Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Și ultima mea achiziție. Altă șugubeață care trage să stea numai unde nu trebuie. Are piciorul din spate stânga rupt din bazin. Medicul a spus că o să fie ok, nu trebuie operată, deja a prin calus în locul respectiv și a început să se joace. Fetele de la cabinet i-au pus numele de Ciufulici. Integrarea între celelalte pisici ce le dețin a fost un pic dificilă, dar acum totul este bine. Mno, să ne trăiască blănoșii!

116927951_312960316730616_8226212427925212997_n.jpg

ciufulici.jpg

114674690_307929553687130_8088377043978062802_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 16.08.2020 at 0:49, yo4hgx said:

 

 

Respect! 

Deciziile naspa nasc amintire de poveste! Sau ceva de genul: daca nu iesi din normalitate esti ca toata lumea. Cred ca mia bine e spus asa.

Vreau si eu un piton regal. Dar momentan nu ma incadrez ca buget, mai am si altele pe cap. Si daca tot sintem la capitolul asta, mi-ar place o bufnita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, VyXxer a spus:

-ar place o bufnita.

Nu fa asta. Sunt foarte mișto, și mie îmi plac, dar exclus sa crești bufnite ca animal de companie. Total incompatibile cu asa ceva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu o bufniță ca și "ajutor" prin curte. 😁 Culcusul îl are într-un pod învecinat și nelocuit, dar își face veacul pe la mine prin curte. Haioasa tare, la 21.30 fix începe sa "cânte", vânătoarea o începe după 23.00.😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.08.2020 la 9:23, Adrian M. a spus:

Nu fa asta. Sunt foarte mișto, și mie îmi plac, dar exclus sa crești bufnite ca animal de companie. Total incompatibile cu asa ceva. 

Am avut eu o cucuvea pentru vreo 3 luni.

Am gasit-o pe sosea. Era un pui, de circa 100g si cel mai probabil fusese aruncata din cuib de frati/surori/ma-sa.

Am inteles ca norma este de 2 bucati, si daca apar 3 pui atunci cel mai slab este evacuat din cuib.

Era atat de mica ca nici macar nu stia sa se tina cu ghearlele de un bat sau de deget. Ce sa mai si zboare.

Am avut grija de ea. Dat de mancare carpacio 🙈, mai precis la inceput bagata direct pe gat asa cum ar fi facut ma-sa,  dat apa cu siringa.

Am cumparat si cea mai mare voliera gasita.

Dupa ceva vreme a invatat sa se tina cu ghearele de bat, a invatat sa tina carnea cu ghearele si sa o rupa cu ciocul.

Asa cum am zis a stat vreo 3 luni, din care ultima luna cu usa deschisa la voliera. Ajunsese pe la 180-190 grame

Dar nu se dadea plecata. Ii lasam carpacio afara din voliera, iesea, manca si intra inapoi 🤣

Era o bufnita fetita. Si tot canta o alta cucuvea prin cartier (poate vreun baietel ?) dar degeaba, nu vroia sa plece.

Cand a dat o zapada de a tinut 2 zile, prin noiembrie 2014, atunci a plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, pinnochio a spus:

Pleacă rândunicile😪Să le urăm zbor bun,să ajungă cu bine la destinație,să le vedem sănătoase la primăvară😍😍😍😍😍😍😍

Corect. Zbor bun ..Vine iarna 😉

O aparitie noua pe la mine la job

Bantuie de vreo doua sapt pe acolo 😍

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...