posteaza si se urca pe motor si acolo uita ca Marius e cum e si accelereaza si .........

Nick-ul nu reprezinta nimic, il are de 3 ani sau mai mult.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar crezi????? trebuia sa se roage inainte sa isi puna casca in cap. oricum dupa tot ce si-a dorit vad ca i s-a intamplat. vezi nickul "Death|Strike" si moto-ul sau "Moartea vine cu numarul 46 pe calutz!".

 

Fiinta de o imbecilitate notorie ce esti, stii ca acest topic este urmarit si de rudele lui Marius, crezi ca ajuti pe cineva cu mizeriile pe care le stoarce creierul tau.

Daca nu ai de spus nimic util mai bine taci.

Dute si da-te cu capul de un perete pana omori si neuronul ala care a ramas acolo, ca sigur se plictiseste de unul singur.Eu il cunosc pe baiatul asta de cand ma stiu pe mine, la fel si inca vreo cativa care mai posteaza...am facut aceste conturi ca sa va tinem pe voi la curent cu ce se intampla.

Pacat ca exista oameni ca tine.

 

MAI BINE TACI SI PARI PROST, DECAT SA DESCHIZI GURA SI SA INLATURI ORICE DUBIU

 

Imi cer scuze fata de ceilalti pentru acest post, dar nu se pot sa citesc asemenea prostii si sa raman rece

 

@AdrianB1 nickul este de la numele unui joc, si il foloseste de vreo 4 ani, nu are nici o legatura cu vreo prostie la care v-ati putea gandi voi.

Editat de nbn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiinta de o imbecilitate notorie ce esti, stii ca acest topic este urmarit si de rudele lui Marius, crezi ca ajuti pe cineva cu mizeriile pe care le stoarce creierul tau.

Daca nu ai de spus nimic util mai bine taci.

Dute si da-te cu capul de un perete pana omori si neuronul ala care a ramas acolo, ca sigur se plictiseste de unul singur.Eu il cunosc pe baiatul asta de cand ma stiu pe mine, la fel si inca vreo cativa care mai posteaza...am facut aceste conturi ca sa va tinem pe voi la curent cu ce se intampla.

Pacat ca exista oameni ca tine.

 

MAI BINE TACI SI PARI PROST, DECAT SA DESCHIZI GURA SI SA INLATURI ORICE DUBIU

 

Imi cer scuze fata de ceilalti pentru acest post, dar nu se pot sa citesc asemenea prostii si sa raman rece

 

@AdrianB1 nickul este de la numele unui joc, si il foloseste de vreo 4 ani, nu are nici o legatura cu vreo prostie la care v-ati putea gandi voi.

are dreptate alex dygital,nu ajutati pe nimeni cu aceste discutii rautacioase si mai ales pe marius.acest copil are nevoie de liniste si rugaciune si daca nu sunteti in stare sa-i oferiti asta, mai bine nu mai scrieti nimic.trebuie sa intelegeti odata pt totdeauna ca gandurile noastre plutesc prin aer,exista,ne inconjoara si ele sunt receptionate involuntar de toate creierele iar cele care sunt legate de un nume imediat afecteaza creierul respectiv.deci tot ce este legat de marius el simte si il influienteaza in subconstientul sau.(v-am trimis o adresa intr-un post anterior in care puteti gasi ceva teorie despre puterea gandurilor dar se pare ca ori nu ati citit ori nu va intereseaza sa-l ajutati pe marius).in alta ordine de idei,nu va mai dati mai destepti sau mai prosti.toti care sunteti motociclisti sunteti doar motociclisti.desteptaciunea sau prostia se poate evalua in cu totul alte conditii care nu are legatura cu motociclismul.Dumnezeule atotputernic, ajuta-l te rog pe marius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa ignor rautatile si "sfaturile" de [dupa], postate aici fara utilitate - cred eu ... si as vrea sa aflu vesti despre copil!

in seara de Pasti, m-am gandit la el si am adresat o rugaciune ... este nevoie de un miracol ca el sa isi revina si este destul de puternic la varsta lui sa poata "primi" miracolul ...

cine are informatii noi despre starea lui Marius va rog postati ...

restul, va adresez rugamintea de a intra pe topicul "incepatori" si a face acolo toate afirmatiile de mai sus, sau a va implica direct in tot ce inseamna actiune de constientizare a tinerilor motociclisti (vezi AMR) sunt mult mai utile copiilor care inca nu traverseaza o astfel de situatie ... nici lui Marius nici familiei si prietenilor lui nu le sunt de ajutor acum parerile voastre ....

no offence ... dar ACUM, chiar intram aici sa citim despre starea lui Marius

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acest copil are nevoie de liniste si rugaciune si daca nu sunteti in stare sa-i oferiti asta, mai bine nu mai scrieti nimic.trebuie sa intelegeti odata pt totdeauna ca gandurile noastre plutesc prin aer,exista,ne inconjoara si ele sunt receptionate involuntar de toate creierele iar cele care sunt legate de un nume imediat afecteaza creierul respectiv.deci tot ce este legat de marius el simte si il influienteaza in subconstientul sau.

