Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

 

Sa-ti traiasca! Atentie la aia care-ti otravesc cainii pt ca asta mica poate hali de la oricine..Ai suparat pe careva ? I-as impusca-n capatani p-aia care otravesc cainii care n-au nicio vina ca se comporta cum trebuie sa se comporte un caine..

» Post actualizat in 12 Jan 2016 08:45

Sar'na!

De suparat, cu siguranta. Cine n-o face? Dar nu ma gandeam ca asta e o metoda de plata. Oricum, nu stiu de la cine mi se trage.

 

Pe junioara o tin intr-o curte interioara pana se mai ridica. Nu ca pe urma am vreo garantie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi postarile retarde de pe topicul motoveteranilor, vis-a-vis de metode de "rarit cainii"... nu ai cu cine discuta pe acolo....

Aia nu se poate numi discutie.Nici nu intru ca nu vreau sa mwiesc pe careva..Cainii sunt pe strazi din cauza bipezilor..Nu putem omori noi cati sunt abandonati in continuare..Specie infecta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu se poate numi discutie.Nici nu intru ca nu vreau sa mwiesc pe careva..Cainii sunt pe strazi din cauza bipezilor..Nu putem omori noi cati sunt abandonati in continuare..Specie infecta!

total de acord - pana nu va fi obligatorie sterilizarea TUTUROR exemplarelor canine fare valoare "genetica" / pedigree (drept de monta/reproducere) strazile vor fi pline de caini vagabonzi.

 

am 2 caini, femela cocker spaniel (14,5 ani/sterilizata) si un mascul 90% brac german sarmos (3,5 ani - sterilzare in plan) si sunt responsabil cel putin moral de cat se "puiesc"....

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La voi e mai ieftin..Eu am dat o catea cuiva,gasita in strada,sterilizata din prima zi de cand am gasit-o.Cele 2 pisici din dotare nici n-au stiut ce-s alea 'calduri'..Doar printul meu ramane cu ouale la purtator.Dar asta pt ca-i caine cu pedigree.Am refuzat monte cu catele fara pedigree si bineinteles c-am fost facuta snoaba.

» Post actualizat in 16 Jan 2016 15:16

Stiu ca-s multi oameni care cheltuiesc bani din propriile buzunare pt astfel de operatii.Si care merita tot respectul..

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vezi postarile retarde de pe topicul motoveteranilor, vis-a-vis de metode de "rarit cainii"... nu ai cu cine discuta pe acolo....

Ma pot considera 'veteran', dar sincer iti spun si nu mint, n-as ezita sa il bag pe unul care otraveste un animal in spital, cu toate oasele rupte ( asta in cazul in care il prinzi ). Persoane de acest gen, nu pot fi numiti 'oameni'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

G B V, on 31 Jan 2016 - 22:53, said:

Si inca o angora(motan)

Sa-ti traiasca, ai grija la urechi :) Pisicile cu blana deschisa la culoare si mai ales urechile albe pot sa sufere arsuri solare care pot duce la cancer. E plin netul de pisici cu urechile amputate...

Mie veterinarul mi-a recomandat sa o dau cu crema cu protectie solara vara chiar daca sta doar la geam si nu iese afara. NO JOKE!

Atentie totusi caci pisicile se ling si ce e bun pentru oameni poate fi toxic pentru pisici asa ca ii trebuie crema cu protectie solara speciala pentru pisici,( cea pentru caini are o formula care e toxica pentru pisici).

» Post actualizat in 09 Feb 2016 22:51

.

» Post actualizat in 09 Feb 2016 22:59

Nici o crema care nu e special pentru pisici nu e ok/safe pentru pisici...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca, ai grija la urechi :) Pisicile cu blana deschisa la culoare si mai ales urechile albe pot sa sufere arsuri solare care pot duce la cancer. E plin netul de pisici cu urechile amputate...

Mie veterinarul mi-a recomandat sa o dau cu crema cu protectie solara vara chiar daca sta doar la geam si nu iese afara. NO JOKE!

