Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Doreste cineva doua birmaneze frumoase si cuminti? Sunt sterilizate, mama si fiica. Rafaela (mama) are un ochi albastru si unul caprui si e tare haioasa. Nu miauna decat rar, in schimb vine langa tine, se asaza in fund si se uita fix in ochii tai :)) Mitzi (fiica) are ambii ochi albastri si paseste elegant ca o printesa. Le-am luat la mine pt ca stapanul lor e grav bolnav si nu mai avea cine sa le ingrijeasca. Aveau caltzi in blanitza si aratau rau. Acum sunt doua frumoase.

 

Iaca niste poze:

 

Mitzi:

attachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg

 

Rafaela:

 

attachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg

Ce frumoase suuuunt... Eu am deja 2, aş dormi pe la uşă dacă aş mai apărea cu încă două :)

Sper să se găsească stăpâni şi pentru ele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator MosRahao

Are si ochiuti, se cam uita asa ciudat spre mine, vede umbre probabil. Iar acum doarme ca porcul. probabil ca il oboseste si pe el munca, ce sa fac, il port cu mine la servici, are locul lui intr-un birou.

 

Respect, Omule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o chema तारा (adica Tara)

am gasit-o in strada pe 12 Iulie 2013 . de atunci inca ne luptam zilnic :)

 

 

1015674_589872654377069_1734765917_o.jpg

1008991_588923607805307_1285950167_o.jpg

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele ale mele nu miauna sau latra si nici nu stau in bratele meu...

 

Daisy (stiu, este baiat... dar asa l-a numit prietena):

https://www.youtube.com/watch?v=4OKk-F6IQks

 

Si bancul de mancaciosi:

https://www.youtube.com/watch?v=tDw3uPXlCk4

 

P.S. Nu va luati de algele de pe plante... acum s-au mai curatat.

Editat de vice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce grasuneeeel! :)) sa va traiasca, DaSchmutz, e tare haios. Burtica aia s-ar putea sa fie si de la paraziti, care paraziti iubesc laptele. Vorbeste cu veterinarul, cred ca in 2 saptamani poti sa-i dai ceva. Presupun ca Drontal. Dar vezi tu atunci ce zice nenea doctorul :)

 

:hug: pt grasunel

 

 

Ps: felicitari pentru gestul tau!

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 3 saptamani se poate face deparazitare cu drontal puppy. E un lichid roz. Se da 1ml/kg. O sa-l linga, probabil e dulce. Pastile se dau cand creste mai mare.

Asa au burtile cand sunt mici. Se umfla dupa fiecare masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info, cristidb, nu stiam de sirop. De obicei, inainte de prima vaccinare ii pastilam pe ai mei (nu de capul meu, iti dai seama) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa dozezi pastilele cand sunt mici, de asta se da sirop. Problema cu siropul e ca la veterinari e scump, 10 RON/ml. Eu am cumparat o sticla intreaga de 50ml cu 80RON, mi-a ajuns pentru 2 deparazitari la toata gasca.

Eu le-am facut deparazitare la 5 saptamani si desi niciodata parintii n-au avut paraziti am avut surpriza sa gasesc 4 limbrici. Dupa asta n-au mai eliminat nimic la urmatoarele deparazitari.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce grasuneeeel! :)) sa va traiasca, DaSchmutz, e tare haios. Burtica aia s-ar putea sa fie si de la paraziti, care paraziti iubesc laptele. Vorbeste cu veterinarul, cred ca in 2 saptamani poti sa-i dai ceva. Presupun ca Drontal.

Multam pt urari! Doar ce mancase...e un mancacios mic si nesatul. E posibil sa aiba si ceva paraziti... nu ii stiu originile, asadar orice e posibil. De drontal stiu, insa o sa mai aman un pic. pe 3 ia medicul concediu si prefer sa il vizitez tot pe el. De cand cresteam prepelite merg la el si chiar imi place ca isi da interesul si e foarte de treaba...

