Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baiete, vezi ca ai gresit carciuma. aici beau doar aia cu ducati sau, in cel mai rau caz, aia cu europene. daca vrei sfaturi despre japo, mergi la taraba lor.

 

Ok!

Imi cer scuze ca am incalcat legea. :( Promit sa revin la Monster :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ciprica, daca ar fi dupa mine eu nu ti-as recomanda monster. de fapt, nu iti recomand decat sa faci scoala de soferi si dupa aia mai vorbim noi.

 

OK, fra!

Asa o sa fac! Astept luna Septembrie... Pfiu cat mai e de asteptat...

Ma bucur ca are cine sa ma indrume.

Multumesc tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ciprica, daca ar fi dupa mine eu nu ti-as recomanda monster. de fapt, nu iti recomand decat sa faci scoala de soferi si dupa aia mai vorbim noi.

 

Draga Monsteristule,

 

Iti aduc aminte cateva lucruri pe care le-ai omis:

 

1. Honda CBR 600 RR are 123 CP si nu 100 cum ai spus tu.

 

2.Cipi din BV nu are permis la fel ca si tine.

 

3.Pegas e cea mai tare bicicleta.

 

4.Lasa bautura !!!

 

5.Termina de curatat BMW-ul Madalinei ca iese rau in martie.

 

6.Nici Minitehnicus nu a reusit sa limiteze Monstrul de 600 decat daca a bagat autofiletante in mansoane.

 

7.NU E MORT NICI UN MONSTERIST DIN ROMANIA !!!!!!!!! (nici macar eu nu am reusit :lol:))

 

 

 

 

 

@Cipi

 

Bai nene!

Cand s-o face frumos afara poate iti facem o vizita la Brasov sa ne cunoastem si sa iti explicam plusurile si minusurile posesorilor de "mobre" de orice fel.

 

Mai bine pune mana pe legislatie sa iei sala ca traseul e un cac.t!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mooama... ce activi is astia pe canapea...

 

mai cipryBV, oricine isi iubeste motocicleta(cum e cazul monsteristilor) o sa spuna ca a lui e cea mai tare, e cam ca o femeie oarba in dragoste... poa' sa fie chior, ciung si cu 10 degete la un picior, ea tot il gaseste fermecator...

 

Eu nu ti-as recomanda sa incepi pe un 2V, si pe o motoreta mai mare de 400 de cmc si aia sa fie 4L, tinand cont varsta de ta... toti de aici, cei care ti-au dat sau iti dau sfaturi, am trecut de varsta aia, si nu eram deloc cumpatati atunci... Si acum ne cumpatam greu... unii rareori(a.k.a. coco si ala de iti da sfaturi, de nu are monster)... Nu esti cumpatat si nici nu vei fi decat la o varsta inaintata. Nu te gandi la motocicleta, cauta mataluta sa faci scoala, ca pana in septembrie, cand probabil faci 18 ani, s-ar putea sa ai sansa sa existe un examen pe bune, nu ce a fost pana acum.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mooama... ce activi is astia pe canapea...

 

mai cipryBV, oricine isi iubeste motocicleta(cum e cazul monsteristilor) o sa spuna ca a lui e cea mai tare, e cam ca o femeie oarba in dragoste... poa' sa fie chior, ciung si cu 10 degete la un picior, ea tot il gaseste fermecator...

 

Eu nu ti-as recomanda sa incepi pe un 2V, si pe o motoreta mai mare de 400 de cmc si aia sa fie 4L, tinand cont varsta de ta... toti de aici, cei care ti-au dat sau iti dau sfaturi, am trecut de varsta aia, si nu eram deloc cumpatati atunci... Si acum ne cumpatam greu... unii rareori(a.k.a. coco si ala de iti da sfaturi, de nu are monster)... Nu esti cumpatat si nici nu vei fi decat la o varsta inaintata. Nu te gandi la motocicleta, cauta mataluta sa faci scoala, ca pana in septembrie, cand probabil faci 18 ani, s-ar putea sa ai sansa sa existe un examen pe bune, nu ce a fost pana acum.

 

bafta

 

NU!! Mobra mea nu e cea mai tare, e loc si de mai tare (S4RS Testastretta). Tu nu iti ibesti motoreta? Atunci ce draq cauti drum pe la garaj pe timp de zapada, de ce incerci ABS-ul pe noroi, ai pus monopol pe cheile de la garaj .......