Atentie totusi caci pisicile se ling si ce e bun pentru oameni poate fi toxic pentru pisici asa ca ii trebuie crema cu protectie solara speciala pentru pisici,( cea pentru caini are o formula care e toxica pentru pisici).

» Post actualizat in 09 Feb 2016 22:51

.

» Post actualizat in 09 Feb 2016 22:59

Nici o crema care nu e special pentru pisici nu e ok/safe pentru pisici...

Multumesc pentru sfat. :hug:

Cotoiu asta nu iese afara,spre deosebire de celalalt turkish-van pe care il mai am in provincie.

Poate o sa il obisnuiesc si pe asta ca sa fie un fel de catel :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kaia la 3 luni - malamut


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:32


 


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:33

Kaia la 3 luni - malamut


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:32

Kaia la 4 luni


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:34

Kaia la 3 luni - malamut


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:32


 


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:33

Kaia la 4 luni


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:34

 

Kaia la 3 luni - malamut


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:32


 


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:33

Kaia la 4 luni


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:34

Ultima e de ieri, la 5 luni


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:35

Kaia la 3 luni - malamut


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:32


 


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:33

Kaia la 4 luni


» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:34

» Post actualizat in 10 Feb 2016 09:34

Ultima e de ieri, la 5 luni

Si zapada, viata ei

post-70966-0-11098300-1455096590_thumb.png

post-70966-0-58051800-1455096823_thumb.jpg

post-70966-0-91388900-1455096848_thumb.jpg

post-70966-0-76671400-1455096892_thumb.jpg

Editat de draven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca fericita. haioasa :)

 

Si o lene maxima

 

N-ar fi rau daca s-ar putea transfera lenea. Azi-noapte la 1 jumate ea avea chef de joaca. Chiar! Cei care aveti doi sau mai multi caini ati constatat o diminuare a interesului pentru stapani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar fi rau daca s-ar putea transfera lenea. Azi-noapte la 1 jumate ea avea chef de joaca. Chiar! Cei care aveti doi sau mai multi caini ati constatat o diminuare a interesului pentru stapani?

Nu am sesizat asa ceva . Ba chiar din contra , este o "competitie" intre ei pe tema cine aduna mai multe mangaieri . Momentan este egal :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfat. :hug:

Cotoiu asta nu iese afara,spre deosebire de celalalt turkish-van pe care il mai am in provincie.

Poate o sa il obisnuiesc si pe asta ca sa fie un fel de catel :crack:

Nici a mea nu iese afara, dar am scos-o o data in parc, nu zic ca nu s-a stresat pana am ajuns acolo (in cusca nu pe jos) :))

 

11930970_722453387890048_375051823380025

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut lume!

Sînt interesat să adopt un motănel, de preferință negru complet. Mă pot deplasa după el pe o rază de 250 de km. Dacă știți ceva, dați un semn.

 

Mulțumesc!

 

edit: cînd spun motănel mă gîndesc la un pui de cel mult 5-6 luni, cel mai bine ar fi să aibă cam trei, vîrsta pînă la care ar trebui să stea cu mama lui.

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut lume!

 

Sînt interesat să adopt un motănel, de preferință negru complet. Mă pot deplasa după el pe o rază de 250 de km. Dacă știți ceva, dați un semn.

 

Mulțumesc!

Intra pe http://www.adoptiipisici.ro/

Sigur vei gasi ceva ce iti place.

Plus ca faci si o fapta buna

» Post actualizat in 10 Feb 2016 10:34

Nici a mea nu iese afara, dar am scos-o o data in parc, nu zic ca nu s-a stresat pana am ajuns acolo (in cusca nu pe jos) :))

 

11930970_722453387890048_375051823380025

Al meu n-are nevoie de cusca se pare...

Orice bluza de pe mine e,devine cusca lui

» Post actualizat in 10 Feb 2016 10:35

.

post-66993-0-18972500-1455100513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...