Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 minute, iulia_boris a spus:

Mie-mi place si baia..

Recunosc ca am cautat ceva pina am gasit gresia si fainata.

Eu imi doream din aceea tip piscoturi mici alb-negru, cum se faceau pe vremuri.

Se mai gasesc in cladirile din perioada interbelica.

In cazul in care te hotaresti sa iti redecorezi baia:   https://www.progettocasa.ro/catalog-produse/placi-gresie-faianta.html

 

Dar sa vezi ce misto arata cand am vrut sa pun paravanul de sticla (momentan lipsa) si l-am facut boabe ... 🤣

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, Silver Arrow a spus:

Recunosc ca am cautat ceva pina am gasit gresia si fainata.

Eu imi doream din aceea tip piscoturi mici alb-negru, cum se faceau pe vremuri.

Se mai gasesc in cladirile din perioada interbelica.

In cazul in care te hotaresti sa iti redecorezi baia:   https://www.progettocasa.ro/catalog-produse/placi-gresie-faianta.html

 

Dar sa vezi ce misto arata cand am vrut sa pun paravanul de sticla (momentan lipsa) si l-am facut boabe ... 🤣

 

Doar spune si ca la Progetto au și preturi piperate. Pe masura a ceea ce primesti evident. 😁 Am facut 3 bai, doua verande si 2 seturi de trepte de la ei. Sa vezi ce bine dorm cateii pe gresia de pe veranda. 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bună ziua iubitorilor de blănoși și nu numai... Vă rog, dacă aveți cunoștințe, să mă îndrumați spre un medic veterinar oncolog, în București. Curând, am descoperit la pisica mea, câțiva noduli în zona abdominală. Vineri am fost la medic, iar vestea pe care am primit-o a fost devastatoare pot spune.....cancer mamar, noduli 2 la număr în dimensiune de până în 1,5 cm. Nu mă așteptam, ținând cont de starea bună în care se afla blănoasa, scriu ”în care se afla” pentru  că  de când am adus-o de la veterinar, comportamentul ei s-a schimbat radical. A devenit apatică, nu se mai joacă, când o mângâi devine nervoasă, nu mai toarce, cu alte cuvinte am plecat cu o pisică și m-am întors cu alta, cu o totală altă atitudine. Parcă ar ști ce are, ori eu îi transmit starea. Curios este că medicul nu a propus de urgență o operație. De Vineri citesc incontinuu despre aceasta boală și se pare că, cu cât este facută mai devreme iar nodulii nu depășesc 2 cm, cu atât șansa de a trăi câțiva ani în plus crește.

Așa că vă rog, pe cei care au trecut prin așa ceva un sfat ar fi tare bine-venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, Dan Ny a spus:

A devenit apatică, nu se mai joacă, când o mângâi devine nervoasă, nu mai toarce, cu alte cuvinte am plecat cu o pisică și m-am întors cu alta, cu o totală altă atitudine.

 

A fost prima oara cand ai dus-o la veterinar? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Dan Ny a spus:

Bună ziua iubitorilor de blănoși și nu numai... Vă rog, dacă aveți cunoștințe, să mă îndrumați spre un medic veterinar oncolog, în București. Curând, am descoperit la pisica mea, câțiva noduli în zona abdominală. Vineri am fost la medic, iar vestea pe care am primit-o a fost devastatoare pot spune.....cancer mamar, noduli 2 la număr în dimensiune de până în 1,5 cm. Nu mă așteptam, ținând cont de starea bună în care se afla blănoasa, scriu ”în care se afla” pentru  că  de când am adus-o de la veterinar, comportamentul ei s-a schimbat radical. A devenit apatică, nu se mai joacă, când o mângâi devine nervoasă, nu mai toarce, cu alte cuvinte am plecat cu o pisică și m-am întors cu alta, cu o totală altă atitudine. Parcă ar ști ce are, ori eu îi transmit starea. Curios este că medicul nu a propus de urgență o operație. De Vineri citesc incontinuu despre aceasta boală și se pare că, cu cât este facută mai devreme iar nodulii nu depășesc 2 cm, cu atât șansa de a trăi câțiva ani în plus crește.

