Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

este si in ro o firma care vinde pe net ceva printuri pt asemenea transfer .. sincer nu mai stiu cum ii spune , dar parca e de dprin constanta si are o gama destul de limitata de modele pt print ( adica nu printeaza ce doresti tu, altceva decat au ei ( din cate stiu eu ))

 

 

dar sa trecem la ale noastre si revin cu o casca cu AC-DC

post-9047-0-61317100-1392555096_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oarecum off topic si imi cer scuze, dar aici cred ca e locul potrivit, unde sunt si artistii... cei mai "neprofesionisti" care lucreaza cu airbrush, ce scule folositi? Si nu ma refer obligatoriu la airbrush in sine, cat mai mult la compresor... auzisem mai de mult de compresor facut din motor de frigider (intamplator am vreo 2-3 pe acasa)... si-a facut cineva asa ceva? Cum se face?

Ma bate si pe mine gandul sa imi fac un compresor, sa-mi iau un airbrush ieftin si sa incerc sa ma joc cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca personala(pentru lucrarea de licenta), tricou cadou.

Flame-urile sunt cu foita de aur?Tocmai am luat o Biltwell Novelty Gold si ma gandesc sa o modific cam asa sau asa...Cu precizarea ca flacarile de pe cea albastra sa fie negre.Iar pe cealalta mai multe stele si mai putin negru pe laterale.Ce zici?

post-44963-0-30715700-1392829860_thumb.jpg

post-44963-0-19707200-1392829872_thumb.jpg

post-44963-0-53930000-1392829881_thumb.jpg

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foita imitatie de aur, are acelasi aspect ca cea originala. Se pot face ambele. Da un semn daca te intereseaza. 0755012789 iuliu.



Sunt oarecum off topic si imi cer scuze, dar aici cred ca e locul potrivit, unde sunt si artistii... cei mai "neprofesionisti" care lucreaza cu airbrush, ce scule folositi? Si nu ma refer obligatoriu la airbrush in sine, cat mai mult la compresor... auzisem mai de mult de compresor facut din motor de frigider (intamplator am vreo 2-3 pe acasa)... si-a facut cineva asa ceva? Cum se face?

Ma bate si pe mine gandul sa imi fac un compresor, sa-mi iau un airbrush ieftin si sa incerc sa ma joc cu el...

costa 2-300 ron un compresor ok cu regulator de presiune si 130ron un aibrush chinezesc cu dubla actiune, eu zic ca nu are rost sa te complici cu frigideru'.

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scz ca ma bag dar e mare diferenta intre foita de aur si sparcle ..cu totul alt aspect. castile prezentate mai sus sunt sparcle

 

 

Foita imitatie de aur, are acelasi aspect ca cea originala. Se pot face ambele. Da un semn daca te intereseaza. 0755012789 iuliu.



costa 2-300 ron un compresor ok cu regulator de presiune si 130ron un aibrush chinezesc cu dubla actiune, eu zic ca nu are rost sa te complici cu frigideru'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scz ca ma bag dar e mare diferenta intre foita de aur si sparcle ..cu totul alt aspect. castile prezentate mai sus sunt sparcle

am vrut sa ii raspund la intrebarea daca flame-urile sunt cu foita de aur.

cat despre celelalte casti da, sunt sparcle,

n-am incercat sa zic ca se pot face asa cu foita de aur. :D

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Întrebare pentru cunoscători:

A-ți încercat lac mat peste un desen mai complex în aerograf?

Cum se comportă desenul? se păstreaza detaliile? asta m-ar interesa mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru cine trece prin cluj. La Expo Transilvania mai sunt expuse pana sambata 5 iulie lucrarile de licenta de la UAD Cluj.

Astea-s licenta mea:

post-15737-0-46678300-1404394443_thumb.jpgpost-15737-0-93636500-1404394443_thumb.jpgpost-15737-0-39017200-1404394444_thumb.jpgpost-15737-0-90319100-1404394444_thumb.jpgpost-15737-0-49355300-1404394445_thumb.jpg

Aerograf pe tabla, 136x90cm. Lacuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Am si eu o intrebare ce nu tine in mod direct de custom painting.....ci mai degraba de efectele ei legale. Eu am o mobra neagra...si ma bate gandul sa fac pe rezervor un set de flacari hot rod gri cu pinstripe rosu pentru evidentierea lor. Ma intereseaza daca asta inseamna si o trecere pe la rar pentru schimbarea adusa.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...