Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

salut!am un prieten detinator de r1 model 2002 si are o "problema":nu-i afiseaza vitezometrul!ce e de facut?in rest arata temperatura,odometru etc.......

Mesaj completat

salut!am un prieten detinator de r1 model 2002 si are o "problema":nu-i afiseaza vitezometrul!ce e de facut?in rest arata temperatura,odometru etc.......

ma gandesc ca e vre-un senzor defect!s-a mai confruntat careva cu problema asta?

astept pareri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In cazul asta te chinui degeaba. K7 78 K9 ne dau distanta la accelerare. M-am dat pe Brno si am putut sa-mi fac o parere. Toate R1-rile, 2004 2008 aveau un delay de minimum 1 secunda la iesirea din curbe. Suzukiurile sint tun la ture medii.

Eu eram cu R1/2000 pe vremea aia. R1 2007 mi-am luat ca nu aveam bani de K7, sincer.

 

eu am ales cu inima...suzetele sunt smechere intr-adevar insa arata odios si sunt prea axate pe circuit (parerea mea)

in plus...in mom in care o sa-si rezolve problemele cu cadrul o sa mai ia o bila alba de la mine, dar asta nu insemana ca as schimba r1

un r1 bine dopat cred ca e suficient de bun

 

salut!am un prieten detinator de r1 model 2002 si are o "problema":nu-i afiseaza vitezometrul!ce e de facut?in rest arata temperatura,odometru etc.......

Mesaj completat

 

ma gandesc ca e vre-un senzor defect!s-a mai confruntat careva cu problema asta?

astept pareri!

 

mai detaliaza problema...nu se aprinde display-ul de la vitezometru?...ramane pe 0...ramane pe 299? ce face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ales cu inima...suzetele sunt smechere intr-adevar insa arata odios si sunt prea axate pe circuit (parerea mea)

in plus...in mom in care o sa-si rezolve problemele cu cadrul o sa mai ia o bila alba de la mine, dar asta nu insemana ca as schimba r1

un r1 bine dopat cred ca e suficient de bun

 

 

 

mai detaliaza problema...nu se aprinde display-ul de la vitezometru?...ramane pe 0...ramane pe 299? ce face?

salut.imi apare vitezometrul.da in loc sa imi indice viteza cu care merg imi indica gradele,si le indica bine,exact ca alea de sus.ce e de facut??

idu meu e bugpity,dak aveti cva sugesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta te chinui degeaba. K7 78 K9 ne dau distanta la accelerare. M-am dat pe Brno si am putut sa-mi fac o parere. Toate R1-rile, 2004 2008 aveau un delay de minimum 1 secunda la iesirea din curbe. Suzukiurile sint tun la ture medii.

Eu eram cu R1/2000 pe vremea aia. R1 2007 mi-am luat ca nu aveam bani de K7, sincer.

cat era diferenta? stiu un k7 tipla cu 5500e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat era diferenta? stiu un k7 tipla cu 5500e

 

 

Da, vrei sa ma necajesti. Eu am dat 7000 cu full Akra, BMC, Gilles Tooling, Powercomm, Rizome, suport numar Rizoma, Fabri. Plus ca carenele erau neatinse. Un K7 chel era anul trecut in iulie august minim 7300. Acu e prea tirziu, am la R1 o tona de piese, roti, furci , juguri, carene, etc, doar ma stii.

Legt de probleme, Suzu e cu cadrul, R1/2007 e cu cuzinetii care se strica. Doamne ajuta.

Mesaj completat

salut!am un prieten detinator de r1 model 2002 si are o "problema":nu-i afiseaza vitezometrul!ce e de facut?in rest arata temperatura,odometru etc.......

Mesaj completat

 

ma gandesc ca e vre-un senzor defect!s-a mai confruntat careva cu problema asta?

astept pareri!

