Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna tuturor!

 

Bantui de ceva timp forumul si inca am multe nedumeriri in legatura cu Ducati Monster.Ma tenteaza foarte mult sa imi iau una anul viitor,si vreau sa fiu sigura de niste chestii.Ma intereseaza in mod special problemele legate de piese de dificultatea la condus si chestii asemanatoare de genul.Orice sfat in legatura cu ea pretul pieselor,durabilitate...Stiu ca cel mai bine poate sa-mi spuna cineva care are monstruletul :huh: .Daca puteti sa ma ajutati as fi foarte recunoscatoare. :laugh:

 

Monsterul de 620 e ideal pt incepatori si pt fete, eu l-am laut pe al meu din Italia acu 2 ani de la o fata .. motiv pt care si era ca nou :laugh:

 

M-am hotarat sa trec la altceva din primavara asa ca acum e la vanzare .. baga un ochi si cand/daca te hotarasti .. suna-ma

 

/index.php?showtopic=402415

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Mi-ar trebui si mie o sa de monster , indiferent in ce stare se afla tapiteria sau buretele . Practic ma intereseaza doar blatul . Daca are cineva asa ceva si-i prisoseste , il rog sa ma anunte .

P.S. Merci pentru poze Mada ! Sunt super . Si apropos de asta , cineva n-a pus inca poze . Le asteptam cu interes . :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam mult Symbolic si the only one :laugh: ...o sa raman la chestia cu vezi-iti place-iti ei-daca nu-ti convine o schimbi.motocicleta care este pusa la vanzare mi se pare totusi cam scumpa...mai mult de 2500-maxim 3000euro sincer nu am si nici nu as da.dar este foaret frumoasa.Pt nea` Monsteristu`care se baga ca musca`n...lapte ratuste galbene sa iti iei tu mie imi place sa le mananc iar poza este luata dupa un site.A si mai e un lucru nu ma multumesc sa fiu pasager si nici nu cred ca o sa fim tovarasi. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te ajuta cu ceva, nici monsteristu' nu crede ca veti fi tovarasi :laugh:

 

asa e, asa e. tovarasi nu putem fi, ca nu imi place comunismul.

in alta ordine de idei, daca ai un drum la bucuresti, treci pe la mine si iti arat monsterul meu, se incadreaza in banii pe care ii ai, e din 2002, injectie, rosu, are 30.000 de km, consumabile relativ noi si ceva accesorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, asa e. tovarasi nu putem fi, ca nu imi place comunismul.

in alta ordine de idei, daca ai un drum la bucuresti, treci pe la mine si iti arat monsterul meu, se incadreaza in banii pe care ii ai, e din 2002, injectie, rosu, are 30.000 de km, consumabile relativ noi si ceva accesorii.

Acu` nu cred ca ar mai cumpara de la tine nici daca ai avea la vanzare ultimul Monster de pe Pamant . :laugh:

Editat de b28jmp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmm...interesant...daca il ti pana anul viitor poate fac si vizita si il si iau...pt ca o sa fiu mai tot timpul in bucuresti de la vara...pretul se negociaza si cat despre comunism nu cred ca-i place nimanui :laugh: asa ca :laugh:

Mesaj completat

A si inca o chestie...la motoarele cu 2 cilindrii am inteles ca se baga benzina amestecata cu ulei.daca si la ducati e atunci cat de des se baga ulei si de care???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A si inca o chestie...la motoarele cu 2 cilindrii am inteles ca se baga benzina amestecata cu ulei.daca si la ducati e atunci cat de des se baga ulei si de care???

Nu se face amestec. O avea 2 cilindri, dar e in 4 timpi.

