Sari la conținut

Accident La Flora Acum Vreo Ora . Moto Galbena.


Catalin de pe forum
 Share

Postări Recomandate

Sunt incepator pe sportiva(un CBR 600F4i Rossi),duminica cand ajung in Bucuresti il pun la vanzare......mai astept un an sau poate doi pana sa revin la sportiva.M-a terminat cazul lui Marius.....ma cutremur cand ma gandesc la parintii lui....Dumnezeu sa ne apere.R.I.P :rusinica: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 445
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Haideti sa ne concentram doar pe ziua de maine si sa lasam alte probleme existentiale deoparte.

 

Ne putem strange maine la ora 12 la biserica, fara motoare, fiecare cu cate o floare alba, simpla, ca simbol comun al prieteniei noastre cu Marius.

 

De acord toata lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nu motorul a fost de vina asa ca cred ca puteti veni cu motoarele si o sa vb si cu parinti lui ....... de la biserica si pana la cimitir sunt 4-5 KM , iar daca asta a fost pasiunea lui cu sunetul motoarelor si al claxoanelor sa plece de pe lumea asta, nu e primul si nici ultimul caz in care pasiunea si daruirea s-au terminat nefast dar acum sa il conducem pe ultimul drum asa cum se cuvine si sa ne gandim la toate momentele speciale cu el ....deci maine la 12 slujba la biserica de la chibrit , Str Dornei vis-a-vis de benzinaria agip e un lafourmi si in spatele blocului (de 12 etaje, cel mai inalt din zona) e biserica.... si dupa slujba la cimitir..... la straulesti 2 ....de la capatul troleibuzului 97 se tine drumul drept si dupa 2 km se face o intersectie (unde e si o benzinarie MOL) acolo se face dreapta si se mai merge approx 500-1000 M pana cand pe dreapta se face gardul din beton al cimitirului ...... aduceti o floare alba si lumanari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte....

 

 

 

 

pacat sa moara un baiat atat de tanar,cu toata viata inainte...nu cred ca exista dreptate divina....cocalarii aia care merg pe scuter si trec pe rosu nu mor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va invatati copiii sa respecte legea - sa nu conduca motoare mai puternice de 25kW (34CP) in primii doi ani.

Multi copii, inclusiv Marius, ar fi fost in viata acum daca ar fi respectat aceasta prevedere de bun simt a legii.

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei care au murit, dar vina nu este nici a motocicletei, nici a legii.

Din pacate nimeni nu mai respecta prevederea asta, nici politia nu mai controleaza, nici motociclistii nu tin cont de ea si nici parintii nu o cunosc. Si pana la urma fiecare alege ce conduce. Asta e. Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-l ierte!

Pana la urma care a fost motivul accidentului? A pierdut controlul, a facut pana?...

Aveti grija de voi! Chiar nu merita sa alergati catre moarte!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, Vineri 2 Mai 2008 ora 12:00 la Biserica “Sf. Împărați – Podeanu” (Str. Dorna, nr. 70, Piața

Chibrit, vizavi de Agip, capătul lui 300, Metrou “1 Mai”, In spatele magazinului "La Fourmi") , familia ,prietenii, rudele, cunoscutii se vor aduna pentru a conduce pe ultimul drum pe, cel ce le-a fost timp de 20ani ... ... iar pentru noi prietenul nostru, Marius.

 

La funeralii sint asteptati sa ajunga si motociclisti pentru a lasa o floare si varsa o lacrima pentru un suflet nevinovat care a ales ca la nunta sa, sa cada o stea ...

 

Domnul sa te aiba in pace Marius! :rusinica: :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul de copil :rolleyes: .Sincere Condoleante familiei lui, sa le ofere Dumnezeu linistea sufleteasca de care au nevoie in momentele astea :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. ar fi frumos din partea noastra sa fim in nr cat mai mare. am vb cu tatal lui marius si ne asteapta cat mai multi. asa ar fi vrut sa fie si marius. azi 02 mai la ora 12 la chibrit la biserica.

 

 

 

le : a fost speriat de o masina care venea din dreapta, care probabil nu s-a asigurat. se pare ca a intrat in bordura. impactul a fost foarte puternic, a fost "catapultat". totul e vag.

