Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mare...in Decembrie 😎

”Bestia”a dormit 3 nopti in masina ca la hotel nu primesc animale de companie..

O sa ziceti ....ce om nebun...a inghetat  saraca in masina.....😂

Total gresita concluzia.....

 

Aveam pe acasa un sirocou functional de pe duba de marfa si am facut o aroganta maxima sa il montez definitiv pe Logan

Adica masina sta,motorul sta...dar in masina se face de la 10 la 30 grade,indiferent cat de frig este afara.....in functie de necesitate..

 

 

 

 

FE693313-2277-4FBC-B90E-51598D8DE165.jpeg

690DCAAC-39CD-472F-AD69-C65A15DB57DD.jpeg

42D6122B-7CB0-4363-9B44-F4777C42876D.jpegL

Aveam de ales intre a o lasa singurica la casuta ei cu gradina sau a dormi in masina.....si ziua plimbarica pe malul marii....

 

 

Pt cine nu stie ce este un sirocou,am pus un video facut la montaj.

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii scupam in guri si plecam mai departe! Catel de cateva kg ar fi fost o mare problema pt un hotel in miezu' iernii..Parca ai fi fost in  Burj al Arab..Sa-i bag in ma-sa!

 

 

VyXxer,da este umflat..Sa nu fie vreo alergie.Da-i un antihistaminic ca oricum rau nu-i face.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, iulia_boris a spus:

Ii scupam in guri si plecam mai departe! Catel de cateva kg ar fi fost o mare problema pt un hotel in miezu' iernii..Parca ai fi fost in  Burj al Arab..Sa-i bag in ma-sa!

 

Eu ii inteleg pe hotelieri. 
Nu toata lumea ,ar dori sa vada intr-un hotel sau  alta forma de cazare ,blana de caine pe covor,mai sunt oameni cu alergie la animale...etc

Nici nu se poate face discriminare in functie de talia cainelui,e complicata treaba.....

Mai bine cazare proprie si toata lumea este multumita.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ALEX-CRUISER a spus:

Eu ii inteleg pe hotelieri. 
Nu toata lumea ,ar dori sa vada intr-un hotel sau  alta forma de cazare ,blana de caine pe covor,mai sunt oameni cu alergie la animale...etc

Nici nu se poate face discriminare in functie de talia cainelui,e complicata treaba.....

Mai bine cazare proprie si toata lumea este multumita.....

Este corect ceea ce spui cu alergiile.

Oricum cine face alergie la animale, face si la pechinez si la caine lup.

Doar ca nu stiu cum naiba ca in occident  gasesti macar 50% dintre hoteluri care accepta animale.

La noi, daca te uiti pe booking, cand pui la criterii de cautare sa accepte animale de companie, dispar 95% sau chiar toate hotelurile.

Banuiesc ca atunci cand stai cu un caine la hotel trebuie sa se faca curatenie cum trebuie ceea ce poate fi o problema in RO.

 

In Predeal am gasit anul trecut o singura unitate de cazare care accepta animale de companie.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general cainii  acceptati sunt  cei de talie mica.In hotelurile care fac concesii..Hoteluri pet friendly,in Romania,prea putine.Cat  par poate lasa un caine  pt 1-2 nopti?  Eu am mai spus-o ca hotelierii  pierd substantial pt ca nu  accepta si cu animale de companie.Poti  face o aripa,un etaj,cateva camere  doar pt posesorii de animale.Alergiile,de cele mai multe ori,au cauze idiopatice si asta v-o spune  una care si-a facut 'nspe  investigatii complexe in ceea ce priveste alergiile.Si nimic desi eu aratam ca un varan la piele..Si a disparut cum a venit..Cica stres si oboseala..Cand medicii nu stiu ce sa invinuiasca  pun pe seama animalelor de companie toate formele de alergii.Eu sunt satula de d-astea..

Acum 15 ore, VyXxer a spus:

 

Cum e baiatu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, VyXxer a spus:

Nenorocitu ala e akita? :)

Akita e! I-am vazut parintii si vanzatorul s-a jurat cu mana pe biblie ca e rasa pura 😀. Motanii sunt maidanezi, asta alb o avea ceva sange albastru in el, dar tot ca un golan se comporta😀

Acum 15 ore, iulia_boris a spus:

Gasca frumoasa ai acolo! Sa fie sanatosi!

