Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

dane, ai mesaj privat.

 

scrie mah ,sa stie tot poporul!!

 

La o prima aruncare verifica daca ai lichid in instalatie(bidonasul de langa maneta de ambreiaj), daca problema persista, mai mult ca sigur vei fi nevoit sa schimbi pistonasul care actioneaza CV.

 

Bafta!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ms pentru mesaj o sa i pun lichid prima data sa vad daca merge asa si daca nu o sa fac rost de bani si o sa l schimb.. Pana acum oricum numai probleme am avut cu el semeringurile schimbate si tot scapa ulei si cred ca trebuie sa i schimb furca si pierde ulei pe jos si nu imi dau seama de unde am fost si la andu si la prima privire nu si a dat nici el seama... oricum totul se rezuma la BANI....

Mesaj completat

Si am uitat sa intreb :scratch: ce tip de lichid de frana ii trebuie?? e model 98 de 600... MS

 

 

Sper sa nu radeti de mine dar sunt la inceput cu partea tehnica a motocicletelor.:moron:

Mesaj completat

Si am uitat sa intreb :moron: ce tip de lichid de frana ii trebuie?? e model 98 de 600... MS

 

 

Sper sa nu radeti de mine dar sunt la inceput cu partea tehnica a motocicletelor.:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Si am uitat sa intreb :scratch: ce tip de lichid de frana ii trebuie?? e model 98 de 600... MS

 

pai, vezi ca scrie pe rezervorul ala de la lichidul de frana. la mine, M600 din 99, la fata cere DOT 3-5 si la spate DOT 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alexa, de ce n-ai fost la party?

pai sa-ti explic. m-a sunat Cristi, in miez de eveniment, pe motiv ca.. "baaah, e multa lume aici, da' acum mi-am dat seama ca lipsesti" :moron: . (io nu stiam nimic pana la momentul ala). Iar eu, dupa ce bagasem niste ore de redactie, eram la cumparaturi anti-depresive.

Aud insa ca v-ati distrat numa' bine. Frumos. :scratch:

Editat de alexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gixxule, dejaba ai fost tu la mare, ca sigur te-ai intors cu ea mica acasa. rait?

 

Mica si inghetata, da' fericita... :moron:

Mesaj completat

neah! sunt satula de mareeeee.. ca de mere acre. :moron:

 

De aia neagra? Marea... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mica si inghetata, da' fericita... :moron:

Mesaj completat

 

 

De aia neagra? Marea... :scratch:

 

De aia, de aia. Am fost deportata acolo, cu forta si impotriva vointei mele. La Mediterana m-as duce, la Nordica - da... la oricare, numa' Neagra sa nu mai fie. Cel mult Neagra cu Galben. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!

 

Bantui de ceva timp forumul si inca am multe nedumeriri in legatura cu Ducati Monster.Ma tenteaza foarte mult sa imi iau una anul viitor,si vreau sa fiu sigura de niste chestii.Ma intereseaza in mod special problemele legate de piese de dificultatea la condus si chestii asemanatoare de genul.Orice sfat in legatura cu ea pretul pieselor,durabilitate...Stiu ca cel mai bine poate sa-mi spuna cineva care are monstruletul :moron: .Daca puteti sa ma ajutati as fi foarte recunoscatoare. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cucoana, rasfoieste si tu topicul inapoi si ai sa gasesti informatiile pe care le cauti.

 

Bre da' acid mai esti! :scratch: Ieri mi-am dus si eu intr-un final "chopperul" la garaj si am inceput sa circul cu conserva comunitara cu antene si multe geamuri(RATB :moron: ) ...Deja nu mai e o placere sa te dai cu motoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai merg si maine si creca apoi ma duc sa predau permisul si reiau bicla de coarne, pana prin februarie ori martie.

 

prepare, o sa puna gunixu pozele de la party, pregatiti palniile de download.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se conduce de vis, avand o tinuta de drum neutra, ciclistica smechera care te scoate din rahat cand e cazul. grija cu aderenta ca e V2 si pe vreme rece sau asfalt prost are tendinta sa fuga de spate. la fel, grija cu deschis gazul brusc (se descarca fata repede si daca iei si gropi etc poate cauza voblaje). astea sunt niste situatii care nu apar mereu ci mai degraba trebuie cascat ochii. piese se gasesc, intretinerea e la fel ca la alte motorete, senzatia oferita e speciala, ca si intregul concept din spatele marcii (nu marketing, ci asa cum sunt gandite/proiectate). ori iti place la nebunie ori nu te intelegi cu el. nu te imbie sa mergi batraneste dar nici nu e pericol. poate fi o alegere excelenta pentru un incepator daca se tine cont de caracteristicile motorului (cuplu, greutate, ciclistica). 620 (injectie) este mai lin in exploatare fata de variantele carburate care au tendinta sa fie un pic brutale, mai ales la deschideri bruste de gaz. mai departe, read the topic si nu lua in considerare ce auzi la unii care nu au mers/avut sau cei care au avut vreun junghi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre sebi, tu nu vezi ca fata e cu cada, cu casca, cu alte alea, nu-i trebuie monster. ti-ai uscat gura degeaba, pardon, amprentele pe taste, bla bla. sa-si ia fiecare ce-i place, sunt satul de tovarasi care si-au luat monster si au facut 500 de km pe sezon. in fine, cucoana, nu-ti lua monster, e de chacat, urla ca dracu si trage la fel, ia-ti mai bine un set de ratuste galbene de pus in cada, nu-ti trebuie motoreta, mai ales ca are si barbaftu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...