Editat de Luc1f3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati umplut 42 de pagini de pareri si vesti false...de certuri si contraziceri apoi de RIP'uri...dar cati din voi ati venit la inmormantare???sa va numar pe degetele de la o mana? a...nu...ca eu inca am degete si 0 nu pot numara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati umplut 42 de pagini de pareri si vesti false...de certuri si contraziceri apoi de RIP'uri...dar cati din voi ati venit la inmormantare???sa va numar pe degetele de la o mana? a...nu...ca eu inca am degete si 0 nu pot numara

 

Adevarat ... rusine voua scriitorilor de forumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spiry toata lumea te stie asa ca eu in locul tau m-as abtine. si comentarii inutile s-au facut si se vor face cu toata durerea celor implicati. este un forum public si nu ii poti opri mai ales ca din greseli se invata. si da eu am comentat. sora mea a fost la inmormantare pentru ca era vecina cu ei. eu am stat in casa cu piciul meu care vomita de 3 zile. asa ca spiry stai jos si mai taci. ca la varsta ta aveam mai putin tupeu.

 

Buna, sunt mama lui Oryon si sper sa ma intelegeti de ce am urmarit si urmaresc tot ceea ce se spune aici. Baiatul meu e plecat la Arc sa aprinda o lumanare pentru Marius... si nu stie ca lasandu-si forumul deschis eu am intrat... probabil se va supara pe mine, dar as vrea ca mama, sa va spun..ce e in sufletul meu cand ma gandesc...incerc pe toate caile posibile sa-l fac pe Radu sa renunte..imi este atat de teama... nu-mi pot lua gandul de la ceea ce s-a intamplat cu bietul baiat si de la ceea ce trebuie sa simta parintii, rudele, prietenii si toti cunoscutii lui..

Uitandu-ma in urma am gasit acest post al lui Marius postat in 11 aprilie, pentru un alt suflet plecat de pe asta lume si nu pot sa nu ma intreb daca e vorba de fatalitate sau de ce anume...Redau mai jos acest post, cu scuzele de rigoare pentru cei care il stiu, dar va rog din tot sufletul meu...daca asemena grozavii se intampla si voi stiti de ele si ii compatimiti pe cei dusi si pe cei ramasi, cum se face ca nu va treziti la realitate? Cine ar fi crezut ca la nici doua saptamani dupa ce a postat, Marius va pati la fel? Oare atunci cand a scris a constientizat ce pericole va pasc pe voi cei pasionati? Voi, la randul vostru invatati ceva din aceste tragedii?

Ce putem noi parintii sa facem sa va ocrotim?

Va rog sa-mi iertati indrazneala de a va scrie, dar imi plange inima..numai cei care au copii pot intelege, cred, adevarata dimensiune a acestor tragedii...

Va rog sa va ganditi de o mie de ori inainte de a urca pe motoare, macar o miime de secunda la cei dragi voua, la cei care va iubesc ! Si poate, macar asa, veti constientiza cat de putin, riscul la care va supuneti.

 

"Apr 11 2008, 02:19 PM

Post #48

 

Vai....ma ia cu fiori.... stiu zona ca stau aproape (prin pajura mai exact dar tot aproape e) si stiu ca zona aia este foarte "accidentata".......

 

 

R.I.P. rose.gif rose.gif si condoleante familiei! sad.gif

 

--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 15:19 -------------

Vai....ma ia cu fiori.... stiu zona ca stau aproape (prin pajura mai exact dar tot aproape e) si stiu ca zona aia este foarte "accidentata".......

 

 

R.I.P. rose.gif rose.gif si condoleante familiei! sad.gif"

 

 

aveti mai sus singurul post care merita respect si atentie. cine are copii intelege ce lasa in urma acesti tineri rebeli. bietii parinti au ajuns sa intre pe forumuri de pe id copiilor ca sa traga un semnal de alarma. ca mama stiu ce e in sufletul lor. si daca dintr-un topic de nspe pagini ati vazut acest post, macar de el poate tineti cont. este impotriva firii sa iti ingropi copilul. am vazut durerea lor la spital cand am fost vineri si am plecat pe strada si fara sa vreau aveam ochi in lacrimi. inainte sa aflu ca se cunoasteau cu ai mei. cand esti parinte e cumplit. toti ne urcam pe moto pentru ca ne place....insa o putem face cu mai multa atentie, putem sa intelegem ca mai bine capatam experienta decat sa sfarsim asa. nu am sa ii stau in cale pustiului meu care e clar ca ne mosteneste pasiunea insa am sa am grija sa constientizeze fenomenul. nu e pacat oare de cei care plang dupa noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Sunt incepator pe sportiva(un CBR 600F4i Rossi),duminica cand ajung in Bucuresti il pun la vanzare......mai astept un an sau poate doi pana sa revin la sportiva"

