Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Vizitator gabriel58

Eu stiu ca e imprastiat,daca raman piese le arunca sub pres.mai are un prieten mare (jagi)mare cursier,de cursa lunga cica(duce mult)dar nu stim ce...dar important sa fim sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cele mai interesante comment-uri de pe facebook mi se par, de departe urmatoarele:

Sabinrace: "V-a vorbit Vice Championul ala de v-a zis mami sa va feriti "

:D

 

Ionel Pascota: "Nu pot sa vad un film de distrusul asta de Sabin:)))"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabriel tu nu esti sabin?!

Nu nu, nu e el. E unu: moto05 sau ceva de genu, care se baga im seama tot asa si pe sectiunea de Trackday Forja Stradala pana a fost banat. Apoi, a reapărut si tot ada se crede un pui de ştefan cel mare. Dar iar nu-i vad longevitate aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ebay.com/itm/251193571698?item=251193571698&viewitem=&sspagename=ADME:B:WNA:MOTORS:1123&vxp=mtr , pe asta mi-o iau, ce fraier Pete Beal asta!

 

Nu-l mai bagati in seama pe 58, pur si simplu o sa se plictiseasca daca nu mai primeste reply.

 

Balamuc, ia o pastila de memorie si incearca sa-ti amintesti exact cum a fost cu motoreta lui Socaci,dar exact. Cineva a gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabin! Cum sa-ti pui numele langa oameni pe care nici nu-i vezi cand trec pe langa tine?

Te-au pacalit niste comunisti sarlatani cu o cupita de vicecampion, si tu ai timp sa-i crezi? Ei au stampila oficiala in mana, d-aia mai apar 2-3 la start. E o competitie doar pe hartie... N-are nici-o valoare in sportul asta (Si cand zic valoare, ma refer la timpi, fair-play, siguranta, etc.)

Trezeste-te! Nivelul tau e pentru moment foarte jos.... Nu-i un lucru rau... Fiecare merge in ritmul si posibilitatile sale... Dar trebuie sa realizezi unde esti, si sa evoluezi cu rabdare.

 

Iti urez un 2013 competitional exceptional! Adica timpi macar decenti si fara incidente; Sa treci peste problemele tale (fizice, psihice, materiale, sau sentimentale)

Iar in anii urmatori sa ajungi mai departe decat visezi ca esti acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabriel tu nu esti sabin?!
------------------------------------ parca e alt stil ... nu e ... Sabin intelege dar face pe prostu stiind 100 % ca oamenilor le place actiunea gen madam Moculeasca si Zavoranca :D 58 este doar aprobator dar fara sa inteleaga nici o iota gen valetul lui Dracula si zice continu "Yes mastar..." :D :D da ... ok care va sa zica : eu merg lejer 1.29 la Serres , aaa da ... printre alte filmari este filmarea cu Ono cind merg in spatele lui sal filmez la timpul daca nu ma insel 30 ??? eu iau startul ultimul pt. ca nu vreau sa iau cupa la copii !! = clasa B si C scopul este filmare !! ... Ulei ... nu cred pt. simplu motiv ca nu am avut nici o data ulei de acasa de rezerva ... cine stie poate lucram la ceva poate era chear a mea .. pur si simplu numi aduc aminte ... asa si ?? ce nui voie sa lucrezi indiferent de situatie ??? motorete sa se opreasca singure au fost asa cit imi aduc aminte 1198 Gal , R6 baiatu care a venit cu Papuc , 600 rr Socaci , K6 Virgil , Zx 10 al meu de la throtal senzor de mult panonia etc asa si ?? se intinpla ... Si mai sint acum imi dau seama .. cred ca practic nu a scapat aproape nimeni !! Eu am intrebat simplu cum sa bagi presiune de ulei (peste 3 bari) in radiator care tine max 3 Bari ? :D Da ma Jagi este mega simplu un fraier :D a lucrat la Ch. unde eu nu am avut acces = top secret :D din 2 motive : ca eu o duceam direct la Turbo mecanica si automat ala imi zicea ce bube a avut si 2 aparea scandal ca iam furat clientul lui Sabin , asa ca iam dat explicati lui socaci ce si unde greseste si daca vrea sa se duca singurel :D sa o faca si sa o monteze sabin sau cine vrea el ..... dar nimeni in Buc. Romania nu poate sa faca Ch cum trebuie inafara de Turbo, caprita Miercure Ciuc si Baia Mare acolo unde face Titi Aur si restul de motor sportisti :D Toate aste nu fac 2 parale asa cum vrea sabin sa insinueze nu sa stricat de la Ch !!!!!!!!!!!!! ci de la apa !! Am zis asta de 4-5 ori pina acum dar revin Sabin se face ca ploua :D si anume conducta de apa de la pompa tinuta cu un surub de 6 a fost scos afara de presiune de apa si ia iesit apa si gata explozie solara :D asa a patit Mistode la Almeria ... nu ai cum sati dai seama ca iese apa pt. ca iese abur si nu vezi ca iese in spate si in max. .... 500-1000 metri gata larevedere motor !! asta sa intinplat !!! de ce sa intinplat ? si mai simplu ala (nu stiu cinei) ??? deci "ala" :D de a strins surubul ori nu sia dat seama si asta inseamna ca e porst mecanic ori sia tat seama dar a zis "... hai ca sa strins destul si ..tineeeee " :D si insemna cai idiot :D de unde stiu ? pt. ca am trecut prin situati similare !! si am repetat aceeasi gresala de mai multe ori !! uneori tine alte ori nu !!! acum am Helicoid !! :D In concluzie propietarul stie sau poate nu dar ala de a pus mina pe surubul in cauza stie 100 % :D Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tampit.

