Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca sa dai o fuga cu ea la un veterinar, sa caute un eventual cip. Teoretic, pana la finalul anului, toti cainii din Bucuresti trebuie sa aiba... si ai afla toate informatiile despre stapan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere Virgil. Sper sa aiba noroc si sa dea de ea stapanul. E f buna ideea lui Geo, uitasem de cipuri.

 

 

Suflet de copil, doarme cu ursuletul :)

 

Maya_Bordeaux.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere Virgil. Sper sa aiba noroc si sa dea de ea stapanul. E f buna ideea lui Geo, uitasem de cipuri.

 

 

Suflet de copil, doarme cu ursuletul :)

 

Maya_Bordeaux.jpg

 

Vai cum arata :) ca sa-l citez pe un prieten... "sufletel paros".

Al meu nu prea sta la poza, e speriat de tehnologie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa negresa! Ai fost cu ea in concursuri?

 

Multumesc mult.

 

Da, am fost la cateva concursuri prin Romania si a decurs foarte bine. Mai ales ca se simte foarte bine sa fie in centrul atentiei. Acum o sa incercam si peste hotare sa vedem ce zic si niste arbitri mai bine avizati.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ai tai amandoi lupanii?

Doar catelusa . Lupoaica este a unui tip care se ocupa de cresterea si dresarea lor . Oricum , intalnirea cu un lup , pur sange , in centrul orasului este o experienta placuta . A fost dragoste la prima vedere :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu de curiozitate, ca poate ti-a zis respectivul... ce are cu bietii lupi de nu-i lasa in salbaticia lor?

Puiul cu care ne-am intalnit , a fost nascut in captivitate . Povestea lor este http://www.pressalert.ro/2013/05/imblanzitorul-lupilor-din-padurile-cehiei-ce-legatura-este-intre-prietenii-fiorosi-ai-lui-jhonny-si-muzica-rock/ . Sincer , iti dau dreptate . Respect foarte mult natura si animalele . Dar facand o comparatie intre conditiile lupilor din gradina zoologica si cei ai lui Johnny , tind sa fiu de partea lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu il vad ca pe un iubitor de animale, ci ca pe un afacerist fara scrupule. Un om care iubeste animalele, cum spune el, nu si-ar vinde cainele si in nici un caz nu ar lua 2 pui de lup din salbaticie ca sa-i dreseze, pt ca e o "provocare".

Indiferent care sunt conditiile oferite de omul asta, nu sunt salbaticia de care au nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre ce conditii vorbim aici?

Aer conditionat , carne de supermarket , apa din perete , probabil ceva graunte de pe la petshop , televizor lcd , caca in parcul de la catedrala , etc . Sunt lucruri de care nu au parte in salbaticie . Nu sunt adeptul cresterii animalelor salbatice in captivitate si din acest motiv nu merg nici la circ si nici la gradini zoologice .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...