Sari la conținut

Politist moto accidentat


XFilez
 Share

Postări Recomandate

Am vazut la stiri azi.. scenariul clasic, un automobilist cu o Dacie a vrut sa intoarca pe DN in jud BZ, nu a vazut motociclistul - politist care venea din spate, si acesta a intrat in plin in Dacie (in usa din spate). Politistul are mana rupta si 'traumatisme faciale' (asa au zis, asa zic si eu) ... Dacia era perpendiculara pe sosea, usa stanga spate destul de sifonata. N-am prins prea multe, ziceau ceva de localitatea Maracineni .. pe TVR aratau si un tip cu o lopata(!), furios probabil pe soferul Daciei si pe care politistii se chinuiau sa-l linisteasca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol .. din pacate manevrele bastinasilor de prin satele de pe DN1 sint de toata groaza (intorc unde-i taie capu, merg pe contrasens, merg noaptea fara lumini ..).

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toata lumea este plina de compasiune la adresa politzistului.

si ai vrea sa moara doar pentru ca e politist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si politistul poate fi victima unui accident. Pe de alta parte, fiecare isi poate spune parerea.

Dar sa nu uitam ca si politistii sint oameni, inca dinainte de a fi politisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' politist, poate intrati pe forum sa ne spuneti cum va simtiti si cum s-a intamplat... Vedeti, noua ne pare rau ca pentru unul dintre noi...

 

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si politistul poate fi victima unui accident. Pe de alta parte, fiecare isi poate spune parerea.

Dar sa nu uitam ca si politistii sint oameni, inca dinainte de a fi politisti.

Iar cei pe motociclete sunt totusi motociclisti inainte de a fi politisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probl. e in felul urmator: Soferul intentiona sa intoarca , dar la 15 metri de el era un gabor de la circulatie in misiune, si vazand intentia soferului i-a facut semn sa intoarca nevazandu-l pe politistul cu motocicleta care venea cu aprox.120 km/h. Accidentul a avut loc pe soseaua de centura a Buzaului cu doua benzi pe sens.Bineinteles ca vina a picat pe sofer, dar autorul moral e gaborul de la circulatie. Daca apare ceva nou va tin la curent.

Editat de Bracio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca era ceva raca intre cei doi politisti si cel care era pedestras i-a copt-o motociclistului :ok:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...just joking :makeout:

 

Sper sa nu fie ceva foarte grav si sa se refaca fara sechele.Si in opinia mea moto-politistii sunt in primul rand motociclisti :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai, daca nici ambarcatiunea zburatoare numita BMW a Politiei Rutiere nu se vede :makeout: ... si daca nici ei, care au zeci de mii, poate sute de km in sa nu pot anticipa un pericol... inseamna ca traim in jungla. :moto: Imi pare rau pt politist, am un respect destul de mare pentru cei de pe motociclete. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand...este OM

In al-2-lea rand...MOTOCICLIST

In al 3-lea rand...militian

 

Imi pare rau pt politist, am un respect destul de mare pentru cei de pe motociclete.
:makeout:

 

Insanatosire grabnica domnule OM si motociclist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probl. e in felul urmator: Soferul intentiona sa intoarca , dar la 15 metri de el era un gabor de la circulatie in misiune, si vazand intentia soferului i-a facut semn sa intoarca nevazandu-l pe politistul cu motocicleta care venea cu aprox.120 km/h. Accidentul a avut loc pe soseaua de centura a Buzaului cu doua benzi pe sens.Bineinteles ca vina a picat pe sofer, dar autorul moral e gaborul de la circulatie. Daca apare ceva nou va tin la curent.

Omule fa-ma sa inteleg , cum mama drakului este de vina gaborul. Sa inteleg ca in Buzau sunt valabile alte legi de circulatie????.....Eu am vazut la Tv o masina care a incercat sa intoarca peste o linie continua si peste o banda de mers pe acelasi sens.

La noi in Prahova ,desi sunt si aici o gramada de idioti care sfideaza si legile de circulatie si pe cele mai elementare reguli ale bunului simt, legea spune ca este interzis sa schimbi directia de mers fara sa te asiguri......Poate la Buzau este altfel....sau poate s-a deschis sezonul de "vanatoare" la "motopolitisti".......sau si mai rau a inceput sezonul de combatere a "daunatorilor moto" :makeout: ....proces mult indragit de unii conducatori auto :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Edgji, probabil e vorba de faptul ca indicatiile agentului de circulatie au intiietate in fata oricaror alte semnalizari rutiere; totusi, respectarea semnelor agentului nu te absolva de obligatia de a te asigura pentru a efectua manevra in siguranta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care indicatii taticule??!!?... ca soferul se jura pe toti sfintii ca nu a vazut neam de gabor (ce sa mai vorbim de indicatiile lui).....De fapt el a vrut sa intoarca pe "colea" ca de.... era gradina de zarzavaturi a lui tacsu' si asa din senin s-a infipt motopolitistul in limuzina m'nealui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pe TVR aratau si un tip cu o lopata(!), furios probabil pe soferul Daciei  si pe care politistii se chinuiau sa-l linisteasca..

 

 

cred ca ala cu lopata era unu din cautasii de la urmatorul reportaj (in buc au 'arestat' vreo 5 carute) si l-au legat de reportajul cu accidentul ca sa arate ce rai sunt unii cu politistii (unii le ies in fata cu masinile ailalti vor sa ii bata cu lopata...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...