 

Quloasa si motorul in cazul exploziei de la Brano a fost inchisa de ... sti bine cine!!!

 

Quloasa a fost inchisa cu metoda simpla de SILIKON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Quloasa a cedat alaturi de 3 suruburi de strangere date peste cap... Si a crescut dintr-o data presiunea in linia de racire.

 

Daca in loc de maxim 3bari a ajuns la 18... sau probabil compresia in 16000rpm e chiar mai mare...

 

Explica acum datele problemei Mr Balamuk...



Motorul fusese facut de mine!!! Inainte de Hungaroring. Quloasa era facuta de mine!!!!!!!! Aia unde ati dus-o la teste (marii turbomechanica si capritzele voastre) au confirmat ca e ceas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vezi tu draga Balamuci... Eu fac motoare performante de curse din 1998!!!! Cand a fost facut de mine a mers bomba dar voi ... Ati imbarligat saracu incepator k voi lucrati cu unii mai performanti k mine!!!!!!!!!!!!

 

Aia ai vostri s-au dovedit perforanti nu performanti. Atentie !!!

 

Atat Motocicleta lui Sokaci (pe care ati reusit voi pe banii lui sa-i distrugeti un motor) are ambele motoare la mine in Garaj nu la voi!!!

 

De ce oare???

 

Hai maimutzoiu-le. Lasa vorbele k nici la astea nu stai bine.

 

La multi ani si sa fi sanatos k daca na-ti fi voi sa spalati sau sa mai stricati din acarete na-r mai avea valoare stiintza si si daruirea mea.

 

Ciudosi-lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

Mai jagi nu mai minti atat si lauda ca nu ai tu bani pt.r1 ala.vezi ca cu povesti nu se poate cumpara junghiul.daca tu iei r1 ala eu cumpar panigale.no sa te vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tampit.

 

Quloasa si motorul in cazul exploziei de la Brano a fost inchisa de ... sti bine cine!!!

 

Quloasa a fost inchisa cu metoda simpla de SILIKON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Quloasa a cedat alaturi de 3 suruburi de strangere date peste cap... Si a crescut dintr-o data presiunea in linia de racire.

 

Daca in loc de maxim 3bari a ajuns la 18... sau probabil compresia in 16000rpm e chiar mai mare...

 

Explica acum datele problemei Mr Balamuk...

 

Motorul fusese facut de mine!!! Inainte de Hungaroring. Quloasa era facuta de mine!!!!!!!! Aia unde ati dus-o la teste (marii turbomechanica si capritzele voastre) au confirmat ca e ceas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vezi tu draga Balamuci... Eu fac motoare performante de curse din 1998!!!! Cand a fost facut de mine a mers bomba dar voi ... Ati imbarligat saracu incepator k voi lucrati cu unii mai performanti k mine!!!!!!!!!!!!