 

Bravo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca.Acum 10 minute am intrat pe use venit dintr-ocalatorie de 2000 km.Am intrat sa vad ce face Mariusica.Ma cuprinde jalea.Condoleante parintintilor si nu mai stiu ce sa zic.Sint cu sufletul alaturi de ei si de prietenii lui Marius.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati umplut 42 de pagini de pareri si vesti false...de certuri si contraziceri apoi de RIP'uri...dar cati din voi ati venit la inmormantare???sa va numar pe degetele de la o mana? a...nu...ca eu inca am degete si 0 nu pot numara

 

am fost mai multi decat degetele de la o mana, fyi.

 

 

 

 

Marius...esti intr-un loc mai bun acum. Sa ne tii pumnii de acolo de sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spiry toata lumea te stie asa ca eu in locul tau m-as abtine. si comentarii inutile s-au facut si se vor face cu toata durerea celor implicati. este un forum public si nu ii poti opri mai ales ca din greseli se invata. si da eu am comentat. sora mea a fost la inmormantare pentru ca era vecina cu ei. eu am stat in casa cu piciul meu care vomita de 3 zile. asa ca spiry stai jos si mai taci. ca la varsta ta aveam mai putin tupeu.

 

 

 

dragutza...daca nu-ti place fatza mea e strict problema ta...eu vb de oamenii cu gura mare de pe aici nu de toti cei care au postat. m-am legat eu strict de cineva anume ca n-a mers? ti-am zis eu ceva tie? sincer...nici n-am observat ca existi...asa ca stai si tu in banca ta...nu vreau sa stricam again topicul

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca...pacat ca n-au fost mai multi ca sigur i-ar fi facut placere

 

p.s.: si intradevar am fost in jur de 10 motorete dar cand am zis ca n-a venit niciunu ma refeream de cei care ciripeau aiurea...n-aveti decat sa va certati in continuare cu mine ca vad ca va distreaza

Editat de spirydusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU CRED CA MAI ARE ROST SA SPUN CATI L-AU IUBIT SI RESPECTAT PE MARIUS, S-A VAZUT AZI LA INMORMANTARE, PE LANGA CELE 10 MOTOARE CARE PT AI LUI AU FOST DESTUL DE GREU DE AUZIT DAR AU FACUT FATA , AM VAZUT PESTE 100 DE OAMENI DE TOATE VARSTELE, AM VAZUT O COLOANA DE PESTE 50 DE MASINI SI ALTE LUCRURI CARE SINCER M-AU MISCAT, NU MAI AM CUVINTE

 

 

CAT DESPRE MARIUS, ODIHNESTE-TE IN PACE, SA ITI FIE TARANA USOARA IAR CAND VOM VENI LA TINE SA NE ASTEPTI SI SA NE INTAMPINI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nightwolf.....frate daca 10 iti spun ca esti beat poi dute la somn( nu am nimic cu tine dar pe cuvant de nu am sa iti fac rost de fisa medicala....a lui Marius poate asa o sa ai si u un pic de credintza in tine....) Deci....o sa ma duc prin firma si o sa ii pun pe toti sa isi faca cont si sa posteze aici.....pana ai sa incepi sa crezi si u.....

 

PS: Asta daca te ajuta cu ceva Marius lucra la o firma care se numeste Hachette Distribution Services Inmedio SRL.......si e situata in complexul PIPERA....

Poate vrei datele mele personale un numar de telefon sa stam de vorba....ca vad ca daca citesti pe aici nu crezi nimic....

 

ala vrea sa se bage in seama peste tot. crede ca ii da cineva niste maruntis...

 

Dumnezeu sa te ierte copile! :rusinica: :rolleyes:

 

ala vrea sa se bage in seama peste tot. crede ca ii da cineva niste maruntis...

 

Dumnezeu sa te ierte copile! :blbl: :kiss:

 

multi tari in gura ca fac si merg si sunt alaturi. dar s-a scumpit benzina peste noapte .cum sa mearga la baiat la inmormantare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...