Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Acum 2 minute, Dan Ny a spus:

iiar când nu-l bag în seamă se proțăpește așa cum il vedeți în ultima poză. 

Aici de fapt vrea sa te ajute, incerca sa apese pe enter, doar ca n-a pus fundul unde trebuie :)))

Ce moaca are :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 21 ore, iulia_boris a spus:

Va arat zeci de cazuri care apar zilnic în toată tara.. Putini adopta căței iar restul rămân în voia sortii.. Un neam plin de imbecili! 

Parca vad niște trăsături de Dog German în ei. 

Ca update - cateii au fost dusi ieri la un cabinet veterinar pt un control minim si vor sta o perioada, pana vor fi adoptati, la o doamna binevoitoare din zona.

Pe unul dintre ei incearca sa il ia Silver Arrow :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au avut noroc..

Acum 1 oră, Dan Ny a spus:

iulia_boris "măretia unei națiuni și progresul ei moral pot fi judecate prin felul cum isi tratează animalele".

 

Vă prezint ultimul membru al familiei. Un motănel și el găsit pe stradă, lihnit, murdar, puricos nevoie mare și peste toate acestea și cu niscaiva rinotraheită. După o lună de tratament nu are astâmpăr, a învățat să meargă la litieră, iar când nu-l bag în seamă se proțăpește așa cum il vedeți în ultima poză. Spuneți-mi vă rog să mă opresc...🤦‍♂️😂

La pensie(dacă o apuc), o casuță la țară, departe de oameni si curtea sa-mi fie plină de animăluțe...mna, vise!

IMG_2892.JPG

IMG_E2899.JPG

Iti doresc din tot sufletul sa ai parte de pensie si casuta ta!  Eu incep casa, la anu', fix pe aceeasi conceptie cu a ta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat se schimba generatiile cu atat suntem mai aproape de ce trebuie.... Cel putin asa cred. 

Azi am vazut o treaba de-mi venea sa dau jos din masina......

Mergea pe o strada destul de circulata din Baneasa. In fata mea doar o masina in spate mai multe si ne apropiam de o trecere de pietoni. De undeva de pe contrasens apar un domn la ~50ani cu un caine (o corcitura de lup cu ceva) foarte batran si un pic grasut. Undeva la 5-10 m de trecere intra pe banda noastra iar pe caine (probabil din cauza batranetii) il lasa picioarele din spate. Acum toata lumea  crede ca soferii au inceput sa caxoneze in timp ce stapun tragea cainele ca pa carpa pe asfalt. Nop...mai avem o sansa. 

Stapanul s-a aplecat si a ajutat cainele sa se ridice ( fara sa-l traga de lesa) si mai apoi il indemna sa mearga masandul usor pe partea din spate. Toate masinile s-au oprit. Nimeni nh a claxonat, strigat ori altceva. Dupa ce au ajuns pe trotuar toata lumea s-a pus in miscare fara scartait, nervi, etc. Si era 5 pm cand nebunia e in toi. 

Parca altfel a trecut ziua.

Tare misto poza cu pisoiul pe laptop, @Dan Ny. Ce moaca are.

IMG_20190915_231915.jpg

IMG_20190807_081559.jpg

IMG_20190511_162813.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.10.2019 la 17:09, Cap0ne a spus:

Ca update - cateii au fost dusi ieri la un cabinet veterinar pt un control minim si vor sta o perioada, pana vor fi adoptati, la o doamna binevoitoare din zona.

Pe unul dintre ei incearca sa il ia Silver Arrow :)

Va trebui sa renut la catelul despre care am spus ca il iau intrucat m-am pricopsit ieri cu un docher din Tulcea 😂

Adica dansul:

1702704882_NERO2.thumb.jpg.33bc8848d91330507071599085b57bd6.jpg

1793221948_NERO1.thumb.jpg.0d17a740b9e8f5e21c73156b324856de.jpg

 

Acuma se numeste Nero. Are in jur de 2 luni, este in principüiu santaos  dar sufera de rahitism. Nu prea poate sta pe picioarele din spate, prefera sa stea in fund.