 

 

 

@Cipi

Ia-ti ba nene la primavara un scuter si arde-l cat poti pana faci 18 anisori. Daca te tavalesti inseamna ca ai capatat experienta si rezistenta. Nu uita de monstru :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma pronunt si eu tot pe degetele!

 

1. Ha ahhahahahahbahahahahahahahaha fi-v-ar capu-al dracu de simpatici,... la caterinca... toti betivii activi pe forum(n am zis ca nu mi place)

2. Pe Horia Doctoru l am decretant nebun cu carnetel rosu(amice nu pune botu cand ridica doctoru din sprancene... semn ca te minte...mare grija)

3. Brasovene daca ti iei 600rr da mi te rog in avans splina sa ti o tin eu la caldurica(eventual si niste tendoane pt ligamento-plastii)

4. Coco ma ai suica?

5. Cine i cocalaru ala de bogdani? e piz..da de se termina n "i" numele?

6. Fir intins!!!

7. Da baaaa bereaaaaa

8. Baa! Treziti-va baa!!

9. Dom' moderator Cumpat(toata stima) da l afara pe monsteristu'(e dinamovist) ala ca numa prostii vorbeste!

10. :D :lol: :lol: :lol: :D (brasovene astia ti s pasii daca te faci monsterist... si da ai ghicit vei fi cel mov la urma, ala cu biciu e Son)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

O sa fac scoala de A cum se dezmorteste afara, ma tenteaza sa-mi cumpar un Monster de 600 ca prima motocicleta, am vazut si mai sus ca ar fi ok pentru prima motocicleta, eu am 25 de ani, 178 cm intaltime si 76 de kg,

O sa am pentru motor cam 2000 de euro.

Am si eu cateva nelamuriri...cam la ce costuri de intretinere sa ma astept ?

Cam cat costa o revizie ?

Cam cat consuma ? :lol:

Cat de fiabile sunt ?

 

Multumesc anticipat baieti

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun sa veniti la botezul noului meu fiu, Angelito. Am decis sa-l infiez cu acte in regula si sa-l trec pe numele meu. Ceremonia va avea loc la garajul sonatului, ca e gresie pe jos. Apropo, are cineva o cristelniță, ca vreau sa-l si spal oleaca, sa nu-l iau murdar acasa. Slujba va fi oficiata de parintele Bogdan Mototul, asistat de diaconul Neamuu Porumbel. NaÂşii sunt Fane un picior subtire si Doamna Maria de la Gherila. Bucatar: Coco pastrama nebuna. Paharnic: Son gatlej fara fund. Auzul ne va fi incantat cu sunete suave de ansamblul Ciocarlia Garajelor, compus din: Doctorul nazist trist, Alecu gura de aur, Sif cel repede ametit si Gravanas de trei lei cuie. Pozar: Gunix lentile multe. Cameraman: Tudorila avatar de cameron. va astept cu drag.

Mesaj completat

Salut,

 

O sa fac scoala de A cum se dezmorteste afara, ma tenteaza sa-mi cumpar un Monster de 600 ca prima motocicleta, am vazut si mai sus ca ar fi ok pentru prima motocicleta, eu am 25 de ani, 178 cm intaltime si 76 de kg,

O sa am pentru motor cam 2000 de euro.

Am si eu cateva nelamuriri...cam la ce costuri de intretinere sa ma astept ?

Cam cat costa o revizie ?

Cam cat consuma ? :lol:

Cat de fiabile sunt ?

 

Multumesc anticipat baieti

 

Asfalt uscat

 

 

costurile de intretinere sunt aceleasi ca si la celelalte motociclete.

consumul e 4-5 afara, 6-7 in oras.

cu 2000 de euro iti poti gasi doar monster pe carburatie. eu ti-as recomanda sa iei ceva cu injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

O sa fac scoala de A cum se dezmorteste afara, ma tenteaza sa-mi cumpar un Monster de 600 ca prima motocicleta, am vazut si mai sus ca ar fi ok pentru prima motocicleta, eu am 25 de ani, 178 cm intaltime si 76 de kg,

O sa am pentru motor cam 2000 de euro.

