Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Man, si eu am boxer, unul dintre cei mai energici caini. Si e semnificativ mai mare decar shar-pei. Sta in apartament si pentru ca e tembel il lasam doar pe hol (ce-i drept, holul e destul de maricel). Plecam la 8 dimineata si venim la 7 seara. Sta singur fara nici o problema. 

 

Daca vrea sa-l doneze, sunt destule grupuri pe FB unde se pun astfel de anunturi. Sa posteze acolo, inclusiv toate detaliile (vaccin, stare de sanatate, pedigree, etc etc etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am incercat aici fiindca stiu ca exista motociclisti care iubesc animalele si nu se vrea ca animalul sa fie "traficat". Pe feizbuciuc nu ma bag sa fac anunturi, iar stapanele actuale se feresc sa il dea cuiva necunoscut. Aici simt ca inca sunt printre prieteni si am o certitudine ca puiul va ajunge la cineva care sa-l iubeasca.

Programul celor doua este diferit de al tau, uneori trebuie sa plece cateva zile din oras si nu au masina, folosind trenul, curse auto...iar cainele nu poate fi carat, fiind lasat singur cu mancare si apa...plus rugamintea de a avea grija de el cate un vecin (cand e posibil). Iar apartamentul nu-i asa mare incat sa ii ofere loc de desfasurare. Multam' de sfaturi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asta e de buzunar! ;)

L-as fi luat io pe Shar Pei, fiindca spatiu am...dar am observat ca potaia mea nu suporta alte animale...si-i tot mascul, cred ca in primele minute in care s-ar intalni ar iesi macel! A rupt gardul spre vecini si le-a atacat cainii in curte, norocul meu este ca am auzit si am iesit imediat si-am aplanat situatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca veneai acum 2 saptamani cu propunerea te rezolvam instant :)). Am 3 rottweileri in curte si doua gemene de 3 ani in casa care si-au dorit neaparat un caine mic cu care sa se joace si de care sa aiba grija. Uite asa a aparut un al 4lea caine, un new english bulldog. Sunt convins ca o sa se gaseasca cineva  care sa-i ofere si shar pei ului un camin...ce varsta are?

 

poze cu noua potaie :)

1.thumb.jpg.b2de47c2ae73e8f8bf685e09bf6e676f.jpg2.thumb.jpg.c746f52c8f044fe0b4772d16a5130e0b.jpg3.thumb.jpg.7484ac0a7c471582b3a06746e29cc683.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit!

 

In mod ciudat motanul dezaxat nu este atras de Bradul de Craciun. A ramas fidel florii

IMG_20191224_154557.thumb.jpg.8cbe7b0887c70aaa17f33c7957deecab.jpg

 

IMG_20191218_094408.thumb.jpg.d720d5ab84ed8feffe6c55a4a886f38b.jpg

 

Mosul a fost darnic si i-a adus lui Nero o usita noua 🎅

 

@john17 nu te-am uitat. Resturile de la usa veche  , adica ce nu a mancat Nero 🤣, sunt puse de-o parte la "dezmembrari"

 

IMG_20191224_150323.thumb.jpg.1459253996a8b41314f0f9d558924940.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce vârstă are.Mă plimbam cu bischoneii din dotare....am văzut pasărea fugind in stufiș.zic....ceva nu e bine,uliu zboară,nu fuge.predau bischoneii soției,mă duc după uliu in stufiș.săracu...stătea ghemuit.am pus mâna pe el,nu a ciupit,nu a mușcat.l-am luay la subsiară cayre casă.o mână uliul....o mână cu lesa cu bischonelu din dotare.sotia venea cu bisconelu nr 2.Eram la 1000 m de casă,în sălbaticie.Pe drum,păsărelu....cuminte,nu musca,nu ciupeste. Ajung acasă,fă colivie mare,pune paie,dă-i carne crudă,dă-i apă...etc😕Am vorbit cu veterinara de la cabinetul local,merg luni,să vedem ce putem face.Deja ate nume,Uly😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o cucuvea.

Era pui si probabil din considerente de supravietuire a familiei a fost aruncata din cuib.

Gasita noaptea pe sosea.

Si cucuveaua mea se zbatea de ziceai ca are aripa rupta. Cand o puneai pe jos statea cu ghearele stranse. Nu stia sa se prinda de un bat sau creanga.

La fel a stat cuminte la transport.

Vezi ca apa si-o iau din hrana. Cel putin asa era cucuveaua. La inceput i-am dat si eu apa cu o seringa.

Sunt curios daca stie sa manance?

A mea nu stia si ii bagam pe gat, cam ca ma-sa. A durat cam o luna. Apoi manca singura. M-am prins ca se va descurca cand a inceput sa ciupeasca cand o hraneam.

Am luat-o pe la vreo 80g si a plecat (greu) cand avea cam 200 g.

Nu se dadea plecata. A stat o luna si ceva cu usa de la voliera deschisa.

 

Frumoasa pasare. Este un uliu soricar de talie medie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20191225_222807.jpg

20191225_222826.jpg

Acum 2 ore, Starcream a spus:

Hehe, am cules și eu un păsăroi din intersecție, a picat pur și simplu de sus, habar nu am de ce

AA9B5248-7036-497B-A21B-4C7B099DBD63.MOV

Nu văd filmulețul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...