Sa fie! 😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare pt cei care au parteneri de plictiseala pisici cu insuficienta renala. Inainte de asta un scurt istoric, motan de aprox 5 ani semi tomberonez, rasfatat(poate e una din probleme) cu hrana de cea mai buna calitate atat uscata cat si umeda(schesir, applaws, taste of the wild, hills etc... Eu ii dadeam max 1,5 plicuri dar consoarta mea ajungea la 3). Anul trecut de pasti devenise lesinat(slabise, nu mai manca,nu mai bea apa) si normal am fost cu el la vet unde timp de aprox 1 sapt a stat pe perfuzie pt a fi pus pe picioare. Diagnosticul fiind cel mentionat mai sus. Buuun... Toata viata va sta pe pastile, ii dadeam azodyl,renalvet, ipakitine(la care am renuntat intre timp) si cred ca atat. Dupa cateva luni am apelat la un alt vet pentru ca situatia nu parea sa se imbunatateasca. Asa ca prin recomandari plus faptul ca in urma cu cativa ani imi pusese pe picioare un iepuras cu acelasi diagnostic(iepurii si pisicile se aseamana foarte mult) am apelat la alt vet(tetravet de langa teatrul masca). Am discutat cu D-na Doctor care a confirmat cele spuse in cealalta parte. Am continuat cu acest "tratament" pana intr-un punct cand impreuna cu D-na Doctor am decis sa renuntam la ipakitine. Buuun, renuntam dar dupa putin timp iarasi nu mai manaca, nu mai bea apa, cauta locuri ascunse era piele si os. Iar mers la vet, iar perfuzie plus cateva modificari in loc de ipakitine am trecut pe wehemo(sirop de data asta) iar pt supliment de vitamine+pofta de mancare wetasty(o pasta la tub de zici ca e pasta de dinti). Timp de o luna jumate la max 2-3 zile mers la vet, hranit si hidratat cu forta(apa cu seringa) si nici urma de imbunatatire iar eu dupa 2 saptamani deja luam in calcul adormirea lui(da! O luna de zile m-am gandit ce sa fac si de cateva ori eram gata gata sa termin tot... Financiar eram la pamant dupa tratamente, perfuzii etc). Dintr-o data baiatul meu a coborat din locul de unde nu se misca toata ziua si s-a asezat in poala mea. Atunci am stiut ca se va face bine, dupa vreo 3 zile in care cobora doar sa stea la mine in brate cateva minute a inceput sa manance si sa bea apa( am uitat sa precizez acum ii dau doar Hills k/d si royal renal... Uscata si umeda). Acum baietelul meu este energic,mananca, bea apa(bol+ cescuta/pahar... ca vba aia e un domn+cerseste la robinet) si este energic(cat se poate pt un pisoi lenes) si iubitor. Trecand peste povestioara urmeaza intrebarea: ce pastile folositi si dupa cat timp ati mai renuntat din ele? Multumesc celor ce si-au rupt putin din timp pt a citi, eventual a raspunde. Toate cele bune ✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La o insuficienta renala nu cred ca se poate renunta total la hapuri..Este  o afectiune des intalnita la pisici mai ales la motani..Posibil si vreo 'piatra'  pe acolo il chinuia  si aia o fi fost eliminata. fapt pt care si-a revenit.Hrana speciala pt  asta si fara 'cadouri'  de la voi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, iulia_boris a spus:

La o insuficienta renala nu cred ca se poate renunta total la hapuri..Este  o afectiune des intalnita la pisici mai ales la motani..Posibil si vreo 'piatra'  pe acolo il chinuia  si aia o fi fost eliminata. fapt pt care si-a revenit.Hrana speciala pt  asta si fara 'cadouri'  de la voi..

Clar va fi toata viata pe azodyl asta o stiu, de cadouri nu se pune problema. Pofticios de fel reuseste sa o "inmoaie" pe consoarta dar o potolesc rapid 😬. Nu cred sa fi fost vorba de piatra pt ca ii facusem ecografie si nu s-a pomenit nimic de asta. In fine... Tot raul spre bine, multumesc pt raspuns si hai cu primavara ✌️

La 19.01.2020 la 20:49, Silver Arrow a spus:

In Predeal am gasit anul trecut o singura unitate de cazare care accepta animale de companie.

