Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa-ti traiasca!

 

Cel mai important: invat-o sa manance doar de la membrii familiei. Tocmai ca sa nu ii arunce cineva ceva peste gard si sa o gasesti a doua zi teapana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti traiasca!

 

Cel mai important: invat-o sa manance doar de la membrii familiei. Tocmai ca sa nu ii arunce cineva ceva peste gard si sa o gasesti a doua zi teapana.

Multumesc mult, asemenea. Deja cu recompensa sunt pe calea cea buna sa o invat sa nu sara pe mine. Incet, incet ma documentez si ma ocup de ea. Am sa vad poate o dau si la dresaj, o studiez 1 saptamana 2-a sa vad ce o duce capul :). Acum este in perioada de acomodare, miroase tot prin curte stabileste teritoriu, si-a primit o gheara de la motan deja, dar sper sa se inteleaga pe viitor :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Tano...mare boier, mare caracter. :)

 

Are o privire de durere in penis: apa e, mancare e, canapea e, fraieri care sa-l intretina sunt... viata de caine.

» Post actualizat in 10 Apr 2018 19:07

Dormind in masina dupa o zi lunga:D

 

Ii place la soare, asa era si motanul meu, ii placea sa leneveasca sau sa doarma la soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu e nimeni in Iasi care doreste un pisic mic mic, inca nu are ochisorii deschisi, gasit la tomberon😑

L-as tine eu dar din pacate nu am timp sa am grija de el si sa il hranesc din 2 in 2 ore:(

» Post actualizat in 18 May 2018 20:54

Update: gasit mama adoptiva cu puisori la fel de mici, s-a dus direct la sursa de lapte, happy ending :D

post-92473-0-87911100-1526667291_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

După ce a întors casa cu fundul in sus, a luat fata de milog la el:))

Asta e fata de milog?!?!

 

Stai ca-l prind pe al meu maine dimineata cand fac sandwichurile copilului - aia fata de milog de ti se rupe sufletul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e vorba de facut mancare, motanu' meu nu numai ca isi ia fata de milog, da mai si plange de ti se rupe sufletul :lol: nu sunt atat de puternic incat sa-i rezist, asa ca imi mai "scapa" cate ceva si pentru el.

in schimb, zdreanta de pisica n-are treaba, tine la silueta, plange doar dupa rosii, ardei si branzeturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Hayabusa", nu eu i-am pus acest nume ci doctorul veterinar Ivan( motociclist pasionat si el). Un OM si un profesionist desavarsit. A avut rabdarea de a "repara" un suflet ce era la acel moment condamnat. Calcata de un autoturism, picioarele din spate cu multiple fracturi, bazin, anus desprins, etc. Sanse minime dupa parerea unui doctor radiolog de la Facultatea de Medicina Veterinara, si totusi........

Prima poza este de pe holurile facultatii, in asteptarea radiografiei. A doua poza dupa prima operatie, a treia dupa a doua operatie. A doua fiind si una destul de grea, din spusele medicului, inima a incetat sa-i bata pentru ceva timp, dar...pisicile sunt printre animalele norocoase care in mitologie au fost inzestrate cu mai multe vieti decat orice alte creaturi ale lumii, 9!

 

post-90935-0-87516600-1528049985_thumb.jpg

 

post-90935-0-22470900-1528050016_thumb.jpg

 

post-90935-0-27896400-1528050033_thumb.jpg

 

Ea este Hayabusa acum, nu are codiţă....

 

post-90935-0-43698700-1528050058_thumb.jpg

 

Aşa este când nu ne pasă. :unsure:

 

post-90935-0-10368200-1528050156_thumb.jpg

 

No, si uite asa m-am procopsit eu si cu o "Hayabusa". Ei, uneori oameni buni, tare as vrea sa fiu un pic doar mai nepasator, sa pot trece si eu pe langa........fara sa-mi pese. Nu toti suntem claditi in acest fel.

 

 

„Animalele își petrec viața, și-așa scurtă, așteptându-ne pe noi să ne întoarcem acasă” – John Grogan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, si uite asa m-am procopsit eu si cu o "Hayabusa". Ei, uneori oameni buni, tare as vrea sa fiu un pic doar mai nepasator, sa pot trece si eu pe langa........fara sa-mi pese. Nu toti suntem claditi in acest fel.

 

Ai un suflet mare!

» Post actualizat in 03 Jun 2018 18:46

„Animalele își petrec viața, și-așa scurtă, așteptându-ne pe noi să ne întoarcem acasă” – John Grogan

 

Nimic mai adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan, te felicit pentru umanitatea de care ai dat dovadă.esti un om care merită tot respectul.sunt sigur că această pisica frumoasă o sa îți fie recunoscătoare și îți va însenina zilele mohorâte.

Editat de Fratzyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...