Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si asta e de buzunar! ;)

L-as fi luat io pe Shar Pei, fiindca spatiu am...dar am observat ca potaia mea nu suporta alte animale...si-i tot mascul, cred ca in primele minute in care s-ar intalni ar iesi macel! A rupt gardul spre vecini si le-a atacat cainii in curte, norocul meu este ca am auzit si am iesit imediat si-am aplanat situatia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca veneai acum 2 saptamani cu propunerea te rezolvam instant :)). Am 3 rottweileri in curte si doua gemene de 3 ani in casa care si-au dorit neaparat un caine mic cu care sa se joace si de care sa aiba grija. Uite asa a aparut un al 4lea caine, un new english bulldog. Sunt convins ca o sa se gaseasca cineva  care sa-i ofere si shar pei ului un camin...ce varsta are?

 

poze cu noua potaie :)

1.thumb.jpg.b2de47c2ae73e8f8bf685e09bf6e676f.jpg2.thumb.jpg.c746f52c8f044fe0b4772d16a5130e0b.jpg3.thumb.jpg.7484ac0a7c471582b3a06746e29cc683.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit!

 

In mod ciudat motanul dezaxat nu este atras de Bradul de Craciun. A ramas fidel florii

IMG_20191224_154557.thumb.jpg.8cbe7b0887c70aaa17f33c7957deecab.jpg

 

IMG_20191218_094408.thumb.jpg.d720d5ab84ed8feffe6c55a4a886f38b.jpg

 

Mosul a fost darnic si i-a adus lui Nero o usita noua 🎅

 

@john17 nu te-am uitat. Resturile de la usa veche  , adica ce nu a mancat Nero 🤣, sunt puse de-o parte la "dezmembrari"

 

IMG_20191224_150323.thumb.jpg.1459253996a8b41314f0f9d558924940.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce vârstă are.Mă plimbam cu bischoneii din dotare....am văzut pasărea fugind in stufiș.zic....ceva nu e bine,uliu zboară,nu fuge.predau bischoneii soției,mă duc după uliu in stufiș.săracu...stătea ghemuit.am pus mâna pe el,nu a ciupit,nu a mușcat.l-am luay la subsiară cayre casă.o mână uliul....o mână cu lesa cu bischonelu din dotare.sotia venea cu bisconelu nr 2.Eram la 1000 m de casă,în sălbaticie.Pe drum,păsărelu....cuminte,nu musca,nu ciupeste. Ajung acasă,fă colivie mare,pune paie,dă-i carne crudă,dă-i apă...etc😕Am vorbit cu veterinara de la cabinetul local,merg luni,să vedem ce putem face.Deja ate nume,Uly😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o cucuvea.

Era pui si probabil din considerente de supravietuire a familiei a fost aruncata din cuib.

Gasita noaptea pe sosea.

Si cucuveaua mea se zbatea de ziceai ca are aripa rupta. Cand o puneai pe jos statea cu ghearele stranse. Nu stia sa se prinda de un bat sau creanga.

La fel a stat cuminte la transport.

Vezi ca apa si-o iau din hrana. Cel putin asa era cucuveaua. La inceput i-am dat si eu apa cu o seringa.

Sunt curios daca stie sa manance?

A mea nu stia si ii bagam pe gat, cam ca ma-sa. A durat cam o luna. Apoi manca singura. M-am prins ca se va descurca cand a inceput sa ciupeasca cand o hraneam.

Am luat-o pe la vreo 80g si a plecat (greu) cand avea cam 200 g.

Nu se dadea plecata. A stat o luna si ceva cu usa de la voliera deschisa.

 

Frumoasa pasare. Este un uliu soricar de talie medie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20191225_222807.jpg

20191225_222826.jpg

Acum 2 ore, Starcream a spus:

Hehe, am cules și eu un păsăroi din intersecție, a picat pur și simplu de sus, habar nu am de ce

AA9B5248-7036-497B-A21B-4C7B099DBD63.MOV

Nu văd filmulețul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...