Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare.

Am 2 lampi de stop pentru R1 2007-2008, 1 buc stoc si 1 buc aftermarket adus din State cu leduri si semnale doar pe marginile exterioare

Pentru detalii astept PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20-30m in spatele tau, lui Gigi ii cam greu sa-si dea seama in ce parte vrei s-o iei. Serios acuma, daca vrei look, da semnalele jos si semnalizeaza cu mina. Nu te baza pe aceste pseudosemnale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca este dimensiunea care trebuie este nemaipomenit ,sunt 1001 de review-uri pe internet despre rennsporturi,au fost niste cauciucuri extraordinare pt vremea lor ,nu au de ce sa nu fie bune si acum insa nu cred ca le-ai gasit pe cele mai noi posibile,ai doturi intre 06 si 09?,sunt "copie" a Supercorselor pt perioada aceea produsa de Metzeler,se preteaza pt drumuri virajate si pe uscat,pe ud nu-si fac treaba cum trebuie ,cred ca ai spatele maxim 190/50 pt ca nu stiu daca au scos rennsporturi 190/55 in vremea aceea

ca presiune pt longevitate 2.2 fata si 2.3-2.4 spatele (asta daca poti sa mergi asa cu ele pt stilul tau)

ca sa le aduci in temp pe strada 2.1 si 2 spatele

daca mai sunt si noi,sunt excelente !



post-33534-0-08625000-1363941112_thumb.jpg



daca am gresit cu ceva ... mea culpa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

A incercat cineva din proprietarii cu R1 sa puna METABOND GOLD in motor?As dori pareri pro si contra.

 

Poti sa pui fara grija. E foarte smechera inventia.

Am pus in mai multe, si motoare vechi dar si noi.

Cel mai bun feedback a venit de la clienti cu choppere antice dar si un DR650 din 93 care a venit cu culbutorii si axa cu came polizate.

100 ml sunt suficienti pt o motocicleta.

Vis-a-vis de Metabond, vreau sa intreb se poate folosi si la masina ?

Mi-a mai recomandat un coleg motociclist sa pun la masina pentru bataia tachetilor (passat 2002 V6 2.8 benzina) .

Aproximativ 195.000 km

Defapt ce face "inventia" asta ?

Cat ar trebui sa pun luand in calcul capacitatea cilindrica a motorului ?

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la vanzare o pereche de extensii de bascula pt Yamaha R1 2007.Doreste cineva sa le aiba?Au fost cumparate din State de un prieten,a crezut ca se potrivesc pe R1 99,pana la urma a trebuit sa-si cumpere inca o pereche pt R1 99.Deci acestea nu au fost folosite,sunt ca noi,merg pe Yamaha R1 2007!

http://www.okazii.ro/tuning-moto/extensii-bascula-yamaha-r1-2007-a123706585

 

 

Daca le luati pe okazii,pretul este 550 de lei,daca le luati de pe forum pretul este 500 fix .(nu mai platesc comison).

 

Ele au fost cumparate cu aproape 8 milioane cu tot cu transport,e un deal destul de bun.

 

Pt contact,folositi pm va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e dispus sa ma ajute si pe mine .... am nevoie de un cadru de bord si ram air-urile de la un r1 rn12 sau 5vy sau pe scurt r1 2004-2006. Imi trebuiesc pentru 1 -2 zile sa vad daca pot face matrite dupa ele sa fac din carbon .

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e dispus sa ma ajute si pe mine .... am nevoie de un cadru de bord si ram air-urile de la un r1 rn12 sau 5vy sau pe scurt r1 2004-2006. Imi trebuiesc pentru 1 -2 zile sa vad daca pot face matrite dupa ele sa fac din carbon .

 

Mersi

 

salut ,

 

detin un set de ram air uri in plus pe care le pot imprumuta... cadrul de bord e montat pe moto si folosesc moto deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-a mai discutat stirea asta,nu stiu,ce parere aveti despre baiatul asta : http://www.bikesales.com.au/news/2012/road-racers/yamaha/r1-smashes-nurburgring-lap-record-30644

Foarte tare timpul 7.24,dupa cum scrie acolo(si asta cu trafic,nu pe circuit inchis),e timp sub cel al unui GTR,ceea ce e fantastic.

Motocicleta modificata,dar nu sf din cate am inteles : roti,suspensii,etc.Cauciucuri D211

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zi-mi te rog ca glumesti...

 

Tu cine esti ca n-am reusit sa ma lamuresc in privinta ta decat ca ai o problema intelectuala cu un anume producator.

Ia de incearca si tu, si te rog eu, nu-mi mai rescrie postarile fara ghilimele :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cine esti ca n-am reusit sa ma lamuresc in privinta ta decat ca ai o problema intelectuala cu un anume producator.

Ia de incearca si tu, si te rog eu, nu-mi mai rescrie postarile fara ghilimele :D

 

ce postari bre ca n-am inteles? einiuei, am avut ocazia sa testez metabondul gold si pe un motor de-al meu cu 78.000 (ma rog, motor din '94, mai degraba 178.000) care mergea ok, n-am vazut nici o diferenta. nici la consum de ulei sau de gaz, nici la sunet. sa nu mai spun ca un prieten vinde mizeria asta si am avut ocazia sa testez smacolina cu mana mea pe aparatul lor minune. soc si groaza: diferente de ordinul 1-2 nm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna "am avut ocazia sa testez"

Defineste putin conditiile de testare. Despre ce fel de laborator specializat pe astfel de teste este vorba sau, pt ca nu e obligatoriu sa fie vorba despre munca de laborator, despre ce conditii de utilizare extrema vorbim?

 

Uite, eu am facut un experiment pe un suzuki DR650 din 93. Problema: culbutor admisie si axe cu came. Uzura dezastruoasa, a trebuit sa se schimbe piesele. Omu n-a avut bani decat de niste piese SH si alea cu uzura. Am zis ca n-o sa mearga si o sa se strice in scurt timp din nou dar am pus metabond. Dupa un timp l-am chemat sa vad din nou cum arata problema. Ei bine, nu s-a stricat, nu s-a agravat uzura si nu cred ca metabondul n-a ajutat cu nimic.

Mai discutam, mai vorbim, mai cercetam. Nu te grabi sa tragi concluzii asa, tzac pac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce postari bre ca n-am inteles? einiuei, am avut ocazia sa testez metabondul gold si pe un motor de-al meu cu 78.000 (ma rog, motor din '94, mai degraba 178.000) care mergea ok, n-am vazut nici o diferenta. nici la consum de ulei sau de gaz, nici la sunet. sa nu mai spun ca un prieten vinde mizeria asta si am avut ocazia sa testez smacolina cu mana mea pe aparatul lor minune. soc si groaza: diferente de ordinul 1-2 nm...

La nr. ala de km. poate trebuia sa pui Metabond Old nu Gold :)

post-66048-0-55692500-1365495358_thumb.jpg

Editat de kyp-76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...