Am si eu cateva nelamuriri...cam la ce costuri de intretinere sa ma astept ?

Cam cat costa o revizie ?

Cam cat consuma ? :lol:

Cat de fiabile sunt ?

 

Multumesc anticipat baieti

 

Asfalt uscat

 

 

 

La 2000 de euro o sa iti iei un monster cazut din punct de vedere tehnic si o sa iti blestemi zilile , plus ca mereu o sa auzi"Ti-am zis ca Ducati are probleme"mai bine mai bagi ceva cascaval si gasesti ceva bun la 3500-4000 ,...un 620 (600 e pe carburatie...cam depasit).

Mesaj completat

Va propun sa veniti la botezul noului meu fiu, Angelito. Am decis sa-l infiez cu acte in regula si sa-l trec pe numele meu. Ceremonia va avea loc la garajul sonatului, ca e gresie pe jos. Apropo, are cineva o cristelniță, ca vreau sa-l si spal oleaca, sa nu-l iau murdar acasa. Slujba va fi oficiata de parintele Bogdan Mototul, asistat de diaconul Neamuu Porumbel. NaÂşii sunt Fane un picior subtire si Doamna Maria de la Gherila. Bucatar: Coco pastrama nebuna. Paharnic: Son gatlej fara fund. Auzul ne va fi incantat cu sunete suave de ansamblul Ciocarlia Garajelor, compus din: Doctorul nazist trist, Alecu gura de aur, Sif cel repede ametit si Gravanas de trei lei cuie. Pozar: Gunix lentile multe. Cameraman: Tudorila avatar de cameron. va astept cu drag.

Mesaj completat

 

 

 

costurile de intretinere sunt aceleasi ca si la celelalte motociclete.

consumul e 4-5 afara, 6-7 in oras.

cu 2000 de euro iti poti gasi doar monster pe carburatie. eu ti-as recomanda sa iei ceva cu injectie.

vine sefu costumat de picnic....sa imi ziceti cand ....pastramioara e mmmm ok avem suica sau Saniuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun sa facem si o taiere de moț cu ocazia asta. de fapt, am putea sa-i tundem sprancenele lu Doctorul nazist trist, ca am auzit ca are țurțuri de cand cu frigurile astea. eu pot să aduc o motocositoare stihl si o pereche de foarfeci de tuns oi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene!

Cand s-o face frumos afara poate iti facem o vizita la Brasov sa ne cunoastem si sa iti explicam plusurile si minusurile posesorilor de "mobre" de orice fel.

 

Mai bine pune mana pe legislatie sa iei sala ca traseul e un cac.t!

 

 

OK! Daca vreti sa veniti la Brasov... Sa va zic mai exact sunt din Codlea (e la 15 KM de Brasov)... Va astept!!

De legislatie imi e si mie frica.

Si la cata rabdare am eu cu invatatu'... in 5 minute dorm...

Dar cred ca merita efortul pnetru permis :lol:.

 

@COCO

Am avut si scuter. Si surpriza: nu l-am tavalit. Si am mers mai mult 2 persoane decat singur...

Asfalt uscat! Si caldura! :lol:

Editat de monsteristu'
mesaj triplat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiete, mi-e imi place de tine. chit ca ai 17 ani, stii sa scrii corect, nu esti cocalar si, in plus, iti plac monsterele. pune mana de invata codul rutier si promit sa te dau o data pe cheia cand om veni la brasov. ce culoare sa fie monsterul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiete, mi-e imi place de tine. chit ca ai 17 ani, stii sa scrii corect, nu esti cocalar si, in plus, iti plac monsterele. pune mana de invata codul rutier si promit sa te dau o data pe cheia cand om veni la brasov. ce culoare sa fie monsterul?

 

Daca tu imi faci promisiunea asta eu promit cu mana pe inima sa invat si sa iau permisul din prima!

Preferinte de culoare n-am. Ca sigur nu va fi roz. Altfel, poate fi orice culoare :lol:.

Si promit sa va caut pe toti prin Bucuresti de cum imi iau permisul si motorul. :lol:

O sa las mai putine comm-uri ca am mari probleme cu calculatoru'.

Cu greu reusesc sa le citesc pe ale voastre.

Daca vrei sa discutam mai usor: ID de mess blue_eyes_cipry

Bafta!

Editat de CipryBV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...