Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am profitat si eu de asa-zisul timp liber si am petrecut mai mult timp cu nebunel. ce maidanez o fi el ca ii tremura nasul de la frig, chiar daca nu erau cu minus gradele ca acum, asa ca se plimba cu bundita, imbracat. Nebunel ca de obicei, ma murdareste din cap pana in picioare si cel mai mult ii place sa sara in brate ca atunci cand era mic, numai ca acum e ditamai potaia si ma cam darama. E absolut amuzant cum ditamai cainele se chinuie sa stea in brate si se aseaza mai bine :) Nu am reusit sa il iau cu masina ca l-as fi luat si acasa, s-a dezobisnuit. Drept e ca mi-e cam mila si de masina la cat de nebunel e cred ca nu sta linistit, dar poate il pacalim cu ceva carnita... Apropo, legat de parul care cade, aveti ceva sfaturi? A umplu atat curtea cat si camera unde sta, desi zilnic se face curat acolo. Nu cheleste, nu vad urme. :crack:E periat zilnic, dar totusi parul cam curge tot timpul anului, fara oprire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem si noi caini care calatoresc in atas..Chiar este user aci..Si are dogi argentinieni..

Din pacate unul dintre cei doi dogi a murit asta vara la una din intruniri, la cabana Cuca...

Pacat, erau asa de frumosi impreuna, in atas... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar ne atasam foarte mult de animale si suferim dupa ele , aveam o pisica si in fiecare dimineata venea cuceva la usa cadou , un soarece o broasca orice, si ghinionu a fost sa se dea dupa ceva langa un bazin si a cazut in apa , nam observat am tot cautato dupa cateva zile am gasito acolo moarta , mi-a parut foarte rau ,

Mai am un catel nebun , are o energie in el incredibila e un Pincher si e simpatic rau acuma are 10 ani dar tot nebun a ramas , e un clovn pitic si mananca de la muraturi , castraveti mere orice nebunii , pofticios si comic.

 

Sa va traiasca animalutele.

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate unul dintre cei doi dogi a murit asta vara la una din intruniri, la cabana Cuca...

Pacat, erau asa de frumosi impreuna, in atas... :(

Imi pare tare rau..A fost cumva Dragon,daca stii?

 

Golden mic si scump..Iti va manca zilele cu energia lui.Sa fie sanatos!

 

 

Vezi ca muraturile-s interzise..Ca toti mananca da' nu-s sanatoase pt ei.Iar pisicile stiu sa inoate .Sau n-a avut pe ce sa se catere sa poata iesi din bazin si atunci se e xplica..

Caderea parului in exces poate fi de la prea multa proteina sau proteina de slaba calitate..Asta daca s-au exclus cauze medicale.

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur cum il chema pe dulau, dar cel care era cu ei in atas era Dragonul Zburator de pe forum.

Si cred ca masculul i-a murit atunci...dar nu sint foarte sigur. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cainele ,ca si pe Monica,si nu vreau sa stiu prin ce-a trecut mai ales ca daca erau in concediu,dupa cum spui..Cand sufera de vreo boala,cum a fost al meu,te astepti cumva dar asa din senin te doboara crunt.Probabil un infarct.Unul dintre primii argentinieni,din Romania,de inalta valoare..Pacat ca nu pot trai cat noi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am bagat motanul in casa fiindca era cam frig afara. Dupa ce-a terminat de mancat, cand s-a intins cat a putut el, am vazut ca are o problema cu o gheara. Se poate observa in poze. La veterinar n-am ajuns inca. Ce credeti ca trebuie facut in situatia data: taiata gheara ca sa n-o mai agate, fiindca nu sta in pozitia normala; sau sa las lucrurile sa-si urmeze cursul? Locul pare in curs de cicatrizare. Iar pe el nu pare sa-l incomodeze prea tare. E destul de

. Mananca, se harjoneste cu ma-sa, alearga, etc.

post-69982-0-55074900-1423234017_thumb.png

post-69982-0-88840200-1423234023_thumb.png

post-69982-0-66870200-1423234029_thumb.png

Editat de biker 33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat motanul in casa fiindca era cam frig afara. Dupa ce-a terminat de mancat, cand s-a intins cat a putut el, am vazut ca are o problema cu o gheara. Se poate observa in poze. La veterinar n-am ajuns inca. Ce credeti ca trebuie facut in situatia data: taiata gheara ca sa n-o mai agate, fiindca nu sta in pozitia normala; sau sa las lucrurile sa-si urmeze cursul? Locul pare in curs de cicatrizare. Iar pe el nu pare sa-l incomodeze prea tare. E destul de

. Mananca, se harjoneste cu ma-sa, alearga, etc.

a mea a patit o chestie similara la o labuta din spate

s-a agatat cred in ceva

si-a revenit de la sine in vreo 2 luni

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Seara,pai atunci hai sa ma laud si eu.

Ea e CARA Vom Damirott e luata de la o canisa de Rottweiler din Oradea.Are aproape 5 ani si asta vara am avut pui de la ea 5 masculi si 5 femele.Multa lume spune ca rottweiler-ul eun caine foarte rau si agresiv,eu zic ca nu,zic ca stapanul e dobitoc si nu stie sa-si gestioneze cainele.

post-87083-0-44060900-1424376165_thumb.jpg

post-87083-0-16777800-1424376166_thumb.jpg

post-87083-0-09235800-1424376167_thumb.jpg

post-87083-0-10099600-1424376168_thumb.jpg

post-87083-0-71987300-1424376168_thumb.jpg

post-87083-0-65718900-1424376169_thumb.jpg

post-87083-0-22830400-1424376170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...