 

Era plin de grund (de unde si urma de pe bot unde i-a taiat doctorul blana),  asa ca l-am luat cu protectie anticoroziva gata grunduit 😂

 

Sa vedem cum va evolua.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.10.2019 la 18:20, Silver Arrow a spus:

Va trebui sa renut la catelul despre care am spus ca il iau intrucat m-am pricopsit ieri cu un docher din Tulcea 😂

Adica dansul:

1702704882_NERO2.thumb.jpg.33bc8848d91330507071599085b57bd6.jpg

1793221948_NERO1.thumb.jpg.0d17a740b9e8f5e21c73156b324856de.jpg

 

Acuma se numeste Nero. Are in jur de 2 luni, este in principüiu santaos  dar sufera de rahitism. Nu prea poate sta pe picioarele din spate, prefera sa stea in fund.

 

Era plin de grund (de unde si urma de pe bot unde i-a taiat doctorul blana),  asa ca l-am luat cu protectie anticoroziva gata grunduit 😂

 

Sa vedem cum va evolua.

 

Felicitari pt gest!  Cred ca este judetul,cel putin in opinia mea,cu cei mai costelivi,rapanosi ,raniti si infometati  caini..Prin toata tara sunt caini ,si pisici, abandonati dar acolo mi s-a parut a fi apogeul..Desi  am intrat in mileniul 3 romanii sunt tot la stadiul comunei primitive..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flamand era sigur.

 

Asta a fost prima lui masa cum trebuie:

 

 

Iar acuma dupa cateva zile de mancat se misca mai bine in mod evident.

 

O sa aiba de recuperat rahitismul dar sunt sigur ca in cateva luni va fi in regula.

Se tine greu pe picioarele din spate si dupa ce merge sau fuge un pic se aseaza in fund.

Dar are mai multa energie.

Mai ales ca acuma se ingrasa el nu limbricii.🙈

 

A inceput sa faca trasnai: s-a apucat sa exploreze curtea si acuma a invatat drumul spre terasa din spate unde se duce si fura papucii doamnei 😂

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Are cineva o tăviță din aceea de portbagaj din cauciuc și vrea să scape de ea pe o sumă modică ?  Nu contează forma sau de la ce mașină e, important e sa nu fie super mică. Am 2 boschetare 🐕🐕 ( foste boschetare acum ) și incerc sa le fac un fel de litiera din ceva. Tăvița de portbagaj e prima chestie la care m.am gândit. Am fost ieri la un parc de dezmembrări prin apropiere și mi.a cerut omul un preț de îmi venea să l întreb dacă e special făcută pentru Tesla. 

 

De asemenea, daca aveți o idee mai buna legat de cum pot sa improvizez chestia asta va invit sa o așterneți aici 😁

 

Sper că nu am postat aiurea.

 

Cum ar spune un poet al timpurilor noastre, "mersi și scuze" ! ✌️

Editat de TWD.Grig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, TWD.Grig a spus:

Salutare ! Are cineva o tăviță din aceea de portbagaj din cauciuc și vrea să scape de ea pe o sumă modică ?  Nu contează forma sau de la ce mașină e, important e sa nu fie super mică. Am 2 boschetare 🐕🐕 ( foste boschetare acum ) și incerc sa le fac un fel de litiera din ceva. Tăvița de portbagaj e prima chestie la care m.am gândit. Am fost ieri la un parc de dezmembrări prin apropiere și mi.a cerut omul un preț de îmi venea să l întreb dacă e special făcută pentru Tesla. 

 

De asemenea, daca aveți o idee mai buna legat de cum pot sa improvizez chestia asta va invit sa o așterneți aici 😁

 

Sper că nu am postat aiurea.

 

Cum ar spune un poet al timpurilor noastre, "mersi și scuze" ! ✌️

Ai grija ce faco ca o sa se intoarca impotriva ta. Tavita de portbagaj nu e potrivita pe post de litiera pentru ca e prea scunda. Pisicile ingroapa si iti vor imprastia peste tot nisip. + suprafata este prea mare. O sa schimbi prea mult nisip. Mai bine incearca cu un lighean simplu de plastic de ~60 cm.  Sau orice altceva cu marginile mai inalte. Sa te bucuri de ele.

Am si eu o noua achizitie.