 

 

:moto: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog operatorul sa sterga postul meu ( Post #254) de mai sus a fost scris de altcineva pe contul meu, la acea ora eram pe sosea (a fost accesat de la o sala de net unde am intrat pe forum si a ramas parola inregistrata). va multumesc.

:)

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: ce cauta un tanar de 20 ani pe un CBR 600 F4 cu peste 80km/h in oras desi nu are nici macar doua luni de cand si-a luat permisul? Teribilism? Selectie naturala?

 

...intrebari tampite?

 

Du-te si mediteaza undeva la asta...undeva departe de topicul asta, si fii multumit ca am reusit sa ma chinui sa nu-mi dau drumul la gura in raspuns.

 

Intrebare: ce cauta un tanar de 20 ani pe un CBR 600 F4 cu peste 80km/h in oras desi nu are nici macar doua luni de cand si-a luat permisul? Teribilism? Selectie naturala?

 

...intrebari tampite?

 

Du-te si mediteaza undeva la asta...undeva departe de topicul asta, si fii multumit ca am reusit sa ma chinui sa nu-mi dau drumul la gura in raspuns.

 

l.e: De fapt, stii ce? Du-te-n rahat cu postul tau plin de "subintelesuri" si sfaturi mascate/nemascate atotstiutoare. Usor e sa stai in spatele monitorului si sa lasi cate-un excrement de-asta plin de inteligenta intr-un loc in care NIMENI nu are nevoie sa-l auda. Ce dovedesti mah cu asta? Pe cine ajuti mah? Pe oamenii aia care acum se dau cu capul de pereti de durere? Selectia naturala a ******.

 

Peste 80..orice JAF de mobra ajunge la viteza aia. Crezi ca un CB 500 te scotea din rahat mai repede in aceeasi situatie? Habar n-ai ce s-a intamplat acolo. Si n-ai dreptul sa comentezi.

Iar pustiul teribilist rau...n-am ce zice.

 

Mai lasati-ne dracului in pace cu porcariile astea debitate doar de dragul de a mai umple spatiu.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: ce cauta un tanar de 20 ani pe un CBR 600 F4 cu peste 80km/h in oras desi nu are nici macar doua luni de cand si-a luat permisul? Teribilism? Selectie naturala?

 

I se poate intampla oricui, asa a fost sa fie. O clipa de neatentie, cred eu, este de ajuns. Nu are rost sa arunci cu pietre in situatia data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

claudiu nx, nu-s pietre aruncate ci lectii de invatat. Daca nu se invata nimic din accidentul asta atunci forumul asta face mai mult rau motociclistilor decat bine. In loc sa incercati sa intelegeti de ce a avut accidentul loc, cautati "conservari" vinovati. In loc sa observati greseala imensa facuta de cel care i-a scos casca, voi dati cu RIP-uri ca babele satului. Iar daca un pustan incepator pe CBR e ok, aveti o problema grava la mansarda.

 

Nu va mai comportati ca o turma iertatoare cand un motociclist e accidentat, nu va ajuta sa invatati nimic.

 

PS:

 

Pe 12 martie isi ia permisul, pe 14 martie vine cu CBR-ul din Iasi si deja pe 17 martie scria:

 

Hop si eu ca nu se putea.... :)

 

Am avut 2 incidente pana acum in 500 de km de mers pe mobra (sunt incepator)

 

1. Pe la Roman parca, opresc in camp sa ma intind si eu ca veneam dinspre Botosani spre Buxuresti, trag pe dreapta, dau sa pun piciorul jos si imi aluneca spre santul de la marginea drumul.... si Pouc! jos cu ea si cu mine. Urmari: eu nimic decat nervi, ea (motoreta) zgariata un pic si un semnal spart. Ghinion!

 

2. Asta seara, veneam dinstpre casa poporului spre Unirii. Opresc la semmafor iar la verde plec, destul de tare, la un moment-dat vad ca acolo se face o bucla, eu neexperimentat, tin motocicleta dreapta franez fata, calc si spatele si ma las usor sa evit bordura, dar mobra a fost de alta parere si s-a suit pe bordura iar pe mine m-a aruncat de pe ea. Noroc cu echipamentul ca nu am patit nimic, in schimb motocicleta e zgariata destul de urat pe dreapta, aripa fata s-a cojit un pic, si cred ca mi s-a trambat ceva pe la carene. Nu stiu exact maine fac constatarile, dar am inteles ce inseamna sa fii incepator si sa mergi noaptea....

 

Eh oricum vad eu ce ii fac maine :lol: Asfalt uscat tuturor si atentie!!

 

 

Iar pe 25 martie scria:

 

Salut,

 

 

Eu am un CBR F4 din 99 si mai mult de 200 nu i-am dat ca ma batea vantu :rock:

Dar eram in treapta a 5 a pe la vreo 5-6 mii ture si inca aveam cuplu sa ma duc......

