Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

FOARTE FRUMOASA.... FELICITARI !!!

 

PENTRU TOTI R1DERII... HAIDE-TI SA STABILIM O INTALNIRE R1 ASA DE SFARSIT DE AN... CE ZICE-TI?

 

HAIDE-TI SA STABILIM !

 

TOATE CELE BUNE

 

eu ti am zis ca vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce spun eu. Hai in Plaza Mall pe Timisoara (Lujerului) cu motor sau fara motor cei ce le-au bagat la "iernat" si mergem sa bem o bere sau un suc la mesele de la etajul 2. Simplu ca sa vina toata lumea. Nu vreau sa-i uitam e fratii nostri ce au bagat motoarele la culcare sau au ramas fara permis.

 

Daca ne organizam sun si fac si o rezervare de o masa sau doua si fim siguri ca vom gasi ceva. Sper sa gasesc nr lor de telefon pe net daca imi aduc aminte cum se numesc cafenelele de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasca caut fete pentru o sedinta foto cu acest motor. :haha:

ce am avut m-au lasat balta :rock: probleme feminine periodice :what:

va stau la dispozitie pt poze sau alte informatii.

 

(este pe bune acest anunt !)

 

 

 

Superb motorul. te-as ajuta cu placere cu pozele acelea dar din pacate sunt din Brasov, dar sunt sigura k vei gasi ceva pipitze mai modeste.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb motorul. te-as ajuta cu placere cu pozele acelea dar din pacate sunt din Brasov, dar sunt sigura k vei gasi ceva pipitze mai modeste.

Asfalt uscat!

 

Este rautacioasa. Multe sunt vedete si modele de talie internationala. Nu am apelat doar la acest forum :rock: si nu doar la forumuri.

Tu sti cel mai bine daca merita sa trimit poze sau nu. Dar sincer daca arati ca in avatar macar ai putea atasa ceva poze aici pe forum sa bagi in boala barbatii.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este rautacioasa. Multe sunt vedete si modele de talie internationala. Nu am apelat doar la acest forum :rock: si nu doar la forumuri.

Tu sti cel mai bine daca merita sa trimit poze sau nu. Dar sincer daca arati ca in avatar macar ai putea atasa ceva poze aici pe forum sa bagi in boala barbatii.

Multumesc !

 

 

 

Nu vreau sa fiu ratacioasa in cazul pozelor tale. Astept sa vad rezultatul final...

Daca eu sunt cea din avatar, asa arat, cu mici schimbari de look, dar in rest tot eu sunt. Pot oricand sa dovedesc ca eu sunt cea din poza daca ar fi cineva f curios desi ma indoiesc, la cate bunaciuni sunt pe la voi...nu mai e nimeni interesat de o poza de pe un forum. Nu sunt eu genul acela de fata sa imi etalez tot felu de poze indecente pe forumuri doar vb ta ' sa bag in boala barbatii'. Las pe altele sa faca asta...eu nu am nevoie :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu ratacioasa in cazul pozelor tale. Astept sa vad rezultatul final...

Daca eu sunt cea din avatar, asa arat, cu mici schimbari de look, dar in rest tot eu sunt. Pot oricand sa dovedesc ca eu sunt cea din poza daca ar fi cineva f curios desi ma indoiesc, la cate bunaciuni sunt pe la voi...nu mai e nimeni interesat de o poza de pe un forum. Nu sunt eu genul acela de fata sa imi etalez tot felu de poze indecente pe forumuri doar vb ta ' sa bag in boala barbatii'. Las pe altele sa faca asta...eu nu am nevoie :rock:

 

fooarte tare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si atunci de ce te ai mai bagat in discutie? omul cauta fete pt poze.

te urci in tren si execut pozele.

dupa ce cobori evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 , 9 , 10 depinde daca ai filtru sport sau nu (sau power commander sau dynojeturi), de regimul de turatii etc. daca o tii numai blana consuma cat un smart :laugh: :D :lol:

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 , 9 , 10 depinde daca ai filtru sport sau nu (sau power commander sau dynojeturi), de regimul de turatii etc. daca o tii numai blana consuma cat un smart :laugh: :D :lol:

 

 

Un lucru pot garanta. Are consumul mai bun decat o masina daca mergi economic in oras. :D si timpul de a ajunge la destinatie este redus la jumatate, daca vb de Bucuresti !