Noi anul trecut am fost in poiana la silver mountain, cazarea pt animale este 40/zi dar la receptie am intalnit o doamna foarte draguta care ne-a facut si un discount pt cazare. Recomand dar din pacate deja aparea sold out iulie/August

Sa las si o poza cu inculpatul dupa ce a inceput sa isi revina

IMG_20191108_165913.jpg

Editat de Aion2014
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.01.2020 la 20:49, Silver Arrow a spus:

Este corect ceea ce spui cu alergiile.

Oricum cine face alergie la animale, face si la pechinez si la caine lup.

Doar ca nu stiu cum naiba ca in occident  gasesti macar 50% dintre hoteluri care accepta animale.

La noi, daca te uiti pe booking, cand pui la criterii de cautare sa accepte animale de companie, dispar 95% sau chiar toate hotelurile.

Banuiesc ca atunci cand stai cu un caine la hotel trebuie sa se faca curatenie cum trebuie ceea ce poate fi o problema in RO.

 

In Predeal am gasit anul trecut o singura unitate de cazare care accepta animale de companie.

 

 

Atat timp cat hotelurile sunt pline nu se complica ei sa accepte animale de companie.

Poate sa fie vreun patron care sa aiba animal si sa fie prea iubitor....

 

As face un Hotel in care sa nu ai voie fara animal....

Nu ai animal....iti dam noi...gratis pe perioada sejurului....acces nelimitat...😎

 

Apropo de curateni...daca se sperie gandacii si soarecii de vreo pisica venita in concediu...

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.01.2020 la 22:01, cozmino a spus:

Matele :)

78099277_10218976574838168_6371647446052765696_o.jpg

Ce pisicuțe frumoase și drăgălașe..😘

Acum 8 ore, Aion2014 a spus:

Clar va fi toata viata pe azodyl asta o stiu, de cadouri nu se pune problema. Pofticios de fel reuseste sa o "inmoaie" pe consoarta dar o potolesc rapid 😬. Nu cred sa fi fost vorba de piatra pt ca ii facusem ecografie si nu s-a pomenit nimic de asta. In fine... Tot raul spre bine, multumesc pt raspuns si hai cu primavara ✌️

Noi anul trecut am fost in poiana la silver mountain, cazarea pt animale este 40/zi dar la receptie am intalnit o doamna foarte draguta care ne-a facut si un discount pt cazare. Recomand dar din pacate deja aparea sold out iulie/August

Sa las si o poza cu inculpatul dupa ce a inceput sa isi revina

IMG_20191108_165913.jpg

Frumos și inculpatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Nero, acum are undeva pe la vreo 14 Kg si s-a apucat mai intai de gradinarit ...

 

Mai intai s-a ocupat de 3 dintre trandafiri:

306133430_TRANDAFIR1.thumb.jpg.93fdb6ccc8b06b8838adb50feff4541e.jpg

491201010_TRANDAFIR2.thumb.jpg.22615a95987c035b57fb6a98ef84a246.jpg

1055789958_TRANDAFIR3.thumb.jpg.3e1338523f8426136690a99f421bd3f7.jpg

 

Dupa care pasionat fiind de gradinarit s-a gandit sa tunda un pic o tufa ... 🙈

TUFA.thumb.jpg.60d4a1b9589bb3e5d58f8bec5da930d4.jpg

 

Dupa ce a terminat cu aranjatul curtii s-a gandit ca nu ar strica sa se ocupe putin si de instalatia electrica ... 🤪

 

1320831513_PRIZA1.thumb.jpg.664b19321185c4d2f2c26f5e50ce008a.jpg

 

1957766192_PRIZA2.thumb.jpg.849d6e2f32bb92ea103affae67a36c86.jpg

 

Si ca de obicei cand il certi se uita cu privirea aia "da ce am facut nenea?" 😂

 

2091857944_NERO1.thumb.jpg.137d9e143bcfcbc2d74e488bb06c837b.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Adrian M. a spus:

Nenea silver, cauta ardei iuti mai al, dracu, si freaca cu el cabluri, stechere, tot ce nu vrei sa roada. Cu astea electrice nu i de glumit. 

Recunosc ca nu am incercat . Am sa fac o proba.

Pina una alta le scot dni priza. Solutia hardware 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...