 

Aia ai vostri s-au dovedit perforanti nu performanti. Atentie !!!

 

Atat Motocicleta lui Sokaci (pe care ati reusit voi pe banii lui sa-i distrugeti un motor) are ambele motoare la mine in Garaj nu la voi!!!

 

De ce oare???

 

Hai maimutzoiu-le. Lasa vorbele k nici la astea nu stai bine.

 

La multi ani si sa fi sanatos k daca na-ti fi voi sa spalati sau sa mai stricati din acarete na-r mai avea valoare stiintza si si daruirea mea.

 

Ciudosi-lor.

========================================================================

stai uso :Dr , pe rind :D .... Cine tia zis ca Ch. a fost la verificat la Turbo etc. tea pacalit ! sau ai inventat tu ! ??? :D

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

Raca nu.vb.despre motoare,multa lauda dar fapte putine.am vb.cu valentino rossi la telefon sa mearga jagi mecanic la el din 2013,ca baieti zic ca e mecanic bun de mondiale.pai va dati seama ca jagi se uita la o poza cu motocicleta si in 5 minute zice defectele.va dati seama ce periculos e.bravo mai jagi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ok in apa nu este nici o data 3 sau mai multi Bari !!! la 1.1 bari se deschide supapa de supra presiune !!

banuiesc ca stiiai asta nu ? :D caz in care de ce zici ca a sarit surubul la ... 18 bari ??? :D

eu nu cred ca tu sti ... dar vrei sa dai vina pe Ch. neaparat !!!!

 

Da se poate ca presiunea apei sa creasca din cauza scapari de compresie dar si instalatia

cum ziceam are supapa la 1.1 bari !!

asta o data si 2 sa zicem ca supapa e .. sudata :D la 2 - 3 bari sareau toate furtunele in aer inainte sa poata sa

 

zmulga un surub din pompa !!! cu vreo 4 mi de ani :D :D

 

 

inca ceva , toata lumea a observat si ia zis lui Socaci la o etapa ... nu mai stiu care ...

 

 

"bos ce faci ca te iau prea usor" ? si "ce faci ca te inping de la spate" etc ....

asa am ajuns sal indrum pe propitar sa faca Ch la X pt. ca zicea el nu are compresia corecta

nu am intrebat nimic ..ca nu avea nici un rost , eu dau Ch. si mio da perfecta in ceolofan doar o montez

nu reglez pastile nu spal .... nimic !!! si merg perfect.

 

daca facea asa tot acelasi lucru se intinpla !!! iesea conducta din cauza filetului stricat din pompa !!!

 

Identic i sa intinplat lui Mistode la Almeria sa stricat tot cilindru - piston - biela - vibrochen - Ch !!! naspa...

nu mai da vina pe Ch ca nui de acolo !!!

 

Nu crezi ca ar fi bun un senzor de presiune apa si cind simte ca pierde brusc sa intre in

avarie sa limiteze turatia treptat si sa opreasca motorul in 50 -75 M ??

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in decursul timpului Ch. am strinso cu vopsea de ulei , silicon de temperatura , silicon special de Ch.

cu magiun - gem !!! merge perfect !!!

cu toate ca nu mai fac asa eu zic cel mai bine este cu vopsea !! te caznesti un pic la demontare ...

eu fac cu Erling special de Ch.

secretul este grosimea stratului aplicat pt. fiecare in parte !!

 

==========================================================================

@ 58 Da-ti la jagi sa repare mobrele ca el e expert.se uita la poza si iti spune in 3 minute ce are.

 

 

===========================================================

cea mai buna idee !! am in plan sa fac asta !!! cine crede ca stie sa faca asta sa dovedeasca !!

toata treaba filmata sa vedem cine stie si cine nu ...

am proectul asta si pt. ca MotoMecanica a infiltrat :D un om la Caventri motor sport universiti

da exista asa ceva ... si eu mam mirat !!!si vreau sa fac filmulete cu titlu de documentar.

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1680km - 7,5%, moto adusa de o prietena de-a mea la inceputul lui noiembrie!! (userul Barbie aici). Toata stima si respectul pt ea. Eu nu m-as fi incumetat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...