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a gasit cineva vreun sistem de prindere al numarului intre scarite la modelul dupa 2004 ? am comandat un stop cu semnale integrate si as vrea sa pun si nr intre scarite ... astept idei, multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a gasit cineva vreun sistem de prindere al numarului intre scarite la modelul dupa 2004 ? am comandat un stop cu semnale integrate si as vrea sa pun si nr intre scarite ... astept idei, multumesc

 

Teoretic nu ai cum. Nr este mare si atinge de roata. Teoretic ar insemna sa-l indoi sub coada, si nici un producator nu gandeste produs sau pentru a nu fi vizibil. Eu am avut asa ceva si la 150km/h am trecut peste o groapa si mi-a atins de roata si s-a indoit. Era din Otel sistemul de prindere si deci cand am incercat sa-l repar s-a rupt. Otelul este casabil, nu flexibil :lol: .

DAca nu reusesti, putem continua discutia in primavara si-ti fac unul custom pt motorul tau :laugh:

Editat de shark_iulian_003@yahoo.com
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa scot suruburile de la scarite si sa pun alte 2 mai lungi si sa il mulez " ( " pe codita :laugh:, a si inca o intrebare stie cineva ce marime are imbusu de la amortizorul de ghidon stock (cumva 7 ?!)...

 

se gaseste ceva pe ebay dar 40$ mi se pare prea mult... daca nu gasesc nici o solutie am sa vad ce suport gata facut cumpar :lol:

 

si ca sa intelegi exact ce vreau , placuta de numar sa fie paralela cu guma spate, sa fie intre scarite cumva prinsa fara sa dai gauri in codita!

post-13642-1227557185_thumb.jpg

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa scot suruburile de la scarite si sa pun alte 2 mai lungi si sa il mulez " ( " pe codita :D , a si inca o intrebare stie cineva ce marime are imbusu de la amortizorul de ghidon stock (cumva 7 ?!)...

 

se gaseste ceva pe ebay dar 40$ mi se pare prea mult... daca nu gasesc nici o solutie am sa vad ce suport gata facut cumpar :lol:

 

si ca sa intelegi exact ce vreau , placuta de numar sa fie paralela cu guma spate, sa fie intre scarite cumva prinsa fara sa dai gauri in codita!

 

 

Te-al inteles dar teoretic nici un producator respectabil nu face asa ceva. Defapt ce cumperu tu este tot o lucrare custom. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident... producatorul nu face nimic care nu trece de "rar" :lol:

 

si apropo suportul tau de numar ar trebui schimbat e in contrast cu aerografierea... ia-ti ceva frumos cand ai posibilitatea :laugh:

 

am reusit sa fac suportul de numar si a iesit foarte misto. si cel mai important e ca l-am facut singur. astept pareri

post-13642-1227915958_thumb.jpg

post-13642-1227916088_thumb.jpg

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident... producatorul nu face nimic care nu trece de "rar" :friends:

 

si apropo suportul tau de numar ar trebui schimbat e in contrast cu aerografierea... ia-ti ceva frumos cand ai posibilitatea :drink:

 

am reusit sa fac suportul de numar si a iesit foarte misto. si cel mai important e ca l-am facut singur. astept pareri

 

ala nu are ce sa caute :P nr pica complet la poze :moto: ca si protectiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

proaspat (de 2 zile) detinator de r1 din 00' (atasat pozele... :D ).

 

Acu nelamuriri:

1. Cati cai are? Am vazut pe unii ca ar avea 150, altii 160? In acte scrie ca are 100 kw ~ 148 HP ...

2. Ce ulei recomanda cei cu exp. pe asemenea motoare, eu am avut numai de 600 pana acu...

 

Numai bine,

Raul

 

A cui mai este motocicleta asta????

Exemplarul de fata a suferit o dauna si se vinde pe bikeshop?

Proprietarul e ok???i-am scris si pe private dar nu a raspuns........

 

Nu se vad si pozele....este vorba de r1-le rosu cu albastru de la MM,pe care scrie FORTUNA parca..

Pe la pagina 3 parca a postat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...