Faci schimbul de ulei normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A e bine atunci...mersi mult.Eu cand am nelamuriri si vad ca se mai bat lucrurile cap in cap intreb.ca una e ce auzi si alta e ce vezi.Si tu ca fata fiind :laugh: cum ti se pare monstruletul?adica asa de inceput :laugh:

Mesaj completat

Se paote pune crash-pad sau crash-bar pe ea???dar sa nu arate nici urat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A e bine atunci...mersi mult.Eu cand am nelamuriri si vad ca se mai bat lucrurile cap in cap intreb.ca una e ce auzi si alta e ce vezi.Si tu ca fata fiind :laugh: cum ti se pare monstruletul?adica asa de inceput :laugh:

Mesaj completat

Se paote pune crash-pad sau crash-bar pe ea???dar sa nu arate nici urat

 

Mai bine un drag-bar... :huh: Totusi sper ca pana la primavara sa-ti revii si sa-ti iei motoreta ideala pt orice incepatoare...Honda 600 RR ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre sebi, tu nu vezi ca fata e cu cada, cu casca, cu alte alea, nu-i trebuie monster. ti-ai uscat gura degeaba, pardon, amprentele pe taste, bla bla. sa-si ia fiecare ce-i place, sunt satul de tovarasi care si-au luat monster si au facut 500 de km pe sezon. in fine, cucoana, nu-ti lua monster, e de chacat, urla ca dracu si trage la fel, ia-ti mai bine un set de ratuste galbene de pus in cada, nu-ti trebuie motoreta, mai ales ca are si barbaftu.

 

Comportramentul tipic al unui monsterist.Prezinta o oaza clara de rocker care nu doreste intrusi pe langa el.

Mesajul meu: NU-l luati in consideratie! :laugh:

 

liviu, trebuie sa fii bun cu toata lumea

 

Din pacate el nu poate.Apreciez oricum gestul impregnat in topic.

 

pai oamenii, cand nu pot fi buni, incearca macar sa fie amabili

 

imi place cand revii cu prostii. Incep sa te apreciez de la un rand la altu' :laugh:

 

pai tocmai ma, eu sunt mai mult bun decat amabil.

 

e un alt fel de a spune ca este o bunaciune monstruoasa.Nu ramane decat sa -l educam. :huh:

 

esti un vis frumos

 

si cu asta ai pus punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A e bine atunci...mersi mult.Eu cand am nelamuriri si vad ca se mai bat lucrurile cap in cap intreb.ca una e ce auzi si alta e ce vezi.Si tu ca fata fiind :laugh: cum ti se pare monstruletul?adica asa de inceput :laugh:

Mesaj completat

Se paote pune crash-pad sau crash-bar pe ea???dar sa nu arate nici urat

Acu'.. depinde ce inseamna "aratat urat". A mea are crash-paduri.

Crash bar pe Monster n'am vazut, dar nu e imposibil..

Cat despre cum pare.. am inceput cu ea, o am de doi ani si nu as renunta la ea. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmm...interesant...daca il ti pana anul viitor poate fac si vizita si il si iau...pt ca o sa fiu mai tot timpul in bucuresti de la vara...pretul se negociaza si cat despre comunism nu cred ca-i place nimanui :laugh: asa ca :laugh:

 

Iar cumperi monstru de la aceeasi persoana?.???? =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata sa nu spui niciodata :huh: mai am pana o s-o cumpar dar nu este exclusa nicio varianta.cat despre honda nu trebuie sa cumpar :laugh: imi place f4i asta pana cand nu o da si pot sa ma folosesc si eu de ea...si raman la crash-pad ca in urma accidentului din octombrie constat si eu importanta...pasager ca pasager dar daca nu erau ele se lasa cu genunchi zdrobiti sau doamne fereste cu altceva...multam inca odata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intru aici dupa vreo doua saptamani de absenta si ce vaz...

au inceput barfele de iarna...ce dragut :laugh:

 

citeam asa, observand inconfundabilitatea personajelor:

liviu e agresivul de serviciu,

sebi e amabilul,

gixx-ul e nou dar vad ca se integreaza in spiritul sado metenpsihotic al gastii

iar zair...nu intelegi neam ce vrea sa zica! :laugh:

 

hai sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...