Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu ce vârstă are.Mă plimbam cu bischoneii din dotare....am văzut pasărea fugind in stufiș.zic....ceva nu e bine,uliu zboară,nu fuge.predau bischoneii soției,mă duc după uliu in stufiș.săracu...stătea ghemuit.am pus mâna pe el,nu a ciupit,nu a mușcat.l-am luay la subsiară cayre casă.o mână uliul....o mână cu lesa cu bischonelu din dotare.sotia venea cu bisconelu nr 2.Eram la 1000 m de casă,în sălbaticie.Pe drum,păsărelu....cuminte,nu musca,nu ciupeste. Ajung acasă,fă colivie mare,pune paie,dă-i carne crudă,dă-i apă...etc😕Am vorbit cu veterinara de la cabinetul local,merg luni,să vedem ce putem face.Deja ate nume,Uly😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu o cucuvea.

Era pui si probabil din considerente de supravietuire a familiei a fost aruncata din cuib.

Gasita noaptea pe sosea.

Si cucuveaua mea se zbatea de ziceai ca are aripa rupta. Cand o puneai pe jos statea cu ghearele stranse. Nu stia sa se prinda de un bat sau creanga.

La fel a stat cuminte la transport.

Vezi ca apa si-o iau din hrana. Cel putin asa era cucuveaua. La inceput i-am dat si eu apa cu o seringa.

Sunt curios daca stie sa manance?

A mea nu stia si ii bagam pe gat, cam ca ma-sa. A durat cam o luna. Apoi manca singura. M-am prins ca se va descurca cand a inceput sa ciupeasca cand o hraneam.

Am luat-o pe la vreo 80g si a plecat (greu) cand avea cam 200 g.

Nu se dadea plecata. A stat o luna si ceva cu usa de la voliera deschisa.

 

Frumoasa pasare. Este un uliu soricar de talie medie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20191225_222807.jpg

20191225_222826.jpg

Acum 2 ore, Starcream a spus:

Hehe, am cules și eu un păsăroi din intersecție, a picat pur și simplu de sus, habar nu am de ce

AA9B5248-7036-497B-A21B-4C7B099DBD63.MOV

Nu văd filmulețul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mare...in Decembrie 😎

”Bestia”a dormit 3 nopti in masina ca la hotel nu primesc animale de companie..

O sa ziceti ....ce om nebun...a inghetat  saraca in masina.....😂

Total gresita concluzia.....

 

Aveam pe acasa un sirocou functional de pe duba de marfa si am facut o aroganta maxima sa il montez definitiv pe Logan

Adica masina sta,motorul sta...dar in masina se face de la 10 la 30 grade,indiferent cat de frig este afara.....in functie de necesitate..

 

 

 

 

FE693313-2277-4FBC-B90E-51598D8DE165.jpeg

690DCAAC-39CD-472F-AD69-C65A15DB57DD.jpeg

42D6122B-7CB0-4363-9B44-F4777C42876D.jpegL

Aveam de ales intre a o lasa singurica la casuta ei cu gradina sau a dormi in masina.....si ziua plimbarica pe malul marii....

 

 

Pt cine nu stie ce este un sirocou,am pus un video facut la montaj.

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii scupam in guri si plecam mai departe! Catel de cateva kg ar fi fost o mare problema pt un hotel in miezu' iernii..Parca ai fi fost in  Burj al Arab..Sa-i bag in ma-sa!

 

 

VyXxer,da este umflat..Sa nu fie vreo alergie.Da-i un antihistaminic ca oricum rau nu-i face.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, iulia_boris a spus:

Ii scupam in guri si plecam mai departe! Catel de cateva kg ar fi fost o mare problema pt un hotel in miezu' iernii..Parca ai fi fost in  Burj al Arab..Sa-i bag in ma-sa!

 

Eu ii inteleg pe hotelieri. 
Nu toata lumea ,ar dori sa vada intr-un hotel sau  alta forma de cazare ,blana de caine pe covor,mai sunt oameni cu alergie la animale...etc

Nici nu se poate face discriminare in functie de talia cainelui,e complicata treaba.....

Mai bine cazare proprie si toata lumea este multumita.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...