Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

merci frumos inca o data liviule pentru ajutoru de azi...dat viiotare cand ne vedem dau eu berea :(

 

invitatia ramane valabila pentru sambata, daca e frumos sa dam o tura spre pucioasa, daca ocolim un pic pe la sinaia e si drumu misto... cu serpentine, dealuri...cum tebuie :rolleyes:

 

hai ne auzim

 

toate bune!

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare!

 

-caut un filtru de aer si placute de frana spate pentru monsterul meu 750 din 96 (zdmm100aatb)....am gasit eu ceva ceva, da nu-s pentru seria mea de sasiu si parca nu as risca sa dau banii degeaba pe ele.

 

-pt viitorul apropiat m-ar interesa sa schimb curelele de distributie, ce preturi se practica si unde sa ma duc cu incredere pt asta?

 

 

Asfalt uscat !!!

 

 

http://ducatibucuresti.ro/

 

dar inainte de a-ti duce motorul acolo, cere totusi o factura proforma sa nu ai surprize dup'aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

cred ca sambata dimineata plec pana in constanta, (pacat ca ratez toate weekendurile de ducatisti...)

pana acum am fost doar cu masina pe drumul asta, aveti idee cat e de greu pt moto?

pana acum am cam 600km cu monster-ul meu...

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ploua, si eu am drum pana in cernavoda (tot spre constanta).

in prima parte a zilei o sa plec.

 

de Pasti, acum, a fost prima mea iesire pe A2 si a fost misto. treaba e ca nu aveam parbriz si de la 80 se simtea tare vantul. pana la 130 am mers cu capul pe far :lol: dar peste 130 incepea sa vobleze roata fata (batea vantul din lateral).

la intoarcere a fostmai bine.

 

drumul? pai de la iesire din bucuresti pana in cernavoda, n-am avut nici o curba!!! trebuie sa ai grija la fetesti, la autotaxare (intrarea pe podul de la borcea) sa reduci viteza la 60 si imediat la 40, ca acolo e filtru mai mereu. mai sunt si niste radare fixe pe drum, pe ambele sensuri. pe sensul de intoarcere, pe podul de la cernavoda sunt niste cratere, dar le vezi de la distanta.

 

o sa vezi, traficul e organizat. se merge pe banda 1, pe 2 doar se depaseste.

traba aiurea e ca am vazut niste caini morti pe marginea drumului. si nu cred c-au murit prin zona si i-a adus cineva pe margine, deci ai grija.

 

 

 

 

 

salut,

cred ca sambata dimineata plec pana in constanta, (pacat ca ratez toate weekendurile de ducatisti...)

pana acum am fost doar cu masina pe drumul asta, aveti idee cat e de greu pt moto?

pana acum am cam 600km cu monster-ul meu...

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem si noi azi, sambata, la ora 13.00? la intrarea de jos in parcul carol? mai discutam, mai ne laudam cu ce-am mai facut la aparate, poate dam si o tura (oltenita, giurgiu ori unde hotaram).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem si noi azi, sambata, la ora 13.00? la intrarea de jos in parcul carol? mai discutam, mai ne laudam cu ce-am mai facut la aparate, poate dam si o tura (oltenita, giurgiu ori unde hotaram).

 

 

imi pare rau :lol: dar nu sunt in bucuresti, chiar as fi venit!

 

data viitoare poate am mai mult noroc!:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

krup, daca tot ai chef de plimbari, hai pana la mare- constanta, eu plec cu mish maine dimineata la 9, duminica seara ma intorc :lol: ,

(stiu ca e cam tarziu, dar daca totusi vezi mesajul pana la 8 dimineata da un tel)

 

a,

sa va zic ce mi s-a intamplat azi pe al 12 noaptea...

merge-am eu linistit -cam 80- dinspre unirii spre alba iulia cand ma opreste politia, vre-o patru echipaje plus... un echipaj de la rar,

imi verifica actele plus verificare rar, si ...pt ca depaseam limita legala de sunet (aveam sitele de zgomot scoase) mi-au luat talonul.

nervi, 'milogeala', tot nu am putut sa plec de acolo cu talonul in buzuran + ca am mai luat o amenda de 100 ron in 24 ore...

m-am dus acasa mi-am pus sitele si sa-mi refaca testele, dupa vre-o 20 min de convingere am reusit sa recuperez talonul dar amenda a ramas...

 

au mai oprit un ninja, care a ramas si el fara talon si un cbr...acelasi verdict + vre-o 4 masini tunate.