Așa că vă rog, pe cei care au trecut prin așa ceva un sfat ar fi tare bine-venit.

Incearca la Croco Vet. Sunt pe langa Piata 1 Mai.

https://ro-ro.facebook.com/crocovett

Nu am avut treaba cu astfel de chestii cu ei, dar am mai discutat pe tema asta cu medicul intrucat trata niste matze si caini cu probleme oncologice.

Sper sa poti rezolva.. 🐱

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu este prima oară. Este o pisică  sterilizată pe care o țin doar in casă. Ce e drept, de trei ani nu am fost cu ea la consult, deci nu faceți ca mine. Pisica după  7 ani, are nevoie de vizite regulate la veterinar, acesta fiind cel mai bun mod de a le menține sănătatea. Se pare că am aflat târziu..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Dan Ny a spus:

Nu, nu este prima oară. Este o pisică  sterilizată pe care o țin doar in casă.

 

Intrebam pt ca prima oara cand am fost cu un motan la veterinar a fost foarte suparat, doua zile nu ne-a bagat in seama si era suparat ca un copil. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Dan Ny a spus:

Bună ziua iubitorilor de blănoși și nu numai... Vă rog, dacă aveți cunoștințe, să mă îndrumați spre un medic veterinar oncolog, în București. Curând, am descoperit la pisica mea, câțiva noduli în zona abdominală. Vineri am fost la medic, iar vestea pe care am primit-o a fost devastatoare pot spune.....cancer mamar, noduli 2 la număr în dimensiune de până în 1,5 cm. Nu mă așteptam, ținând cont de starea bună în care se afla blănoasa, scriu ”în care se afla” pentru  că  de când am adus-o de la veterinar, comportamentul ei s-a schimbat radical. A devenit apatică, nu se mai joacă, când o mângâi devine nervoasă, nu mai toarce, cu alte cuvinte am plecat cu o pisică și m-am întors cu alta, cu o totală altă atitudine. Parcă ar ști ce are, ori eu îi transmit starea. Curios este că medicul nu a propus de urgență o operație. De Vineri citesc incontinuu despre aceasta boală și se pare că, cu cât este facută mai devreme iar nodulii nu depășesc 2 cm, cu atât șansa de a trăi câțiva ani în plus crește.

Așa că vă rog, pe cei care au trecut prin așa ceva un sfat ar fi tare bine-venit.

Cand era mica tomberoneza mea regala la fel avea niste noduli...am dus-o la un nenea medic  care a operat-o cap coada (bine, nu chiar cap coada dar asa tin minte ca a avut o taietura destul de lunga, cam tot abdomenul)....a spus ca daca stia ce gaseste nu se apuca, dar daca tot a apucat sa faca taietura a mers mai departe......10 ani de atunci e bine mersi beleaua (cred ca au fost mai mult de 10 ani). 

Medicul nu era vreo somnitate, nu era oncolog sau alta specialitate, era "generalist" ca sa zic asa (un tinerel cu putina experienta, posibil sa fi fost priceput totusi chiar daca tinerel)  iar clinica nu era vreo cine stie ce (una obisnuita de cartier)..spun asta pt a arata ca problema desi parea grava s-a rezolvat bine , cu "dotari" medii  de provincie(umane si materiale...posibil sa fi fost eu norocos doar). E adevarat ca beleaua era tinerica, posibil ca si asta sa fi fost un avantaj. Sper ca si la tine sa se rezolve cu blanoasa ta si sa va trezeasca noaptea multa vreme de acum incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca au facut astia mare spital / sectie la Facultatea de Medicina Veterinara. S-a facut niste tam-tam. Fa o vizita pe acolo, s-ar putea sa fie mai okyish decat la cabinetele mici. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi da,că îl bate.Si tontalaul nu ripostează.

Mai pun 2 poze cu micuțu,cum arată acum,și cum era când l-am găsit.

IMG-20200316-WA0024.jpg

IMG-20200316-WA0026.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...