Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:)

respect zolly! luv your works! zi-mi te rog daca pot lucra pe o vopsea mai veche care are si lac dat pe ea,sau trebuie lucrat pe vopsea nelacuita(auto ma refeream). merci mult! p.s. stii vre-o adresa cu tehnica airbrush.vreau sa ma perfectionez in chestii mai fine(amanunte,etc...).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine imi vopseste si mie un -Scuter- ,ma scuzati ca m-am bagat peste voi ,dar la sectia scutere,nu le au aia cu chestii din astea :).Daca se ofera cineva sa imi decoreze mobra... sa ma contacteze la moto_brick pe messenger....vreau toate carenele negre,atat...negru simplu si lucios,fara airbrush..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...gasesti in orasul in care locuiesti cel putin 2 vopsitori care pot sa faca treaba asta la fel de bine si nu mai depinzi de transport, coletarie sau daunele care pot surveni in urma transportului.Daca totusi te gandesti sa-i faci un face-lift sunt pe acest forum cativa oameni de care vei fi foarte multumit.Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fiu sincer ,eu invat de la unguri,ei au si forumuri speciale airbrush si sint si maestri acolo.Bine ca am navigat si pe situri engleze,americane ,dar fiind ca nu prea inteleg ,uitam numai filmuletel tutoriale :lol: ,si a ajutat destul de mult ...

Altceva nu pot recomanda,situri sint o gramada..gasesti destul prin google.spor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da te mai intereseaza da un mail si am sa iti trimit mai muilte feluri de aerografe pretxzuri si de unde le poti cumpara

inca o casca cu un nene decedat :)

 

 

 

 

db10zar@yahoo.com

vreau sa cumpar un aerograf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori si eu o informati,ma scuzati ca dau buzna asa :lol:

Am si eu o casca Nolan Enduro,e un pic zgariata si as vrea sa o fac ca si "noua" am pe casca(in spatele capului) scrie Nolan si as vrea sa ramana asa restul vopsit.

Poze mai jos

Multumesc anticipat,astep sa-mi zice-ti un pret.

:) :lol:

Later Edit:

Poate doar cozorocul ala sa fie alta culoare si botu' unde sunt aerisirile si aerisirea de sus atata.

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se deschide acest topic pentru a reuni pe totzi artishtii care fac custom painting shi airbrush painting de pe acest forum.

se simtea de ceva vreme nevoia existentei unui astfel de topic, pentru a nu se mai pierde informatziile din topicuri temporare...

aici se pot adresa intrebari shi gasi solutzii la problemele legate de aspectul motocicletelor noastre- la care tinem atat de mult, de reparatzia finisarea shi personalizarea carenelor shi a altor partzi sau piese componente.

 

pentru inceput sa ma prezint: sunt cosmin din Alba Iulia shi ma ocup de custom&airbrush painting de 7 ani. sunt artist profesionist shi ofer toata gama de servicii in domeniu: reparatzii ,finisare, vopsire, lacuire, polishare. toate lucrarile baneficiaza de garantzie shi factura.

efectuez reparatzii moto shi in regim de asigurare, in caz de accidente.

toate materialele folosite sunt doar din gama profesionala-premium: Standox, Glasurit, Carsystem, etc.

Datele de contact :

Alba Iulia

str. Octavian Goga nr 15A,

Tel: 0258 812271

0744 582148

0723 683298

Mail: muri_c33@yahoo.com

despre calitate nu va mai zic nimic, va las sa va convingetzi singuri. ceva poze acum , altele pe masura ce mai lucrez. numai bine cosmin aka kerosen

 

alte poze:

 

 

foarte tare pictore

:crack:

noroc frate, de mult nu ne-am mai auzit

o sa te caut sa imi pictezi o honda shadow

grija mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori si eu o informati,ma scuzati ca dau buzna asa :cheers:

Am si eu o casca Nolan Enduro,e un pic zgariata si as vrea sa o fac ca si "noua" am pe casca(in spatele capului) scrie Nolan si as vrea sa ramana asa restul vopsit.

Poze mai jos

Multumesc anticipat,astep sa-mi zice-ti un pret.

:kick: :crack:

Later Edit:

Poate doar cozorocul ala sa fie alta culoare si botu' unde sunt aerisirile si aerisirea de sus atata.

 

 

Daca vreti sa imi raspundeti astept raspuns,poze pe pagina anterioara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Denis

 

Eu asi putea sa fac dar sa sti ca sub 100 euro nu merita sa chinuesc cu el. (facut ca nou nout),Daca vrei sa fac o lucrare de calitate ,ma gasesti pe adresele dedesupt scrise :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da te mai intereseaza da un mail si am sa iti trimit mai muilte feluri de aerografe pretxzuri si de unde le poti cumpara

inca o casca cu un nene decedat :crack:

[/quot

 

 

 

Salut! As vrea si eu un aerograf dar vreau sa aflu cateva preturi si modele . (si cateva poze daca sa poate ) :kick:

Sir_Fanes2007@yahoo.com

 

--- Mesaj completat în 19 Dec 2007 13:48 -------------
Multumesc pentru informatii ciocioc . O sa ma gandesc ce model vreau si o sa- l contactez pe Ovidiu . :crack:

Dar niste carti despre aceasta arta exista ??? Sau doar trebuie sa te pricepi la desenat ?

Editat de Sir_Fanes2007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prilejul Sfintei sarbatori a Nasterii Domnului, va doresc toate alea bune, mana sigura, si multa sanatate.Sper ca in luna februarie o sa pot deschide o mica galerie de arta unde veti putea gasi la preturi accesibile produse si accesorii Iwata, Olympos si Createx.Sper din tot sufletu' sa reusesc.Toate bune baieti si lucrari cat mai multe. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prilejul Sfintei sarbatori a Nasterii Domnului, va doresc toate alea bune, mana sigura, si multa sanatate.Sper ca in luna februarie o sa pot deschide o mica galerie de arta unde veti putea gasi la preturi accesibile produse si accesorii Iwata, Olympos si Createx.Sper din tot sufletu' sa reusesc.Toate bune baieti si lucrari cat mai multe. :rolleyes:

 

 

Salut ! M-am gandit la oferta , dar cred ca mie imi trebuie ceva pentru incepatori , adica ceva mai ieftin . Am gasit ceva in SUA dar nu stiu cat ma costa transportul ... Oricum mai am timp sa ma gandesc .

Sper sa ti se indeplineasca dorinta cu galeria . Succes ! PS : poate imi trimiti si mie niste poze cu aerograful tau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: Sarbatori fericite pentru toti baieti si fete de pe forum

sarbatori fericite tuturor

in timpul asta se pare ca am sa ma apuc de acel motor de care va ziceam cred ca maine incep pe el dar e multa traba pana l aerografie ca mai trebuie si vopsit si alea alea dar am sa postez fiecare etapa in parte :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...