Sari la conținut

Poze Din Iesirile Scuteristilor


sica_sibiu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 570
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uita-te la dilau :> la balea nebunu. Ia zi ne urca scuterachele sus la balea lac? Cand s-o da drumu sa ne intalnim acolo :moto: dar e abrupt rau...

Benzina si role usoare sa avem. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la dilau :> la balea nebunu. Ia zi ne urca scuterachele sus la balea lac? Cand s-o da drumu sa ne intalnim acolo :moto: dar e abrupt rau...

 

urca in 60 :) :lol:

 

Benzina si role usoare sa avem. :moto:

 

benzina trebe , pt ca consuma dublu :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarata plimbarea...pozele nu se compara cu nimic altceva de la sectiunea scuteristi ..bravo

da spuneti si voi cat timp ati fost plecati..cati km..de unde ati plecat pe unde ati trecut..ce ati vizitat..daca s-a intamplat ceva pe drum..k doar din poze nu imi dau sema cine stie ce..mie imi lasa impresia k ati mers destul de mult da nu pot sa stiu sigur..astept sa povestiti aici :moto:

 

am facut si io o excursie impreuna cu vladuL ieri pana la Perish si ne-am intors azi..da nu a fost departe de bucuresti..poze nu am facut k nu ne-am oprit pe drum

 

 

:moto: :)

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Pai povestea este lunga. Dar sa stiti ca pozele care le-am pus acolo nu sunt facute toate numai intr-o zi! Sunt poze adunate cam din vreo 2 saptamani, in care eu si cu sica_sibiu, si cateodata mai multi prieteni am iesit in plimbari, unele mai lungi, altele mai scurte! In total au fost facuti ... nu stiu..nu vreau sa exagerez, dar cred ca mai mult de 500 de km. Am fost in imprejurimile Sibiului, de la cateva sate apropiate, pana la Balea Lac, pentru ca de la, lac pana la cascada drumul era inchis :rusinica:. Am vazut multe locuri frumoase "din saua scooter-ului", nu am avut incidente, decat unul minor, in care sica a luat o tranta, dar la viteza mica...scooterul putin zgariat. Per total: foarte foarte frumos. Sica...true friend! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la dilau :> la balea nebunu. Ia zi ne urca scuterachele sus la balea lac? Cand s-o da drumu sa ne intalnim acolo :rusinica: dar e abrupt rau...

Daca te duci cumva , sau vorbiti sa mergeti la munte , sa ma luati si pe mine :rolleyes: , ca-s in drum :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Pai povestea este lunga. Dar sa stiti ca pozele care le-am pus acolo nu sunt facute toate numai intr-o zi! Sunt poze adunate cam din vreo 2 saptamani, in care eu si cu sica_sibiu, si cateodata mai multi prieteni am iesit in plimbari, unele mai lungi, altele mai scurte! In total au fost facuti ... nu stiu..nu vreau sa exagerez, dar cred ca mai mult de 500 de km. Am fost in imprejurimile Sibiului, de la cateva sate apropiate, pana la Balea Lac, pentru ca de la, lac pana la cascada drumul era inchis :lol:. Am vazut multe locuri frumoase "din saua scooter-ului", nu am avut incidente, decat unul minor, in care sica a luat o tranta, dar la viteza mica...scooterul putin zgariat. Per total: foarte foarte frumos. Sica...true friend! :lol:

 

viteza mica pe naiba :rusinica: , eu depaseam si tu ai sarit in fata mea sa ocolesti canale :crack: , mam tavatil unpic :blbl:

, si tocmai deaia cand o sa-l vand numai echipament o sa iau de bani luati pe el :kiss:

 

p.s. tot zic ca-mi iau un cauciuc pe fata , pana nu fac o explozie nu ma las :rolleyes: :) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost astazi intro mini excursie cu mopedul :blbl:

sa va explic un pic pozele:

1 este harta pe unde am fost

2 si 3 drumul de la Boian spre Cetatea de Balta

4 , 5 , 6 drumul catre Tarnaveni

7 intrarea in judetul Sibiu

8 , 9 , 10 mini serpentinele catre Medias :rusinica:

2001yg3.th.png01052008004oc0.th.jpg01052008005if1.th.jpg01052008009ku6.th.jpg01052008013oe6.th.jpg01052008018ks6.th.jpg01052008025mz0.th.jpg01052008027vz8.th.jpg01052008028vq5.th.jpg01052008029br4.th.jpg

cel mai rau era drumul dupa Boian care nu era drum in rest era frumos pacat ca nimeni na avut curajul sa vina cu mine :kiss: urmatoarea iesire va fi spre Ocna-Sibiului inca nu stiu cand dar daca vrea sa vina cineva si nul deranjeaza viteza de croaziera de 30-40km/h poate sa vina :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Madendre: Eu nu aveam tupeu ,am avut si eu "Piaggio Si" si mai mult de 20 km nu mergeam cu el intr-o zi.:rusinica:

@Sica: Ati intrat pe culturile oamenilor ma...nu v-a alergat nimeni cu pistolu' ?

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sica pozele cu podul sunt chiar faine in special cand stai intins pe pod sau cred ca esti tu :rolleyes: daca nu scuze :rusinica:

@brick23 recunosc ca la inceput imi era frica dupa care am prins curaj . initial am zis sa merg pana in Bazna si inapoi dar am tot mers si am facut 70km si slava domnului fara probleme:)

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Madendre: Eu nu aveam tupeu ,am avut si eu "Piaggio Si" si mai mult de 20 km nu mergeam cu el intr-o zi.:rolleyes:

@Sica: Ati intrat pe culturile oamenilor ma...nu v-a alergat nimeni cu pistolu' ?

 

erau intr-un varf de deal ''culturile oamenilor '' , dar mi-a placut :blbl:

 

@sica pozele cu podul sunt chiar faine in special cand stai intins pe pod sau cred ca esti tu :) daca nu scuze :kiss:

@brick23 recunosc ca la inceput imi era frica dupa care am prins curaj . initial am zis sa merg pana in Bazna si inapoi dar am tot mers si am facut 70km si slava domnului fara probleme:)

 

stateam pe spate sa nu ma ia vantul :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati urcat pana la balea lac? Ca asa zicea pretenul tau... 150 km azi...si in rodaj...m-a rupt de ochii sa stau cu botu in bord sa nu trec de 50 :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati urcat pana la balea lac? Ca asa zicea pretenul tau... 150 km azi...si in rodaj...m-a rupt de ochii sa stau cu botu in bord sa nu trec de 50 :crack:

 

cand am plecat din sibiu aveam deja facuti 600 de km , si nici aia cum trebe , eu lam cam fortat in sus , se pare ca nu prea sunt omul pentru rodaj.

 

de exemplu , azi facem 150 de km , maine 120 , poimaine 60 raspoimaine 70 , tot asa ''mult ''asta cand e fain afara .. :kiss:

 

 

P.S. nu glumesc cu fortatul ,tot timpul zic ca nul fortez , ca merg incet si eu ma opream cate 5 minute sa ajunga astia din urma , pana la urma ma plictiseam si ma apucam sa cobor dup ei :) :rusinica: :rolleyes: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ieri...am mers numai 50 cica, doar ca erau cam multe pante si desigur ca si pe panta am mers tot cu 50 :rusinica: cu el sprituit sa se duca mai tare :rolleyes: Nici eu nu's de rodaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...