Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 13 ore, george05 a spus:

Da, știu, nu te-ai putut abține sa o dai subtil. Deși puteai liniștită să-mi spui: psihopat. Nu-i problema, ți-am mai spus, sunt ok cu "diagnosticul" acesta dat de psihoterapeuții forumului. 😁

👍

Darling, ești pe victimizare mood..anyway, nu ai înțeles nimic, ți-am corectat gramatica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, george05 a spus:

Da, știu, nu te-ai putut abține sa o dai subtil. Deși puteai liniștită să-mi spui: psihopat. Nu-i problema, ți-am mai spus, sunt ok cu "diagnosticul" acesta dat de psihoterapeuții forumului. 😁

👍

Eu prefer antisociala..Ca asa mi se spune..

Acum 9 ore, Dan Ny a spus:

@adrianm....nu te-am invitat să-mi cânți la masă. Pentru că văd că ai răspunsuri la îndemînă, nu mai bine ai pune mâna să înveți să scrii corect în limba maternă și apoi să-ți expui părerile...?🤧

Se scrie si citeste 'sunt'..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 hours ago, Dan Ny said:

Nu am știut că religia creștin ortodoxă, prin învățăturile ei, spune că pisica, de fapt toate animalele, nu au suflet. Nu am știut......

Se pare ca la ora de religie,

 

 

De aici tot deranjul?  :))))

Editat de VyXxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Flower-Power a spus:

Darling, ești pe victimizare mood..anyway, nu ai înțeles nimic, ți-am corectat gramatica..

OK, greseala mea. Dar las-o mai moale cu politia gramaticala atâta timp cât o dai pe romgleza. 

Și pe topicul asta ați ajuns unii și alții sa va vărsați frustrările și apucăturile... 

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu dacă de la petarde, dar pisica mea văd că a început să halească frunzele unei mușcate. :moron: Până acum se mulțumea cu papirusul + uneori iarbă de prin curte. Mi-e teamă ca mușcata să nu aibă efecte negative, aveți idee? 🤔

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.12.2020 la 0:26, Dan Ny a spus:

 să înveți să scrii corect în limba maternă

Mi-am dat seama din comentariile celorlalţi ce vrei să spui.

Nu sînt de acord cu decizia Academiei din 1993 (cînd dealtfel nu a întrebat pe nimeni), Academia a făcut un pas înapoi şi în sensul modernizării limbii în afară de nonrespectul ei într-un elan idiot, aşa-zis anticomunist.

Aşa era pe atunci moda să te dai mic în faţa vestului ( "împrostire" şi umilire), de unde şi elanul societăţii de atunci de a părea chiar mai proastă decît era.

Apoi, de cînd în limba română una scriem şi alta citim? Tu cînd vorbeşti cu cineva fonfăi "sunt" sau spui "sînt"?

 

https://andreialbu.com/de-ce-scriu-cu-i-din-i-in-loc-de-a-din-a-si-sint-in-loc-de-sunt.html

https://www.vice.com/ro/article/qvpk5p/de-ce-scriu-cu-i-din-i-desi-toti-profesorii-din-romania-imi-spun-ca-e-gresit
 

on topic: şoldăr to şoldăr

14463984_soldertosolder.thumb.jpeg.b9098659082aa5ab40dad709bcfc9d26.jpeg

Acum 20 minute, john17 a spus:

Mulțumesc, am salvat linkul. Bine că nu am cânepă indiană prin curte, cine știe ce idei ar fi avut 🐱... 

"I can't believe I'm smoking weed at a family gathering and the illegal thing is the family gathering."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum 🐱 umblă noaptea pe străzi fără declarație, și nici mască nu poartă. 

Chiar, dacă ai 🐶 la bloc și îl trece între 23 și 5 ce faci? Că pe declarația adta 9 nu mai e trecut motiv de plimbat animale... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, iulia_boris a spus:

A fost chinul vietii pt ei..F multi mor nestiuti de nimeni pt c-au scapat de prin curti si au fugit unde au vazut cu ochii..Si nu mai gasesc drumul spre casa..

Le doresc retardatilor astora o moarte lenta!

Aşa au făcut şi ale mele toate, două pisici şi doi cîini au fugit cu toţii din curte...în casă. Apoi s-au tirat rînd pe rînd, pisicile primele

 

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motanul mare l-am gasit dupa ceva cautare in cosul cu rufe murdare ascuns bine. Nu mai voia sa iasa. Catelul abia l-am lamurit azi sa iasa de dupa magazie. 
 

Motanelul cel mic nu avut nicio greata. Si-a vazut de alergat mingiute toata noaptea, intre doua reprize de dormit cu burta in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, farfuridi a spus:

Cum se intelege cu celelalte vietuitoare din curte😀?La pasari ma refer in special, daca ai.

Stă cu găinile,cu cățeii, în grădină. O dată l-au bătut găinile,și i-au furat mâncarea.Nahhh..nu poate zbura😕

Acum 15 ore, frigider a spus:

Pentru vecini e topic separat?

Sau tre sa detii animalul cu acte?

Am vecini cumsecade,stau lângă cimitir🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, va prezint un nou membru al familiei luat din padure de la vecinii nostrii bulgari. Il cheama Tomi are acum 7 luni si e un simpatic si nebun, efectiv este jucaria celei mari, se joaca si dorm impreuna de zici ca se cunosc de o viata. 

IMG-20201030-WA0000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...