Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare ... are careva idee de unde as putea procura o pensula de pintstriping? sau din ce as putea sa-mi confectionez asa ceva ?

:angry:

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ... are careva idee de unde as putea procura o pensula de pintstriping? sau din ce as putea sa-mi confectionez asa ceva ?

:blink:

 

Si eu as fi curios...e posibil pe ebay sa fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi curios...e posibil pe ebay sa fie...

pe ebay este sigur...daca ai rabdare sa cauti insa cred ca am vazut ceva similar pe lipscani...nu stiu cat de bune sunt insa pt exersat... merita (cei care sunt pasionati de pictura stiiu unde anume)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut! Iată-mă Âşi pe mine pe aici pe la voi. Sunt artist plastic Âşi vă prezint deocamdată 2 căÂşti.

 

tari de tot castile ... cred ca tu ai postat mult pe 4tuning, nu ?

Editat de sherky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de mult timp nici acolo dar am câteva lucrări postate. Pentru mai multe poți da clic pe semnătura mea Âşi ajungi pe blogul personal. E Âşi el abia la început dar îl completez în timp atât cu lucrări în aerograf dar Âşi pictură în ulei, grafică. AÂşa că ținem aproape. :scratch:

Rădăuțenii vor vedea zilele astea casca cu creierul plimbându-se pe motor. Cel puțin aÂşa am aflat de la posesor. Sper să nu se supere pe mine că l-am "pârât" :friends:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti....se pare ca aveti de lucru. Hai ca se misca treaba asa incet.........Zoli, foarte frumos arata ultimele lucrari si felicitari pentru castile de raliu. Astept un semn de la tine legat de problema pe care am discutat-o la telefon :scratch: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ... are careva idee de unde as putea procura o pensula de pintstriping? sau din ce as putea sa-mi confectionez asa ceva ?

:cheers:

 

Am inteles ca se gaseste la magazinul Le franc de pe grivitei cu dacia langa fac. de arte decorative :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca se gaseste la magazinul Le franc de pe grivitei cu dacia langa fac. de arte decorative :D

 

am inteles, merci mult ... o sa dau o fuga pa acolo sa vad ce si cum ... bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt Pizzi. Aerografiez de cativa ani buni. O sa va prezint cateva din multele lucrari facute de mine.

Pentru comenzi: yahoo messenger id: diavol_dracu

Preturile sunt convenabile, timpul de executie fiind foarte scurt. Va astept.

post-12121-1238748353_thumb.jpgpost-12121-1238748407_thumb.jpgpost-12121-1238748386_thumb.jpg

post-12121-1238748437_thumb.jpgpost-12121-1238749096_thumb.jpgpost-12121-1238749210_thumb.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0001.jpg

Editat de Pizzi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, dupa o perioada in care am exersat, l-am inebunit pe Zoli cu intrebari, mai postez si eu din noile lucrari.

Banditul a fost o lucrare simpla in privinta desenului dar complexa in totalitatea ei. Am curatat tot pana la tabla, de la genti la rezervor, carene. Dupa - grund,chit spritchit,vopsit lacuit perlat desenat etc.

Partea cu vopsitul, cinstit nu mi-a placut dar a fost o experienta binevenita.

Sper sa va placa

Mihai

 

http://custombikepassion.blogspot.com/

post-36571-1239193941_thumb.jpg

post-36571-1239193963_thumb.jpg

post-36571-1239193997_thumb.jpg

post-36571-1239194064_thumb.jpg

post-36571-1239194085_thumb.jpg

post-36571-1239194127_thumb.jpg

post-36571-1239194170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

am avut un aerograf si am folosit vopseluri auto - iar la curatare am bagat diluant in el si am bulit inelul ala mic de cauciuc care sta pe axul central ... acum am facut rost de alt aerograf si vreau sa nu mai repet experienta

intrebarea mea este: voi ce vopseluri folositi si cu ce curatati unealta?

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am "supărat" într-o dimineață pe calculatorul meu Âşi... vedeți voi urmarea :wacko:

 

* buna treaba! :blink: ...am si eu un monitor care sta in balcon ...degeaba. il vrei? vi si-l iei. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Pavilionul 15 am adus si eu motocicleta pictata acum catziva ani si m-am apucat de o casca pentru proprietar, pe aceeasi tema...

4tuning.jpg

 

H.R. Geiger fan ... foarte tare mobra, desi imi place mult de tot si casca :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...