 

Aveti grija pe unde mergeti

si faza tare, era un yamaha r6 sau r1 cred ca avea 100km/h i-au facut semn sa opreasca, dar moto nu s-a singhisit nici macar sa puna frana, si spre surprinderea mea cuvintele gaborului au fost, "asta mergea prea repede e clar ca nu oprea, mai ma obosesc si eu sa intind bratu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auleeu frate, s-au bagat astia in noi. scria cineva pe aici ca autoritatile au cumparat deja 4 aparate de masurat decibelii. trebuie sa-mi pun suruburi acum in gaurile din tobe.

nu pot merge la mare. sunt la munca in noaptea asta, asa ca trebuie sa dorm si eu putin cand ies. drum bun si aveti grija. luati-va si ceva haine de ploaie si va recomand sa mergeti pe drumul vechi, in caz de ploaie sa aveti unde va adaposti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu alte cuvinte...am belit-o :D , eu am doua tobe de carbon, goale 100%, ma stie tot cartieru!!!

daca ma opresc astia trebuie sa apelez la "prieteni"... :cheers:

 

liviule s-a strans lumea azi la Carol?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,

 

hai sa punem de-o intalnire :cheers: , ma gandeam miercuri seara, pe la 7, eventual 8??

avem doritori??

pana cum sunt eu si liviu pe lista??

daca preferati vre-un loc anume...sunt deschis :P

 

 

 

 

va salut,

 

hai sa punem de-o intalnire :D , ma gandeam miercuri seara, pe la 7, eventual 8??

avem doritori??

pana cum sunt eu si liviu pe lista??

daca preferati vre-un loc anume...sunt deschis :angry:

 

 

zic sa ne vedem la arc la 19.00

se organizeaza un mars pentru ajutarea lui Gabone

/index.php?...p;#entry1211110

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mo weed, vad ca ai postat pe acel topic, are cam multe pagini ... nu am timp nici sa respir,

sa inteleg ca daca mergem la mars trebuie sa purtam tricouri portocali cu PD ... pentru 300mii de om?

mai bine dadeam fiecare cate 300k ...

 

in fct de birou eu m-as baga pt gabone (nu-l cunosc, dar daca putem ajuta, ajutam)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca el duce o lupta si pe plan psihic

si cred ca l-ar ajuta foarte mult sa ne vada acolo. poate facem marsul si strangem bani, fara sa purtam tricouri portocalii. poate aduce cineva niste tricouri ude. albe. cu fete cu tot! :cheers:

 

eu o sa vin.

 

mo weed, vad ca ai postat pe acel topic, are cam multe pagini ... nu am timp nici sa respir,

sa inteleg ca daca mergem la mars trebuie sa purtam tricouri portocali cu PD ... pentru 300mii de om?

mai bine dadeam fiecare cate 300k ...

 

in fct de birou eu m-as baga pt gabone (nu-l cunosc, dar daca putem ajuta, ajutam)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca el duce o lupta si pe plan psihic

si cred ca l-ar ajuta foarte mult sa ne vada acolo. poate facem marsul si strangem bani, fara sa purtam tricouri portocalii. poate aduce cineva niste tricouri ude. albe. cu fete cu tot! :D

 

eu o sa vin.

 

hai ne vedm la casin pe la 7 fara 10...

daca os a fie multi poate nu ne mai gasim ::cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ne vedm la casin pe la 7 fara 10...

daca os a fie multi poate nu ne mai gasim ::cheers:

 

 

ma bag si eu , ramane sa ne auzim la un tel sau pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde cumpar si eu o maneta de frana si placute de frana pe fata?

 

eu am nevoie de un levier ambreiaj pe care l-am si comandat la ducati...de o luna astept :D

 

incerca la andu, vezi k s-ar putea sa aiba pe stoc!

 

baieti am doua bujii cu NGK iridum IX DCPR8EIX pentru monstere.

pret 80 ron ambele

made in japan.

 

o intrebare

 

desteptu care a avut monsteru inaintea mea i-a schimbat fisele.

bujiile astea mi-ar fi bune daca au capu subtire sau daca au capacel pe care pot sa il scot...otherwise :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, cu cat merg monsterele voastre?

sambata am plecat pana in constanta si am vrut si eu sa vad cat 'duce' monster-ul meu.

 

spre surprinderea mea am reusit sa ajung pe la 200 chiar 205 (ingramadit sub mini parbrizul meu si cu coatele lipite....)

 

aseara am fost pe la andu si mi-a zis ca e mult 200 pt un monster de 600, poate am vitezometrul defect... cu toate ca la intoarcere am mers cu un grup de moto cu 140 (toti).

 

la voi cum e :crack:

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut

 

..veniti maine la marsul pentru gabone?

s-au modificat datele problemei....o sa se doneze 5000 de euro si se pleaca din constitutiei :lol:

/index.php?...p;#entry1214707

 

propun sa ne vedem la carol pe la 18.45 -50 si sa plecam de acolo impreuna..ce ziceti ajungeti? :crack:

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare, cu cat merg monsterele voastre?

sambata am plecat pana in constanta si am vrut si eu sa vad cat 'duce' monster-ul meu.

 

spre surprinderea mea am reusit sa ajung pe la 200 chiar 205 (ingramadit sub mini parbrizul meu si cu coatele lipite....)

 

aseara am fost pe la andu si mi-a zis ca e mult 200 pt un monster de 600, poate am vitezometrul defect... cu toate ca la intoarcere am mers cu un grup de moto cu 140 (toti).

 

la voi cum e :lol:

 

Ai fugit cu 200 pe monster- aplauze. :crack:) nu credeam ca se poate sa te mai tii de el la viteza aia .In ceea ce priveste viteza maxima, eu am citit pe un forum de monster-uri ca ar avea viteza maxima de 120 mile pe ora . . . deci undeva pe la 200-220 in functie de model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...