Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

La 30.11.2020 la 7:30, pinnochio a spus:

Curând se dă startu la Petardiada națională😪😪😪.Nu fac un gest frumos,iubitorii de petarde,să și le introducă aprinse în poponeață? Cățeii ar fi recunoscători😍😍😍

🤣🤣

1.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 16.12.2020 la 22:20, george05 a spus:

Purecii sunt Robin-ii și Catwoman-urile lui. 😝🤣😁

Salut,chiar nu știam ce nume să punem pisicii din pod(la noi,toate animăluțele au nume) Batman a rămas🤣🤣🤣Acu...dacă e fetiță....mă va urâ veșnic🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, pinnochio a spus:

Salut,chiar nu știam ce nume să punem pisicii din pod(la noi,toate animăluțele au nume) Batman a rămas🤣🤣🤣Acu...dacă e fetiță....mă va urâ veșnic🤣

Hahahaaaa! Cat de tare. Deci nu sunt doar eu cu "mansarda" plina de curent😝. Eu am doar doi căței, dar am o grămadă de animale.de toate felurile in zona și fiecăruia i-am dat un nume. 😁😁😜 Sa va trăiască fiecare animalut în parte. 😍 Batman forever. 😎

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, john17 a spus:

Ați mai văzut voi pisică să nu aibă treabă cu 🎄? Iat-o! Se bagă pe sub el dar nu o atrage să se joace cu nimic de pe acolo. 😍

IMG_20201226_132834.jpg

Da

 

Am eu câteva care nu au treabă cu bradul.

20201225_185438.jpg

Screenshot_20201226-203744_Gallery.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasit bolnav asta primavara,tratat ,dus la mare in concediu...

Din pacate nu zboara decat foarte putin ,daca ii dam drumul in natura sigur ajunge in burta vreunei pisici 

Asa ca a devenit animal de companie. 

Editat de ALEX-CRUISER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am știut că religia creștin ortodoxă, prin învățăturile ei, spune că pisica, de fapt toate animalele, nu au suflet. Nu am știut......

Se pare ca la ora de religie, cam acest lucru este predat de profesorul de religie. De mici sunt educaţi în acest sens chiar de şcoală. Dacă de mici le este implementat în cap acest concept, ”animalele nu au suflet”,  ne mai mirăm de comportamente de o cruzime maximă  faţă de animale a unor „semeni” dintre noi...?!

Animalele au la fel de mult suflet ca şi oamenii!

 

Ciufulici, o pisică care a făcut o obsesie se pare, cu banda din rola magnetofonului, așa că prefer să le țin goale....țeapă!

 

 

 

 

IMG_5107 (2).jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de sufletul animalului. E vorba de lipsa "sufletului" la cel care maltrateaza. Pe logica asta, oricine nu e intr-o religie care merge pe "suflet" ca element central al corpului uman; inseamna ca merge chinuit, omorat - la fel ca pisica. Gen...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se ucid porcii,ca tot e timpul,bipezii isi pun copii la pozat pe lesurile sangerande ale bietelor animale..Preotii sunt doar niste spalati pe creieri care provin din randurile alora de mai sus..Ce pretentii sa ai?  Eu am obosit sa fac parte din natia asta..De multe ori chiar din specia asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai mult suflet decât 99% din bipezii vorbitori cu care ne intersectam zilnic. Nici mila nu mai mi-e de cei 99%. La fel cum aceeași 99% nu mai apreciază luna când răsare, natura care "moare" doar ca să reînvie anual,ca și mirosul unei flori, etc... Eh, când ma încarc din tot ce ii lasă rece pe alții, sunt mai împlinit decât mi-aș fi putut imagina vreodată. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, george05 a spus:

Au mai mult suflet decât 99% din bipezii vorbitori cu care ne intersectam zilnic. Nici mila nu mai mi-e de cei 99%. La fel cum aceeași 99% nu mai apreciază luna când răsare, natura care "moare" doar ca să reînvie anual,ca și mirosul unei flori, etc... Eh, când ma încarc din tot ce ii lasă rece pe alții, sunt mai împlinit decât mi-aș fi putut imagina vreodată. 

Nu numai implinit ci si cel mai bogat spiritual. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, george05 a spus:

Au mai mult suflet decât 99% din bipezii vorbitori cu care ne intersectam zilnic. Nici mila nu  îmi mai e de cei 99%. La fel cum aceeași 99% nu mai apreciază luna când răsare, natura care "moare" doar ca să reînvie anual,ca și mirosul unei flori, etc... Eh, când ma încarc din tot ce ii lasă rece pe alții, sunt mai împlinit decât mi-aș fi putut imagina vreodată. 

corect în ansamblu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Dan Ny a spus:

 pisica, de fapt toate animalele, nu au suflet.

Se pare ca la ora de religie, cam acest lucru este predat de profesorul de religie.

Răspunsul e la îndemînă, am mai zis că nu vă înţeleg pe ăştia care sînteţi supăraţi pe medicină din cauza unui doctor prost şi pe Dumnezeu din cauza preotului.

Tot ce trebuie să faci e să-i explici copilului, nu mîţei : )

https://doxologia.ro/puncte-de-vedere/animalele-au-suflet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...