IMG_20191030_190625.jpg

IMG_20191030_192847.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, chucki a spus:

Ai grija ce faco ca o sa se intoarca impotriva ta. Tavita de portbagaj nu e potrivita pe post de litiera pentru ca e prea scunda. Pisicile ingroapa si iti vor imprastia peste tot nisip. + suprafata este prea mare. O sa schimbi prea mult nisip. Mai bine incearca cu un lighean simplu de plastic de ~60 cm.  Sau orice altceva cu marginile mai inalte. Sa te bucuri de ele.

Am si eu o noua achizitie.

IMG_20191030_190625.jpg

IMG_20191030_192847.jpg

Hahaha, se împrietenesc văd. Eu nu am pisici. Am 2 cateluse de 4-5 luni. Am spus "un fel de litiera" in sensul că vreau sa le fac un fel de tăviță unde sa poata sa meargă să facă treburi. Nu au apucături de săpat  deci nu.mi fac probleme. Ele doar merg, fac ce au nevoie și pleacă. Le.am învățat la scurgerea din podea din baie și nu vreau sa cobesc dar au înțeles perfect ce vreau de la ele. Momentan deasupra scurgerii le pun ceva de material, așternuturi  vechi de pe la sh luate cu 1 Ron, din astea. Ce vreau acum e sa pun și o tăviță că sa eficientizam procesul 😊😊😊

Acum 18 ore, chucki a spus:

Ai grija ce faco ca o sa se intoarca impotriva ta. Tavita de portbagaj nu e potrivita pe post de litiera pentru ca e prea scunda. Pisicile ingroapa si iti vor imprastia peste tot nisip. + suprafata este prea mare. O sa schimbi prea mult nisip. Mai bine incearca cu un lighean simplu de plastic de ~60 cm.  Sau orice altceva cu marginile mai inalte. Sa te bucuri de ele.

Am si eu o noua achizitie.

IMG_20191030_190625.jpg

IMG_20191030_192847.jpg

La fel și tu ! Sa te bucuri de ea ! 😁

La 31.10.2019 la 21:45, andriu a spus:

 

vezi ikea, tavita pt papuci, e fix ca cea de portbagaj, 10 ron parca

 

Ikea n.am in Sibiu dar o sa caut ceva de genul pe la alte magazine de genul. Mersi de idee ! ✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.10.2019 la 21:23, TWD.Grig a spus:

Salutare ! Are cineva o tăviță din aceea de portbagaj din cauciuc și vrea să scape de ea pe o sumă modică ?  Nu contează forma sau de la ce mașină e, important e sa nu fie super mică. Am 2 boschetare 🐕🐕 ( foste boschetare acum ) și incerc sa le fac un fel de litiera din ceva. Tăvița de portbagaj e prima chestie la care m.am gândit. Am fost ieri la un parc de dezmembrări prin apropiere și mi.a cerut omul un preț de îmi venea să l întreb dacă e special făcută pentru Tesla. 

 

De asemenea, daca aveți o idee mai buna legat de cum pot sa improvizez chestia asta va invit sa o așterneți aici 😁

 

Sper că nu am postat aiurea.

 

Cum ar spune un poet al timpurilor noastre, "mersi și scuze" ! ✌️

De ce nu folosesti Pet Pad ? Gasesti si dimensiuni mari si normale . Is si ieftine 

60 cm / 90 cm de ex https://shop-agroland.ro/petshop/809-covoras-absorbant-silpet-60x90-cm-10-buc.html?gclid=EAIaIQobChMIyqOP8N7W5QIVw00YCh0aVwjnEAQYAiABEgK75PD_BwE

q.jpg

Editat de cobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar domnul Nero, maidanez docher de Tulcea, nu se dezminte ca este baiat destept. In 2 saptamani s-a prins ca exista o usita nefolosita (de pisica) pe care incape si el, si de ce sa doarma afara cand poate dormi in hol, pe gresia incalzita 🤣

1927981903_NERO7.thumb.jpg.158ac928e16c8a4815945862accea496.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Silver Arrow said:

Asadar domnul Nero, maidanez docher de Tulcea, nu se dezminte ca este baiat destept. In 2 saptamani s-a prins ca exista o usita nefolosita (de pisica) pe care incape si el, si de ce sa doarma afara cand poate dormi in hol, pe gresia incalzita 🤣

1927981903_NERO7.thumb.jpg.158ac928e16c8a4815945862accea496.jpg

 

 

 

 

E super simpaaatic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...