Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"get a bike" they said... "it's a pussy magnet" they said... :lol:

 

PlMgKru.jpg

 

Alea de pe langa mobra stau la coada, cand se mai da cate una jos, hop si ele.

Din fericire nu isi ascut ghearele cand sunt "calare".

Am constant urme de picioruse pe ea de zici ca-i aerografiata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un motan salvat in curte. Când am plecat pe mare, era cel mai cel. Cand m-am intors, ii atarna burta pe jos. Am intrebat ce s-a intamplat, mi s-a raspuns ca i s-a dat mancare ori de cate ori a mieunat. Acum nici nu mai miauna, se protapeste in fata bolului de haleu si casca plictisit si clipeste lenes. Asta e semnul ca ar hashpi un plic de hrana umeda. Se uita cum ciugulesc ciorile boabele cainelui de parcă ar fi graur, nu pisica...

» Post actualizat in 07 Jul 2018 08:45

Si e prieten la catarama cu jigodia, il scarmana un pic sa-l toropeasca apoi se culca pe caine, efectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"get a bike" they said... "it's a pussy magnet" they said... :lol:

 

PlMgKru.jpg

 

Alea de pe langa mobra stau la coada, cand se mai da cate una jos, hop si ele.

Din fericire nu isi ascut ghearele cand sunt "calare".

Am constant urme de picioruse pe ea de zici ca-i aerografiata :lol:

Zile sar`na, nici eu nu le alung, si am un amic care le tot alunga, pana intro toamna cand nu mai mergea ceva electrica la mobra ca a avut niste soareci pe acolo si le era foame. De atunci se tot uita poate poate se mai lipeste vreo matza de motorul lui, dar nu are noroc :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu le alung, ca n-am de ce. cand m-am mutat in bloc fugeau cand vedeau ca ma apropii, dupa ce le-am dat cateva pliculete de mancare s-au prins ca nu e cazul sa se sperie.

partea nasoala e ca acum au trecut in extrema cealalta, adica atunci cand vreau sa plec cu mobra trebuie sa le ridic eu sa le dau jos, ca ele nu mai vor sa se miste de acolo :lol:

cealalta parte nasoala e ca ma cam iau la ochi ale mele cand intru in casa... :tomato:

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori cainele meu insista cu mirositul pe sub capotele masinilor..Mai apare cate unul speriat ca-i pisa troaca si cand ii spun ca asta miroase soarecii p-acolo,si nu-i minciuna,isi inghite vorbele..Macar este avertizat si arunca un ochi pe la fire..

post-64618-0-26665800-1532072174_thumb.jpg

Ultima achizitie..Nu era destul c-aveam 2 m-am pricopsit cu a 3-a..Era in mijlocul soselei.Asta-i poza din a 2-a zi.Cu tupeu s-a culcusit in kurul lui Cyrus..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreun camping pe la noi pe la mare, in Vama sau 2Mai unde sa primeasca si animale, gen caini de talie medie, cunoasteti/recomandati?

 

Vreau sa ma duc in we la mare cu cortul si cam toti se sperie cand aud de animale. Si cum am numere rosii la masina, nu prea am cum sa ies din tara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost in Vama. N-am reusit sa gasesc un camping unde sa ma primeasca cu cainele. Am plecat in 2Mai, am gasit pana la urma la o mamaita. Umbra calumea, chill. Dar pe plaja a fost haos.

post-20786-0-61476200-1533543992_thumb.jpeg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...