Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
22 hours ago, patrick1 said:

Discriminareee!

Cel fără mult păr are saltea, cel cu păr doarme direct pe ”țambal” :(

Ce uameni ...

Absolut discriminare. Cel negru stătea pe patul celui alb/galben,cel galben pe jos(ii era prea cald) iar patul celui negru era ocupat de motan.😎

9 hours ago, September said:

20220331_212312.thumb.jpg.3820cfa9cb65a355737f0a534b4dc454.jpg

Moaaaaa plăcintarul.😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veterinara zice ca e bolnav de cateva zile, nu de aseara cand l-am vazut eu abatut si am sunat. Azi la 7: perfuzie si 2 injectii, nu stiu ce anume.

Doctora zicea ca din cauza modificarilor de temperatura din ultimii ani a avut caini pe care a gasit capuse si pe vreme rece, caini care au iesit din boala sau au murit.

Al meu, care era un nebun de, la 80 de kile ale mele nu puteam sa-l tin in lesa, in 12 ore, de cand am observat ca nu e ok, abia mai merge, nu mananca. Ochi inrositi, gingie decolorata, pierdere in greutate, urina inchisa la culoare. Am gasit o singura capusa pe el.

https://www.petmed.ro/glosar-veterinar/boli-animale-de-companie/babesioza

Nici nu ma gandeam la capuse in zilele astea in care avem 20 grade la pranz si zero dimineata.

Mare atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au venit rândunicileee😍😍😍....Nu toate,dar sper să vină și restul. Între timp,ne-am procopsit cu un arici.L-au prins purecoșii,de l-au tăvălit🤣🤣🤣.Nu știam ce fac ei  acolo.Acu ariciu e la refacere,o să-i dau drumu,după ce-și revine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Acu câteva zile,fetele de la asociația pro-cățeii,au găsit în padure la Stanciova,o cățea,legată de un copac,cu 50 cm de sârmă,fără apă,fără mâncare.Efectiv,lăsată să moară.Nu înteleg,nu poti să mai ții cătelu?...Du-l in alt sat,sau la adaposturile de catei(auscwitz).Îl legi cu sârmă în padure...ai de plm...bipezii ăstia ar trebui spânzurați.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, pinnochio a spus:

S-a mărit familia,din nou! Abandonat lângă o șosea.Câinii abandonați,așteaptă întoarcerea stăpânului,acolo unde a fost lăsat.

 

Vai ce frumusețe...🥰 ma bucur ca mai sunt oameni ca tine care ii ajuta. 

Din păcate unii nu merita niciun animal de companie, nu sunt în stare și cred ca dacă nu îl mai vor e ok sa îl elibereze pe strada sau sa îl lege de un copac în pustietate...sa moara. Unii sunt idioți de-a dreptul..mai sunt unii care o data ce nevasta e insarcinata renunță la toate animalele ,cățeii, fără nicio remuscare, [asa am capatat eu o pisica]...sau dacă au îmbătrânit animale de companie , le arunca în strada..oligofreni bipezi.

Asta e cea mai recenta achiziție, aruncata pe strada ,pui fiind, fara pic de blana din păcate pentru că avea râie..după tratament arata ca un cățel.

20220515_185329.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...