Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna dimineata.E deschis ? mai sunt canapele libere ? :lol:

Ma alatur si eu,mandru, posesorilor de monster.Aseara a ajuns :lol:

Ducati monster 620i dark :

 

pic062xj5.th.jpg

pic061ki2.th.jpg

pic059mn0.th.jpg

pic064wd8.th.jpg

pic067qb9.th.jpg

 

Cam mic spatiul din curte, nu am prea avut cum sa fac poze in care se vede in intregime... si nici nu prea pot sa o manevrez ca am genunchiul praf :lol: dar ma fac bine si am sa revin cu poze.

 

P.S. : imi permit si eu sa pun o poza cu un monster testat personal,cu pret bun :

pic053tw4.th.jpg

 

aici si anuntul

 

(in poza aia nu aveam piciorul bulit).

well.. that's it.cheers :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti de acord sa ne intalnim si maine tot la 10 la Carol la'' farfurie'' ?

Am si eu un Monster din 99,proaspat achizitionat si as vrea sa aflu anumite informatii despre el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine eu nu pot sa vin, dar pot sa pun doo poze de la tura de azi (bucuresti - buzau).

cu mine (mihai), krupp (liviu) si kindaru (andrei).

 

 

Sunteti de acord sa ne intalnim si maine tot la 10 la Carol la'' farfurie'' ?

Am si eu un Monster din 99,proaspat achizitionat si as vrea sa aflu anumite informatii despre el

post-24526-1210439912_thumb.jpg

post-24526-1210439918_thumb.jpg

post-24526-1210439925_thumb.jpg

post-24526-1210439929_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc oameni. tura de azi a fost nemaipomenita. soare, frumos, 120 in afara localitatilor, 70 inauntru. chiar si ploia de la intoarcere a fost nemaipomenita, mergeam si ma gandeam, frate, n-am mai vazut ploaie de asta pe moto, apa multa pe sosea, fulgere, numai ca de la viteza si curent nu auzeam tunetul. a fost excelent.

ps: maine nu pot veni la 10.00 la parcul carol.

 

bai andrei, am observat azi o cioaca si tot am uitat sa ti-o spun. frate, numarul de la moto trebuia sa fie al meu, pentru ca pe mine ma cheama krupp. so, trebe sa decidem care cui plateete drepturi de autor, adica bere?

 

pe cand si la noi asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine eu nu pot sa vin, dar pot sa pun doo poze de la tura de azi (bucuresti - buzau).

cu mine (mihai), krupp (liviu) si kindaru (andrei).

 

 

super tare plimbarea si vremea excelente la dus...la intoarcere ne-a cam secerat ploaia, dar a fost distractiv, prinde bine la experienta....multumiri pentru postarea pozelor si mai vb si despre alte intalniri...monster bafta

 

noroc oameni. tura de azi a fost nemaipomenita. soare, frumos, 120 in afara localitatilor, 70 inauntru. chiar si ploia de la intoarcere a fost nemaipomenita, mergeam si ma gandeam, frate, n-am mai vazut ploaie de asta pe moto, apa multa pe sosea, fulgere, numai ca de la viteza si curent nu auzeam tunetul. a fost excelent.

ps: maine nu pot veni la 10.00 la parcul carol.

 

bai andrei, am observat azi o cioaca si tot am uitat sa ti-o spun. frate, numarul de la moto trebuia sa fie al meu, pentru ca pe mine ma cheama krupp. so, trebe sa decidem care cui plateete drepturi de autor, adica bere?

 

pe cand si la noi asa?

 

 

salutare, nr de inmatriculare sunt preferentiale deoarece pe mine ma cheama DOICARU adica 2kru )) dar ramane in discutie si berea...super tare plimbarea monster...bafta si la mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 litri si 100 ml. daca ai indoieli cu privinta schimbatului, vino in drumul taberei, ti-l schimb eu. motul 7100, 10w40 e bun. suna-ma la 0744522214 si te ajut.

Editat de krupp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzi originale (ieftine) gasesti pe ebay.it

scrii "monster" la search si din dropdown alegi "moto: ricambi e accessori".

 

mai poti merge la service sa comanzi de acolo; chiar avea unele noi Andu, venite pe comanda.

 

eu aveam nevoie urgent (trebuia sa fac itp-ul si mai aveam doar una intreaga) si am luat de la louis. sunt multumit de ele (aveau mai multe adaptoare de suruburi, astfel incat s-au potrivit si la ghidonul meu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,

 

am si eu un monster de vreo luna si l-as cam scoate la plimbare, ma primiti :lol:???

si daca tot veni vorba am si o mica problema, idicatorul de ulei sta aprins pana la 1000, 1500 de turatii, aveti vre-un sfat vreo sugestie, sau ma duc cu el la ducati...

