Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am crezut ca raman fara aer de la atata ras. Zici ca era "fumat". 😂 Pe burta, pe spate, pe laterale, in bot, incerca sa se bage sub zapada. Cat despre Sky, el e fericit ca mananca zapada in loc de apa. 😌

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iubire mare intre astia doi:

 

IMG_20191211_220445.jpg

La 13.11.2019 la 19:53, pinnochio a spus:

Ce soluții magice aveți împotriva purecilor? Mă lupt cu  purecii cățeilor,de ceva vreme,și se pare că pierd😕Am tot dat cu Parakill,se pare că l-au diluat,nu are efect,doar(decât) 2 zile.La fel și curelușele anti pureci.Nu știu ce să mai fac.

incearca si asta. Am comandat eu de la zooplus (multam inca odata @Silver Arrow chiar merita sa comanzi acolo)si pare ca face ceva. E misto ca e spray si poti da si pe animale si in locurile pe unde stau. E sticla destul de mare. Ajunge linistit la 10 -20 caini, cred. Probabil nu e asa bun ca altele dar pare oricum mai bun decat parakil-ul. Si miros si caini mai frumos:). 

https://www.zooplus.ro/shop/caini/igiena_ingrijire_caini/tratament_purici_capuse/spray_uri/434465

IMG_20191211_210748.jpg

Editat de chucki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe al meu il dau cu Advantix, isi face treaba f bine.

In schimb, ce problema am acum cu el, se scarpina in disperare de vreo saptamana, doua... nu i-am schimbat alimentatia, singura chestie ca e posibil sa fi halit mai multa paine si biscuiti, de la fi-miu. Nu stiu in ce masura afecteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purici... poate, da' sper sa nu. Alergie, nu stiu, dar o sa ajung pana in Craciun la veterinar, ca trebuie sa-i fac si "revizia anuala".

Da, la cantitati mari nu m-am gandit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Silver Arrow a spus:

la momentul la care trebuie sa schimb usita de pisica intrucat a inceput sa o dezasambleze pe cea existenta

Păstrează-mi te rog un magnet de la ușița veche! Nu știu cum l-a spulberat 🐱 de nu l-am mai găsit și sufla vâjul pe acolo! 

By the way, noi mai avem o treabă de rezolvat, sa nu întru cu datorii în 20 20!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.12.2019 la 16:45, Geo_ZGA a spus:

Eu pe al meu il dau cu Advantix, isi face treaba f bine.

In schimb, ce problema am acum cu el, se scarpina in disperare de vreo saptamana, doua... nu i-am schimbat alimentatia, singura chestie ca e posibil sa fi halit mai multa paine si biscuiti, de la fi-miu. Nu stiu in ce masura afecteaza.

Un ingredient al biscuitilor posibil sa-i faca alergie.Si vezi ca daca-s prea multi strica.Zahar,amidon prea mult..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.12.2019 la 11:07, iulia_boris a spus:

Un ingredient al biscuitilor posibil sa-i faca alergie.Si vezi ca daca-s prea multi strica.Zahar,amidon prea mult..

Incerc sa nu mai primeasca atat de multi, dar... cam greu. E si disperat dupa mancare, copilul se bucura ca-l vede si ii da...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apel catre un iubitor de animale din capitala sau din apropiere:

-O prietena care s-a mutat in Bucuresti (vinitura, deh!) are de donat un caine rasa Shar Pei, catelul fiicei sale. Deoarece ele locuiesc acum la bloc, nu ii mai pot asigura spatiul de joaca necesar, iar catelul este foarte jucaus, prietenos si...frumusel! Nu se vinde, se doneaza si de aceea se cere ca noul stapan sa locuiasca in zona, ca sa-l poata vizita uneori si sa-i aduca papica, sa se joace nitel cu el (normal, fara sa strice programul stapanului, cu un telefon dat inainte...)! Sincer, nu-mi cereti detalii despre fiica sau prietena, stiu ca-s mult mai interesante decat catelul...dar ele nu se doneaza, nu se infiaza, nu se marita...etc. Detalii pe PM, doar despre caine!

Cutzu1.png

Cutzu2.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, ivan pedala said:

Apel catre un iubitor de animale din capitala sau din apropiere:

-O prietena care s-a mutat in Bucuresti (vinitura, deh!) are de donat un caine rasa Shar Pei, catelul fiicei sale. Deoarece ele locuiesc acum la bloc, nu ii mai pot asigura spatiul de joaca necesar, iar catelul este foarte jucaus, prietenos si...frumusel! Nu se vinde, se doneaza si de aceea se cere ca noul stapan sa locuiasca in zona, ca sa-l poata vizita uneori si sa-i aduca papica, sa se joace nitel cu el (normal, fara sa strice programul stapanului, cu un telefon dat inainte...)! Sincer, nu-mi cereti detalii despre fiica sau prietena, stiu ca-s mult mai interesante decat catelul...dar ele nu se doneaza, nu se infiaza, nu se marita...etc. Detalii pe PM, doar despre caine!

Cutzu1.png

Cutzu2.png

Fara nici un fel de suparare si mai mult ca sigur ca toata lumea apreciaza gestul tau, dar nu vad o problema din a tine un caine la apartament. Stiu ca nu cea mai buna solutie, dar Shar Pei nu este o rasa pentru oricine. Am amici care au Visla, Mastiff si alte "animalute" de talie mare in apartament si nu sunt probleme. Da necesita mai mult timp petrecut pe afara cu animalu, dar se poate. 

Spor si sa aveti noroc sa gasiti gazda pentru el. 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez faptul ca atat prietena mea cat si fiica ei lucreaza si in timpul zilei cainele sta singur in apartament, nu are cine sa-l plimbe, sa se joace cu el, sa-i acorde atentia si afectiunea de care are nevoie un animal de companie. Cainele sufere din cauza asta si este pacat ca sa nu se bucure de un camin potrivit si un stapan iubitor, care sa ii poata acorda atentia de care are nevoie. Multumesc de ganduri! Noroc si sanatate tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...