 

Si uite asa ne indreptam spre o luna de zile. Azi a mancat singurel, e activ, se joaca, alearga prin birou si prin toata casa, nu ii mai ajunge doar balconul sau coltul de birou rezervat pt. el. In rest, lenes si pisacios ca de obicei. A...si acum are dintisori cu care incearca sa ma muste :crack:Si se baga prin cele mai murdare locuri: sub lantul de la bicicleta, in ghiveciul de flori de la munca etc...

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca soarecele ;) Prevad ca se va face ditamai calul... ma bucur ca e bine, a trecut cu succes peste perioada mai grea, cu ajutorul tau. Bravo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam pt urari! Doar ce mancase...e un mancacios mic si nesatul. E posibil sa aiba si ceva paraziti... nu ii stiu originile, asadar orice e posibil. De drontal stiu, insa o sa mai aman un pic. pe 3 ia medicul concediu si prefer sa il vizitez tot pe el. De cand cresteam prepelite merg la el si chiar imi place ca isi da interesul si e foarte de treaba...

 

Si uite asa ne indreptam spre o luna de zile. Azi a mancat singurel, e activ, se joaca, alearga prin birou si prin toata casa, nu ii mai ajunge doar balconul sau coltul de birou rezervat pt. el. In rest, lenes si pisacios ca de obicei. A...si acum are dintisori cu care incearca sa ma muste :crack:Si se baga prin cele mai murdare locuri: sub lantul de la bicicleta, in ghiveciul de flori de la munca etc...

:10: si o bere ... 2,3 ... :alcy: cand il scoti prima oara la plimbare in parc sa anunti sa venim si noi sa`l vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: si o bere ... 2,3 ... :alcy: cand il scoti prima oara la plimbare in parc sa anunti sa venim si noi sa`l vedem.

Aoleu, vrei sa se umple de noroi ca porcusoru'? Si asa pe unde l-am lasat era relativ curat, 'mopuit' special pt. el si tot a gasit pe unde sa se bage ca sa se murdareasca :) Ma consult cu veterinarul de luni, sa incep deparazitarea si daca e ok il scot si la aer. Pana acum m-am cam ferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, vrei sa se umple de noroi ca porcusoru'? Si asa pe unde l-am lasat era relativ curat, 'mopuit' special pt. el si tot a gasit pe unde sa se bage ca sa se murdareasca :) Ma consult cu veterinarul de luni, sa incep deparazitarea si daca e ok il scot si la aer. Pana acum m-am cam ferit.

 

weekendu viitor ajung in vama ... eu zic sa`l iei la pachet si sa vii sa bem un cico/bere. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce program am pe la munca, ca am o colega plecata si trebuie sa ii fac si munca ei. Norocosi cu concediu de o luna... Oricum, nu cred ca as putea veni, ca panarama asta mica nu prea suporta mersul cu masina...



Poze noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo! Perioada cea mai grea a trecut. Acum trebuie doar sa ai grija sa nu ia vreun virus pana capata imunitate. In mod normal pana la 6-7 saptamani se bazeaza pe anticorpii de la mama, dar el e posibil sa nu fi supt imediat dupa fatare, sau mama lui sa nu fi fost vaccinata periodic. E tare frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe langa faptul ca e frumos e si haios :) Incerc sa il protejez pe cat pot, sa nu il expun. Insa azi a profitat ca birourile sunt cam goale si a dat o tura, a bagat nasucul intr-un ghiveci, s-a tavalit un pic, a marait pe la colegi :)

 

La cum arata cand l-am gasit, mai mult ca sigur ca nu a supt. Iar mama lui...vaccinata, nu cred ca a fost vreodata. A gasit iubita mea, aproape de zona unde l-am gasit si pe el, o ceata de catei mici, 12 la numar, 6 albiciosi, 6 negraci, cu 2-3 cateluse. Si banuiesc ca una dintre ele o fi fost si mama lu' asta micu. Totusi, cateii aia erau pusi la adapost, nu asa expusi cum a fost lasat asta mic. O fi fost primul fatat dupa care a plecat sa ii faca si pe aialalti si o fi uitat de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...