Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe ebay sint la 100 si un pic de euro. Iti dau link , sint chinezesti copii dupa Satoracing, construite bine. Am adus 2 seturi, sint perfecte. Se gasesc e modele, copiile Sato au rulmenti dubli la leviere, celelalte 2 modele au doar un singur rulment, si ala se misca ca naiba. Banuiesc ca ai fost la Pannoniaring si ai dat cu cele stoc pe asfalt? Eu, in 2009, am zis ca nu are rost sa investesc in scarite, m-am dus cu cele stoc la Brno si am raschetat cizma Alpinestars nou nouta dreapta pina la pinza din interiorul cizmei, a trebuit sa cupar cizme noi, peste 300euro paguba, plus scarite de peste 200euro.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga link cand ai vreme :D

LE: Da,am cam inceput sa le polizez,dar din pacate am inceput sa polizez si cizmele si nu vreau sa imi cumpar altele din cauza scaritelor :))

Editat de sanyes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna ziua sunt posesorul unui r1 2004 si de cateva zile trage mai mult in suturi cand o tin la o viteza constanta daca ii dau gaz merge bine la orice turatie daca incerc sa o tin de exemplu la 6-7000 merge sacadat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum as putea verifica asta...

Te uiti la lant.Verifici jocul intr-un punct. Invarti, iar te uiti. Iar verifici. Si asa mai departe. Desi e jenant ca nu stii sa faci o asemenea verificare, darmite alte probleme. Si nu e ca și cum ai avea vreo troaca de 125. In fine... Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara SP SYNCROTECH sau HM plus ,HM plus ss .

Avem si noi in grup ce ai pus tu mai sus,este de departe cel mai prost qs dintre toate pe care le folosim noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare colegi!

 

Detin o Yamaha r1 2003

 

La franare bursca se aude un tacanit...initial am crezut ca e din rulmentul de la jug..am schimbat rulemntul..tot asa face...ceva idei de unde poate fi ?


» Post actualizat in 31 Jul 2017 12:53

Salutare colegi!

 

Detin o Yamaha r1 2003

 

La franare bursca se aude un tacanit...initial am crezut ca e din rulmentul de la jug..am schimbat rulemntul..tot asa face...ceva idei de unde poate fi ?

 

se pare ca are putin joc tubul cromat in tubul negru...ce inseamna asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta limitat e doar 4500 de euro...vand r1 din 99 nelimitat cu 4600 de lire... 72k km...il dau cu plinul de benzina.

Defecte...farul stanga ars dar in caz de achizitie schimb slicurile cu mansoane incalzite.

 

Ps. Aceat text este un pamflet. Va rog sa-l tratati cu seriozitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg oricare din cele 3 enumerate de tine.Cel mai usor este 180/60, se inclina cel mai rapid. 200/60 este greu, are si diametru mai mare, foaia spate trebuie marita cu un dinte ca sa compensezi marirea diametrului rotii.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dimeniune de cauciuc recomandati pt R1 05 pt track day 190/55 200/60 180/60?

Pe circuit poti sa te joci cu 180/60 si 190/55 ...eu sincer prefer 180-ul

Pentru forja stradala e suficient si banalul 190/50 ....ai si demaraj si inclinare .Tre sa mergi foarte la limita sa-i dai capat .

200/55 200/60 etc,asa cum spune si maestrul Jagi ,pierzi foarte mult din demaraj ,in plus risti sa nu-ti intre roata in bascula (daca ai lantul nou ,foarte scurt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de info.

Momentam pe strada folosesc 190/55...si ii dau pana in capat :)

 

Vreau sa incepc cu Euro-Ring sau Tg. Sacuiesc. Pe strada e f periculos. Drumuri vai mama lor, soferi f "priceputi"...

Dupa niste evenimente a unor prieteni am inceput sa ma gandesc mai serios la pericolele care ma pandesc.

In plus pe circuit e mult mai distractiv si inveti foarte multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...