 

Deocamdata e indeajuns pentru mine :moto:

 

Oricum cu ridicatu pe o roata mi se pare super greu... al meu nu s-a ridicat decat foarte foarte putin cand am plecat odata mai agresiv de la un stop, am incetinit si apoi i-am dat gaz si s-a ridicat in schimb nimic, sau inca nu stiu eu :blbl:

 

 

Bafta :moto:

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt intrebari tampite oryon. Vad ca topicul asta nu e cel mai nimerit pentru sfaturi.

Una peste alta accidentul s-a intamplat. Nu se mai poate da inapoi in privinta asta. Sau poate gresesc eu si se poate.

Baiatul isi va reveni, ca e tanar si toata lumea se roaga pentru el. Inclusiv eu.

 

Dar hai sa vedem domnule oryon de pe ce pozitie vorbesti. Ai acelasi fel de motocicleta si esti tot incepator. In seara in care ai venit prima data cu ea la daniel (cold_as_ice) ti-am zis cam acelasi lucruri despre care intreba omu in care ai aruncat cu pietre. Mai precis te-am intrebat de ce nu ti-ai luat alta.

 

Va alegeti foarte prost motocicleta frate. Si cand va zicem ne luati la injuraturi, in gand, pe fatza sau pe forumuri. Va trebuie cultura. Aia care zice ca trebuie sa incepi cu 125-250 cmc. Nu e tata ca la masini: "imi place mult. am bani. o iau". Este fals. Fals de tot.

 

 

Rugati-va cu multa credinta pentru baiat. Sa vrea Dumnezeu sa-l faca bine.

Editat de ahonen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai certati, cei care umplu 25 de pagini de RIP si care cred ca rugaciunile sunt o procedura medicala aplicata in Terapie Intensiva nu vor sa invete nimic din accidente, ci doar sa isi satisfaca setea de morbid pe necazul altora. Iar moderatorii dorm in pace, forumul asta e ca un sat fara caini pe unde se plimba toti lupii pe strada.

 

Domnilor moderatori, probabil daca v-ati face treaba ati sterge orice comentariu care nu are legatura directa cu accidentul. Din pacate chiar si comentariile gen "un incepator s-a suit pe o sportiva si i-a dat goarna in oras" pentru ca desi sunt adevarate nu mai folosesc nimanui, la aceasta rubrica nu apar cei ce au invatat ci acei care NU au invatat sa circule prudent si cei care au avut ghinionul sa fie tavaliti de o masina. Cine are capul pe umeri o sa stie ce sa faca, e plin forumul de sfaturi "incepatori, nu sariti direct pe moto puternice", cei care nu il au oricum nu o sa asculte si tot in pomi, parapeti, sine de tramvai, canale sau borduri o sa se opreasca in cautarea unui premiu Darwin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti si daca isi lua si un 125 un amarat de 125,ajungea acul indicatorului la 80 kmh fara sa iti dai seama,sunt si unele scutere ca prind aceasta viteza si cei care le piloteaza merg fara casca,in pantaloni scurti maiou,putea sa aiba si MZ'ul lui taicamiu ca si aia merge cu 80.Deci va rog aici nu avea legatura motocicleta.

Anyway,de ieri am inceput sa observam ca transpira,pe nas sub nas si daca ii tii mainele stranse.Astea sunt semne.Slava Domnului!

Se va face bine si va posta el aici si ne va explica el totul .

 

 

PS: opriti'va din aceste remarci.

 

Oricum din cate am aflat de la martori (adevaratii martori nu tot ciumpalacii care si'au dat si ei cu parerea) ,lui Marius in aceasta il salva decat experienta,daca unii soferi de masini si autobuze care nu isi respecta partenerii de trafic nu ai ce le face,nu ai chiar daca merita schingiuiti.

Editat de Death|Strike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti si daca isi lua si un 125 un amarat de 125,ajungea acul indicatorului la 80 kmh fara sa iti dai seama,sunt si unele scutere ca prind aceasta viteza si cei care le piloteaza merg fara casca,in pantaloni scurti maiou,putea sa aiba si MZ'ul lui taicamiu ca si aia merge cu 80.Deci va rog aici nu avea legatura motocicleta.

 

Imi pare rau pentru fratele tau si chiar daca nu il cunosc, ii doresc sa isi revina.

Cat despre "orice amarata de motoreta ajunge la 80km/h", gandeste-te ca e vorba si de puterea motocicletei si de cat de repede ajunge la acea viteza, si cum 'se simte' viteza. Multe accidente grave au avut loc in orase, unde cu o motocicleta mica nu ai timp sa ajungi la viteze mari din cauza traficului. In schimb, la un 600 bagi putin mana in gaz si aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine ca da semne de revenire. Treptat o sa-si revina , sa speram complet si cat mai repede..

Totodata imi pare rau ca ii voi supara pe unii, dar Adam a facut o sinteza pe cat de deranjanta pe atat de adevarata.

@Oryon , postul tau e foarte deplasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...