Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Cu tristete va spun ca in doua luni mi-au fost calcati de masini doi motani Birmanezi, unul avea vreo 7-8 ani si ala micu' nu facuse anu'...

Nu plecasera pe strada niciodata, poate doar ala mare trecuse dupa vreo pisica...si din doi am ramas fara motan...si le simt lipsa! ;)

Daca stie cineva vreun motan Birmanez sau vreun maidanez pur negru corb, pui, fara stapin, sau care prisoseste cuiva, il adopt cu mare placere!

Astept cu nerabdare un P.M. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu tristete va spun ca in doua luni mi-au fost calcati de masini doi motani Birmanezi, unul avea vreo 7-8 ani si ala micu' nu facuse anu'...

Nu plecasera pe strada niciodata, poate doar ala mare trecuse dupa vreo pisica...si din doi am ramas fara motan...si le simt lipsa! ;)

Daca stie cineva vreun motan Birmanez sau vreun maidanez pur negru corb, pui, fara stapin, sau care prisoseste cuiva, il adopt cu mare placere!

Astept cu nerabdare un P.M. :crack:

 

erau vreo doi la mine la bloc..dar nu stiu cum sa ajunga la tine ;) ca esti cam departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tristete va spun ca in doua luni mi-au fost calcati de masini doi motani Birmanezi, unul avea vreo 7-8 ani si ala micu' nu facuse anu'...

Nu plecasera pe strada niciodata, poate doar ala mare trecuse dupa vreo pisica...si din doi am ramas fara motan...si le simt lipsa! ;)

Daca stie cineva vreun motan Birmanez sau vreun maidanez pur negru corb, pui, fara stapin, sau care prisoseste cuiva, il adopt cu mare placere!

Astept cu nerabdare un P.M. :crack:

Incearca pe "animale.ro" sunt la suflete ratacite pt.adoptie!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Johnatan (maztul care doarme numai pe pieptul meu si din cand in cand imi da cate un cap in gura ..da gospodareste...)...si Cleo (40 kg,virgina,3 ani..posesiva , pasionata de scufundari si tare shucarita cand ii strici somnul de frumusete.).

 

Shi o parte (mica parte) din gasca responsabila cu paza curtii.

post-53858-1286535795_thumb.jpg

post-53858-1286535862_thumb.jpg

post-53858-1286535908_thumb.jpg

post-53858-1286536264_thumb.jpg

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce-ti veni cu numele ala? :crack:

 

 

Atata era si Pulica cand l-am gasit noaptea in cort pe plaja de la 2 Mai si avea putza plina de nisip...de aici numele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitza motanul zapacit. este un "Norvegian de padure"...la doua luni , la sase luni si la un an (si 5 kg)

post-243-1286553716_thumb.jpg

post-243-1286553733_thumb.jpg

post-243-1286553766_thumb.jpg

post-243-1286553776_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitza motanul zapacit. este un "Norvegian de padure"...la doua luni , la sase luni si la un an (si 5 kg)

 

Vai ce frumos e!!!

Vreau sa spun ca toata viata am avut catei si tot timpul ma gandeam la matze ca la ceva tare ciudat. Acum ca o am pe Busa asta mica si nebuna, Vampirela mea inteleg foarte bine cum apar pozele astea ;)

Sa-ti traiasca asta micu si flocosu';)

Mesaj completat

Si acum o parte din cateii mei..Albusha si Bush ( de la Labus :D) Albusa are deja 10 ani dar arata la fel , lumea crede ca e pui. Bush, nu mai e de cativa ani :crack:

post-35081-1286554770_thumb.jpg

post-35081-1286554847_thumb.jpg

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam.....si eu am avut crescatorie de Dobermani, canisa "De Sierra" Multi dintre puii de la mine fiind campioni nationali si internationali.....din pacate acum 10 ani a trebuit sa ma las de crescut caini din lipsa de timp pt antrenamente si spatiu. Acum un an , dupa ce m-am mutat la casa m-am hotarat sa-l iau pe Mitza, crezand ca este pisica asa cum mi-a spus crescatoarea dar de fapt s-a dovedit a fi mascul. Toata familia este "topita" dupa el, iar eu sunt "preferatul" lui. Sta mai tot timpul dupa mine , chiar si in service sau in showroom-ul cu motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam.....si eu am avut crescatorie de Dobermani, canisa "De Sierra" Multi dintre puii de la mine fiind campioni nationali si internationali.....din pacate acum 10 ani a trebuit sa ma las de crescut caini din lipsa de timp pt antrenamente si spatiu. Acum un an , dupa ce m-am mutat la casa m-am hotarat sa-l iau pe Mitza, crezand ca este pisica asa cum mi-a spus crescatoarea dar de fapt s-a dovedit a fi mascul. Toata familia este "topita" dupa el, iar eu sunt "preferatul" lui. Sta mai tot timpul dupa mine , chiar si in service sau in showroom-ul cu motociclete.

 

LOL asta imi aduce aminte de Bel, primul meu catel prin 91, primit de la o fata vecina, despre care am crezut vreo 3 saptamani ca e o ea ( facea pipi pe vine..doh! ) dupa care ne-am dezmeticit ca totusi e un el :crack: Matza mea in schimb e desteapta la nici doua luni mai ceva ca un caine la un an ( ma minunez de geniul ei in fiecare zi) iar de plimbat se plimba dupa mine prin casa mai ceva decat un caine in lesa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hibernand ;)

 

 

 

 

:crack: Cat de tare este ......... Omule, ai talent de fotograf dar ,,materialul" este bestial..

 

 

Asta cu ,,tinutul dupa tine " este de groaza.Cu motanul trebuie sa am grija sa nu-l calc ...sa ma uit sub patura sa nu ma arunc pe el,iar cu cainele care are acelasi obicei tembel trebuie sa am mare grija sa nu imi rup gatul.Doarme la usa dormitorului (ca inauntru este sef motanul ).In dormitor nu mai primesc nici un caine pt ca am avut doi labradori care isi disputau patul.Baiatul avea boala sa doarma sub plapuma facut colac ..De atunci am ramas eu cracanat ca trebuia sa ma ,,mulez " pe el.Nu concep viatza fara un prieten necuvantator ,cel putin.

Editat de SERGHEI42
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau vreo doi la mine la bloc..dar nu stiu cum sa ajunga la tine ;) ca esti cam departe

Am copiii in capitala, daca imi lasi un numar de telefon, trimit vreunul ca sa vada animalutu' si mi-l aduc ei acasa!

Multumesc! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...