 

hai merci si data viitoare cand ne vedem dati-mi un semn si vin (andrei_teleleu: id mess)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit Mo Weed. normal ca te luam la plimbare. despre indicator, te sfatui sa te uiti intai la indicatorul de pe blocul motor, adica tii monstrul in pozitie dreapta si te uiti acolo la nivel. trebuie sa se incadreze intre cele doua linii. daca acolo e ok, e posibil sa ai problema cu senzorul. hai ca vorbim mai multe pe mess.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot pentru ITP aveam nevoie, am o oglinda sparta,

oricum am mers (azi) pana la urma cu ea sparta, l-am luat cu niste povesti de motare pe tipul de acolo (i-am promis si doua harti pentru gps) si nu au fost probleme.

 

acum trebuie sa merg la inmatriculare, in ...pipera cred.

apropo, imi trebuie actele traduse sau nu, ca parerile sunt impartite (moto vine din italia)

 

numai bine,

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

actele de cumparare si radiere din italia trebuie traduse, trebuie sa ai act cu numarul remorcii pe care a fost adusa motocicleta in tara. inmatricularile se fac numai in pipera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin

 

monster rosu, 600.

si-o bulina de incepator :(

 

 

salut Mihai,

te mai intereseaza parprizul de ducati ?

eu vreau sa-l schimb cu unul mai mic si negru,

pe asta transparent vreau sa-l vand,

astept un raspuns sau un tel. 0740112053,

am dat pe el 21euro cred de la louis, il las la 50ron pentru tine,

ramane sa vorbim,

asfalt uscat

 

eu vin

 

monster rosu, 600.

si-o bulina de incepator :)

 

 

salut Mihai,

te mai intereseaza parprizul de ducati ?

eu vreau sa-l schimb cu unul mai mic si negru,

pe asta transparent vreau sa-l vand,

astept un raspuns sau un tel. 0740112053,

am dat pe el 21euro cred de la louis, il las la 50ron pentru tine,

ramane sa vorbim,

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e frumos vad afara si sper sa se mentina...hai o cheia e ca e simplu...sau sunt prea traditionalist ?:(

 

eu m-as baga la un drum pana la cheia, dar din pacate montru e in service si e posibil sa stea vreo luna, azi sau maine aflu.

daca aveti idee de unde pot sa fac mai rpd rost de o pompa de ulei (monster 600 din 2001), v-as ramane profund indatorat :)

 

 

aveti idee, are cineva un monopost negru pt monster??

sau trebuie sa ma adresez ebay-ului??

 

am inteles ca mihai tocmai l-a pierdut pe al lui....daca gasesti pe undeva zi-mi si mie poate luam doua:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit m900. frumoasa si potenta scula ai. care se simte cu idei, sa le scoata aici pe masa, sa stim si noi ce facem in uichend.

 

salut Liviu,

te mai intereseaza oglinzile mele pentru ducatiul tau ?

mi-au venit oglinzile noi si mai mari de la louis si as fi vrut sa stiu daca le doresti,

negociem la pret, astept un rsp -0740112053,

bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau unul rosu ca al meu a zburat, cum ziceam!

 

pe ebay.it am vazut ca au toate culorile, mai putin rosu, asa ca ziceam sa mai astept. in schimb zicea Krupp ca stie pe cineva care face d-astea din carbon, sa ne facem la el.

 

sa vedem ce mai zice si Krup, daca nu facem toti o comanda pe ebay sa platim mai putin (sper) transportul.

ce zici?

 

 

aveti idee, are cineva un monopost negru pt monster??

sau trebuie sa ma adresez ebay-ului??

 

am inteles ca mihai tocmai l-a pierdut pe al lui....daca gasesti pe undeva zi-mi si mie poate luam doua:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau unul rosu ca al meu a zburat, cum ziceam!

 

pe ebay.it am vazut ca au toate culorile, mai putin rosu, asa ca ziceam sa mai astept. in schimb zicea Krupp ca stie pe cineva care face d-astea din carbon, sa ne facem la el.

 

sa vedem ce mai zice si Krup, daca nu facem toti o comanda pe ebay sa platim mai putin (sper) transportul.

ce zici?

 

pai daca se poate din carbon e si mai bine, eu m-as baga, la mine oricum tobele sunt din carbon...si ceva ornamente;)

si oricum sunt mai rezistente ca alea din plastic...

deci, krupp...ia zi se pricepe omu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...