 

Ti-am mai raspuns pe alt topic, e foarte posibil ca instalatia electrica sa fi fost modificata pt YEC. Nu am studiat, insa cu o schema si cu bordul tau conectat pot sa vad diferenta. Am un coleg cu R6 preparat full de circuit si cind a schimbat bordul AIM cu cel stock(a vindut AIM cu 1000euro) in loc de km afiseaza temp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n'am gasit in afara zilele astea k7-8 1000 sub 7000€

la 6500- 7000€ am gasit doar k5-k6

 

am cautat ptr ca e posibil sa il dau pe al meu..si eram curios de preturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vin in ungaria, am mai fost anul trecut de doua ori cu 954rr, anul asta am un zx9r..... 2003 :blink:..... la SERRES nu pot, bag banii in casa, n-am nici carene nici material adecvat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.am inteles ca r1 meu e facut cat de cat racingde aceea numi arata km/h si imi arata grade nu stiu dak merita sa schimb instalatia sau nu.dati-mi si mie sugesti ce as putea sa fac sa vad si eu cu cat merg la ora??am inteles ca exista un fel de vitezometru care nu treb legat la motor,merge prin gps.....stie cineva mai multe??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.am inteles ca r1 meu e facut cat de cat racingde aceea numi arata km/h si imi arata grade nu stiu dak merita sa schimb instalatia sau nu.dati-mi si mie sugesti ce as putea sa fac sa vad si eu cu cat merg la ora??am inteles ca exista un fel de vitezometru care nu treb legat la motor,merge prin gps.....stie cineva mai multe??

 

 

daca ai pune o poza cu bordul si ai da detalii (model, an , modificari ) te-ar putea ajuta cineva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.cine stie sa imi zica de ce imi tot arde siguranta de back up???unde sa caut scurtu???mentionez k am r1 din 2002 modificat cu ecu yec....si ziceti-mi si mie care e faza cu co la r1??ce rezolvi dak il reglezi sau c ii faci atunci cand dai si apare si diag???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.cine stie sa imi zica de ce imi tot arde siguranta de back up???unde sa caut scurtu???mentionez k am r1 din 2002 modificat cu ecu yec....si ziceti-mi si mie care e faza cu co la r1??ce rezolvi dak il reglezi sau c ii faci atunci cand dai si apare si diag???

 

la co umbli numai daca ai moto pe Dyno. LAS-O ASA CUM E!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ceau.

Am cumparat pentru TDM`u meu niste membrane de carburator (doua la numar) care nu se potrivesc (deh in 99 au trecut la alt carburator). Deja stau de o vreme in ambalaju lor OEM YAMAHA, si nu vreau sa stea mai mult de atat. Am inceput sa fac publicitate si dupa model de carburator la care sunt proectate, MIKUNI BDSR . Stiu ca si la anumite editii de R1 se potrivesc, aici: /index.php?showtopic=336020 e o lista partiala de modele compatibile (membranele fiind luate din state, astea sunt modele/editii/ani de motociclete USA). Posibil deci si alte varaiante de R1, ThunderACE, ca restu din lista aia is raraciuni pe la noi.

 

Apelati cu incredere la PM, telefon sau mess.

 

PS: In caz ca are cineva nevoie de mai mult de 2 bucati, aproape tot in pretu asta ar veni si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt si eu posesor de R1 model 2004 de vreo 2 luni si pot sa zic ca primele impresii sunt ff pozitive.Imi place din toate punctele de vedere.As vrea insa sa-i schimb tobele cu unele fara filtre.Stie cineva de unde sa iau si eu 2 tobe stock pt ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt si eu posesor de R1 model 2004 de vreo 2 luni si pot sa zic ca primele impresii sunt ff pozitive.Imi place din toate punctele de vedere.As vrea insa sa-i schimb tobele cu unele fara filtre.Stie cineva de unde sa iau si eu 2 tobe stock pt ea?

 

Ai PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Salutare am si eu o intrebare destul de puerila si de asta imi cer scuze inca de pe acum daca o sa supar pe cineva. Asa: Vreau sa stiu in Romania care este cea mai raspandita motocicleta de viteza indiferent de marca.Va multumesc si scuzati intrebarea.Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...