Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Pai...la pagina ailalta, am material indestulator! Pentru pagina asta, n-am! O sa-i fac saptamana viitoare o sesiune de poze, daca o vrea sa stea mumos! Daca nu, asta este! De unde nu-i...nici Dumnezeu nu cere! :peace:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma uitam si eu dupa zgarda cu electrosocuri. Sa stii ca nu e asa scumpa. Pe emag incep de pe la 250 de lei. Iar pe okazii si olx sunt si la jumatate de pret. Am tot stat si am citit si se pare ca sunt destul de ok, au efect si oarecum imediat. Daca reusesti sa treci peste faptul ca totusi chinui un pic animalul, e ok. Astia recomanda sa testezi zgarda mai intai pe tine sa simti exact ce simte cainele si functie de asta te decizi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam si eu dupa zgarda cu electrosocuri. Sa stii ca nu e asa scumpa. Pe emag incep de pe la 250 de lei. Iar pe okazii si olx sunt si la jumatate de pret. Am tot stat si am citit si se pare ca sunt destul de ok, au efect si oarecum imediat. Daca reusesti sa treci peste faptul ca totusi chinui un pic animalul, e ok. Astia recomanda sa testezi zgarda mai intai pe tine sa simti exact ce simte cainele si functie de asta te decizi.

Pai...suma nu-i asa mica, as prefera s-o aloc (daca as avea-o disponibila!) pentru RCA si ITP la CZ, sau chiar benzina, sa-mi flutur codita pe coclauri...iar aia cu testatul pe mine, deja m-a convins ca nu-i prea ortodox sa "sochezi" un prieten (probabil nu-i asa placut daca e recomandat sa te autoflagelezi, ca sa vezi ce-nseamna sa fii electrocutat!)...motiv pentru care prefer sa-l tin pe amicul meu pe lant, iar plimbarile sa le facem cu lesa, ca sa ne bucuram impreuna de peisaj, de mirosul ierbii crude, de pajisti si paduri, de pasari si animale salbatice libere (pe care nu le poate ataca, atunci cand are el chef sa omoare!).

Mai jos pun cateva poze cu potaia, un razgait, care ieri a sapat sub cusca de vara si sub gard (ca un vasnic miner ce este!) ca sa se adaposteasca de caldura! :crack:

post-2215-0-86806500-1495694663_thumb.jpg

post-2215-0-00308000-1495694666_thumb.jpg

post-2215-0-46825700-1495694666_thumb.jpg

post-2215-0-98979000-1495694666_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nea Ivane, lasă-l așa, să te bucuri de el cei 5 ani cât o să mai trăiască.

Dacă ai vedea lucrurile din cealaltă parte, asta este Datoria lui, să păzească pe șeful haitei si familia lui.

Un prieten mai devotat nu o să mai găsești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Ivane, lasă-l așa, să te bucuri de el cei 5 ani cât o să mai trăiască.

Dacă ai vedea lucrurile din cealaltă parte, asta este Datoria lui, să păzească pe șeful haitei si familia lui.

Un prieten mai devotat nu o să mai găsești.

Sa stii, ai multa dreptate! :hug: Tocmai de aceea nici nu am insistat prea mult sa-i schimb comportamentul, fiindca stiu ca de la o varsta incolo asta il afecteaza, deci orice interventie asupra starii lui, fara ca el sa-si doreasca asta, nu-i va produce decat rau! Si stiu ca nimeni nu si-ar da viata pentru mine si ai mei, neconditionat, asa cum vad si simt ca ar face-o Rocco! Esti cam singurul care a prins ideea pentru care am deschis subiectul asta, subiect destul de sensibil daca-l privesti din alte unghiuri, altele decat acelea din care privesc io! :peace:

Gata, plec sa-l plimb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare normal atata timp cat fac parte din familie..Dar banuiesc ca s.a stins dupa emoticonul tau..

Acum o luna...

 

Avea 15 ani si 10 luni...

A trebuit sa iau cea mai grea decizie din viata mea

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!

 

Din cate stiu eu despre porumbei, adica mai nimic in afara faptului ca merg si la cuptor, nu prea am auzit de exemplare adulte care sa se piarda. Totusi fiind a 2-a zi de cand sta unul la mine in curte ma gandesc sa va intreb, poate se pricepe cineva, ce e de facut? Ca i-am aruncat ceva de ale gurii si pe jos si pe tabla casei, plus ca la ce caldura e nu cred ca i-ar strica o gura de apa, dar nu e interesat. Nu pare ranit, zboara de colo pana colo. Exista sanse sa ramana, sau doar se odihneste? Ca oricum comandasem o pereche pt junioara acum vreo doi ani, dar n-a ajuns nici acum.

Ce parere aveti?

post-69982-0-13889600-1498986714_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Help!

 

Tre' sa plec sambata in concediu. Era vorba ca ramane cineva cu cainele acasa dar s.au cam schimbat planurile. Partea proasta e ca nici n.am cum sa.l iau cu mine (plec cu mobra). M.am uitat la hotelurile astea de caini dar sunt mai scumpe decat platesc eu cazarea in concediu. Deci nu prea ar fi o solutie.

 

Are careva idei ce as putea sa fac cu el o saptamana?

post-20786-0-19858100-1499581102_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o saracie de Focus 1. :) Maine ma duc la constatare cu ea... dracu stie cand o sa fie programata la reparatie. Si nuj daca or sa dea ceva la schimb. Deci masina iese din discutie. Si pentru ca la pensiunea respectiva nu accepta animale, cu atat mai mult caini de talie mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initial cineva se angajase ca sta cu el la noi cat timp suntem plecati. Apoi a intervenit ceva... :(

Vedem ce solutie gasim saptamana asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...