Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Acum 15 ore, farfuridi a spus:

Cum se intelege cu celelalte vietuitoare din curte😀?La pasari ma refer in special, daca ai.

Stă cu găinile,cu cățeii, în grădină. O dată l-au bătut găinile,și i-au furat mâncarea.Nahhh..nu poate zbura😕

Acum 15 ore, frigider a spus:

Pentru vecini e topic separat?

Sau tre sa detii animalul cu acte?

Am vecini cumsecade,stau lângă cimitir🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, va prezint un nou membru al familiei luat din padure de la vecinii nostrii bulgari. Il cheama Tomi are acum 7 luni si e un simpatic si nebun, efectiv este jucaria celei mari, se joaca si dorm impreuna de zici ca se cunosc de o viata. 

IMG-20201030-WA0000.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, pinnochio a spus:

Stă cu găinile,cu cățeii, în grădină. O dată l-au bătut găinile,și i-au furat mâncarea.Nahhh..nu poate zbura😕

Am vecini cumsecade,stau lângă cimitir🤣🤣

Eu ma gandisem ca ai pus una din parti la "izolare", dar daca zici ca se inteleg mai bine decat oamenii atunci e bine..

Acum 36 minute, silvian74 a spus:

Salutare, va prezint un nou membru al familiei luat din padure de la vecinii nostrii bulgari. Il cheama Tomi are acum 7 luni si e un simpatic si nebun, efectiv este jucaria celei mari, se joaca si dorm impreuna de zici ca se cunosc de o viata. 

IMG-20201030-WA0000.jpg

Fain,sa ai grija ca vecinii de la sud sunt alergici la mamaliciki ,sa nu-i dai ca poate face urat😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După radiografie, medicul o să știe dacă este necesară operația. Starea lor psihică este barometrul stării fizice . Dacă sunt bolnave cu adevărat, sunt apatice. Foarte frumos Batman ăsta.....multă sănătate blănosului.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Multa sanatate, daca erai din Bucuresti te trimite am la dr. care mi a operat si mie pisica tot cu fractura in zona aia.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, pinnochio a spus:

Batman a coborât de pe atelier,a vrut să socializeze cu purecoșii😕.în urma bunelor intenții s-a ales cu lăbuța ruptă😪.Merg cu el la doctor,cred că trebuie operat.Unii spun că pisica se vindecă singură,nu știu la pisici nu mă pricep.Io-s cu câinii,și cu uliu.Fractura e între umăr și cot,pe față,dreapta.

20210127_085047.jpg

20210127_084937.jpg

Sănătate și recuperare rapida lui Batman. 😊

 

Urările sunt din partea confraților adunați la sfatul popular. 🤗

 

IMG_20210127_114754.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu Batman la clinica privată,a zis chirurgul să las natura să urmeze cursul,adică fractura nu e pe articulatie,nu e deschisă,se va vindeca de la sine.A zis că între 2-3 saptamâni,fiindcă Batman e tinerel👍👍👍Conditia e sa stea undeva la căldură,să aibe mincarica,apa,litieră😁No problem.A zis chirurgul,că dacă vreau îl operează,dar va schiopăta pe viitor.Nahhh...am plătit radiografia și cd-ul,și am venit acasă.

20210128_181027.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, pinnochio a spus:

Am fost cu Batman la clinica privată,a zis chirurgul să las natura să urmeze cursul,adică fractura nu e pe articulatie,nu e deschisă,se va vindeca de la sine.A zis că între 2-3 saptamâni,fiindcă Batman e tinerel👍👍👍Conditia e sa stea undeva la căldură,să aibe mincarica,apa,litieră😁No problem.A zis chirurgul,că dacă vreau îl operează,dar va schiopăta pe viitor.Nahhh...am plătit radiografia și cd-ul,și am venit acasă.

20210128_181027.jpg

Sal, totusi nu ti a dat vreun tratament? Am o colega la birou careia mata a sarit de la et4, fractura ca si a ta care nu necesita operatie, tot tanara dar este pe tratament, antiinflamatoare si de durere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trei la mine  și toate  au fost cu  picioarele rupte, doar una a avut nevoie de operații. Dacă sunt tinere iar fractura nu este deschisă, se fac bine. E bine cum procedezi în privința tratamentului. La medic dacă mergi, îi bagă pastila direct. Pe ale mele nu am putut să le păcălesc cu pastila în mâncare și ca atare, le înfășor într-un prosop așa încât să nu zgârie și....pastiluța direct.

 

Batman este un pisic norocos. Acum are și el casa lui, locul lui.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A sunat aseară o doamnă,donisoara,nu stiu😁nu s-a prezrntat,spune că a facut o listă cu vecini(nu cei din capatul gradinii + +++++)nemultumiti că latră câini,și va merge cu lista undeva,probabil primarie,miliție🤪Din ce stiu,nu exista limita la nr de catei câti poti sa ții.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva ani discutasem cu un amic ce avea un adăpost de căței legat de subiectul gălăgie. Mi-a spus ca este ceva lege, nu mai rețin unde trebuie verificat, care le poate da dreptate vecinilor în caz ca orice animal ii deranjează. Dar rețin exact ca a spus ca dacă noaptea, în asa zis-ul interval de liniște, nu deranjează pe nimeni(demonstrabil, adică sa stea politia sa constate) nu se poate face nimic. Suna eventual la un adăpost, sau la politia locala și vezi poate găsesc aia legea. Și eventual pune-i la "domnișoară nefwututa" o boxa la ușa casei cu ceva Ramstein, asa data un pic prea tare. 😝

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 12/30/2020 at 2:14 PM, iulia_boris said:

Cand se ucid porcii,ca tot e timpul,bipezii isi pun copii la pozat pe lesurile sangerande ale bietelor animale..Preotii sunt doar niste spalati pe creieri care provin din randurile alora de mai sus..Ce pretentii sa ai?  Eu am obosit sa fac parte din natia asta..De multe ori chiar din specia asta..

 

E o urma de dac in ăia. Si ceva tuica fiarta, cred. 

Protii: din porci, din ucigasii de porci, din copii?

Ce pretentii sa ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...