Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai logic asa ar fi, sa-si pape boabele (hrana uscata) din castron, nu urechile si mainile mele...da-l iert, ca-l iubesc!😍 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dupa amiaza am avut treaba prin oras si cum nu am vrut sa las catelul singur la birou, l-am luat cu mine pe moto.

Bucuros ca intotdeauna ca da o tura cu mobra.

De curiozitate am oprit langa un polititst tanar sa il intreb cum e cu mersul cu cainele pe mobra.

Eram cu cainele bagat frumos in san.

Si mi-a spus ca nu este voie. Chiar daca este pus intr-o geanta.

 

Asadar cine cunoaste rog sa imi indice si mie o adresa de e-mail unde pot pune oficial aceasta intrebare Politiei Romane. O sa caut si eu adresa dar nu strica sa fie una verificata ca fiind functionala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am legat o cusca pe saua pasager ,asigur ușita cu o plasa de transportat  casca si asa transport Bestia

Eram cu duba si cu Bestia libera prin cabina,politistul care ma oprit la control de rutina mi a spus ca  in masina e obligatoriu sa o transporti in cusca pt a nu sari pe tine ca sofer si sa iti distraga atentia. 

PS:era sa fie mancat politistul atunci 😩

 

314F91DA-F38F-49B1-B827-3B676A7C59B8.jpeg

Acum 12 ore, Silver Arrow a spus:

De curiozitate am oprit langa un polititst tanar sa il intreb cum e cu mersul cu cainele pe mobra.

Eram cu cainele bagat frumos in san.

Si mi-a spus ca nu este voie. Chiar daca este pus intr-o geanta.

 

Daca este o geanta prinsa de moto,nu de conducator,nu cred ca sunt probleme cu politia...

Eu ma gandeam odata la un tang-bag modificat in care sa stea cainele frumos la aer,ancorat cu un ham ca sa nu sara,dar este periculos in caz de vreo cazatura 

Mai sigur este intr-o cusca prinsa bine in spate.

PS:In cazul opririi de catre Politie,se poate spune o poveste precum ca cainele este in depresie,nu mananca,nu bea apa... cand pleaca stapanul singur cu moto si veterinarul a recomandat sa fie plimbat cu moto+este bun si ca alarma daca se apropie cineva  🕵️‍♂️

No coment ....

1B7F5B78-59F9-4F24-A02B-0C160D60A2A8.jpeg

FE316AA9-D0D4-44C2-A5B7-1C07451DBDD6.jpeg

7805ED49-6E33-4EE2-A80B-C05588C4297F.jpeg

Poze proaspete....de azi 😊

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 8 ore, iulia_boris a spus:

Alex,noroc ca al tau are cateva kg..Cu al meu n-as putea face asta..

Daca era mai mare luam un IJ sau Ural cu atas. 

😎

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, iulia_boris a spus:

Aici pe forum era un user care plimba intr-una cu atas 2 Dogi Argentinieni.

🙀

Acum 1 oră, cobi a spus:

Rhea : 6 luni si ceva si 8,3 Kg 😊

a.jpg

Pare cam suparata 🤔

Ai vrut sa pleci fara ea !!

—————————

A mea in parc....Cred ca era iarba simpla.....doar nu ceva cu miros de carnați ...

 

B4162DF9-127F-4856-906E-A30F9383A54C.jpeg

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, iulia_boris a spus:

Atentie mare la capuse!

Cu toate ca a avut ceva deparazitar extern care anu trecut a fost bun,anul asta nu a mai avut efect. ...

Am avut experienta neplacuta acu vreo luna,a luat una infectata ,cand am vazut ca babuta mea nu era vioaie ca de obicei,am mers la Ortovet ,a iesit pozitiv testul rapid de Babesioza

Au pus-o la perfuzii doua zile ,i au facut antibioticele,tratament cu pastile si sa facut bine. 

Acum are zgarda anti parazitara cea mai buna+fiola ca nu mai vreau experiente neplacute. 

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai comportat ca un stapan responsabil.De obicei multi stau pana cainii nu mai au deloc hematii  in sange si nici cu transfuzie nu mai scapa.Din  februarie apar capusele si atunci cand un caine este apatic,se pisa maroniu,are tegumente albe nu poti pretexta,cum am auzit nu stiu cati,c-ai crezut ca-i cainele racit..

Pe de alta parte chiar mai perfida este dirofilarioza care nu da semne decat in ultima instanta si mult prea tarziu pt caine cand deja are ghem de viermi in cord..

Sa cautati musai ca antideparazitantul  sa aibe actiune si pe tantari si nu doar pe capuse.Dar cea mai buna solutie ramane cautatul blanii cu atentie si eventual o analiza a sangelui,ca nu costa vreo avere.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...