Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai ca am rezolvat-o cu marea :|

am mai avea o sansa de iesire R.E.A. se numeste, si se tine in buzau (home sweet home).

0749267808 pt doritori !

Editat de BoogA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor iaca, dupa ceva munci seculare ce au durat ..o luna, va invit sa aruncati o vizita pe Ducatiblog.ro.

 

Este viziunea proprie a modului in care voiam sa arate ceva de genul unui site Ducati related..cu stiri, evenimente si .. forum.

 

asadar.. fiti bineveniti

 

ducatiblog.jpg

 

 

site_logo.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Dragilor iaca, dupa ceva munci seculare ce au durat ..o luna, va invit sa aruncati o vizita pe Ducatiblog.ro.

 

Este viziunea proprie a modului in care voiam sa arate ceva de genul unui site Ducati related..cu stiri, evenimente si .. forum.

 

asadar.. fiti bineveniti

 

ducatiblog.jpg

 

 

site_logo.jpg

;)

Editat de BoogA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

;)

 

 

foarte tare ducati blog . sper sa fim cat mai multi membrii

 

Mesaj completat

foarte tare ducati blog . sper sa fim cat mai multi membrii

[/quote

 

De unde as putea sa fac rost de un pinten pt monster de 750 sau cineva care il poate face din fibra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si io tot sambata as pleca..

Deci facem o echipa?

mai bine stateam dreaq acasa.

mobra e in Constanta, cu circul rupt (nu de tot, doar opritorul), schimbatorul indoit, si naiba mai stie ce.

 

sursa: probabil un (cuvant urat) sau o vaca - probabil dat cu spatele cu masina - probabil trosnit moto din fata.

 

In schimb.. confirm a x-a oara. dupa torentiala si viitura de pe sosea (la Ostrov / Baneasa).. monsteru' e bun la soft enduro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am mers si eu pt prima data cu un monster aseara (an 99, 750 ccm) , am o intrebare , e normal cam pe la 160 km/h sa vibreze foarte tare ?( adica imi parea foarte instabila, mi-a fost si frrica sa accelerez..)

avea ghidonu putin stramb dar nu cred ca putea sa faca asa din cauza ghidonului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine stateam dreaq acasa.

mobra e in Constanta, cu circul rupt (nu de tot, doar opritorul), schimbatorul indoit, si naiba mai stie ce.

 

sursa: probabil un (cuvant urat) sau o vaca - probabil dat cu spatele cu masina - probabil trosnit moto din fata.

 

In schimb.. confirm a x-a oara. dupa torentiala si viitura de pe sosea (la Ostrov / Baneasa).. monsteru' e bun la soft enduro!

mie mi-au cam trecut spumele! ma consoleaza gandul ca nu eram calare pe el cand s-a hotarat sa se tavaleasca pe jos.

Mesaj completat

salut

am mers si eu pt prima data cu un monster aseara (an 99, 750 ccm) , am o intrebare , e normal cam pe la 160 km/h sa vibreze foarte tare ?( adica imi parea foarte instabila, mi-a fost si frrica sa accelerez..)

avea ghidonu putin stramb dar nu cred ca putea sa faca asa din cauza ghidonului

nu, nu este normal, in opinia mea, cazatura ce a strambat ghidonul a dereglat si furca din flanse, probabil foarte putin dar de ajuns sa simti vibratii la viteze mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

nu, nu este normal, in opinia mea, cazatura ce a strambat ghidonul a dereglat si furca din flanse, probabil foarte putin dar de ajuns sa simti vibratii la viteze mai mari.

 

care sunt alea flansele? , am cautat pe net si nu le gasesc

un prieten vrea sa o cumpere si vreau sa stiu unde sa ma uit si daca e o problema majora

voi ce ziceti , e o problema majora sau se rezolva ieftin/usor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

nu, nu este normal, in opinia mea, cazatura ce a strambat ghidonul a dereglat si furca din flanse, probabil foarte putin dar de ajuns sa simti vibratii la viteze mai mari.

 

 

care sunt alea flansele? , am cautat pe net si nu le gasesc

un prieten vrea sa o cumpere si vreau sa stiu unde sa ma uit si daca e o problema majora

voi ce ziceti , e o problema majora sau se rezolva ieftin/usor ?

juguri sau cum draq se mai numesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

am mers si eu pt prima data cu un monster aseara (an 99, 750 ccm) , am o intrebare , e normal cam pe la 160 km/h sa vibreze foarte tare ?( adica imi parea foarte instabila, mi-a fost si frrica sa accelerez..)

avea ghidonu putin stramb dar nu cred ca putea sa faca asa din cauza ghidonului

 

 

VErifica si axu fata eu am avut o surpriza neplacuta....dupa cazatura am sch ghidonul dar era instabila la viteza si la franare brusca pe fata....vezi sa nu fie acolo buba ...din juguri se deplaseaza greu deci imi e greu sa cred ca s-a deplasat de acolo doar daca e trosnita mai rau. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VErifica si axu fata eu am avut o surpriza neplacuta....dupa cazatura am sch ghidonul dar era instabila la viteza si la franare brusca pe fata....vezi sa nu fie acolo buba ...din juguri se deplaseaza greu deci imi e greu sa cred ca s-a deplasat de acolo doar daca e trosnita mai rau. :(

din cate stiu, jugurile se stang cu o anumita forta, tocmai pentru a prevenii torsionarea telescoapelor in caz de cazatura. sus:5,6Nm, 6,2Nm maxim admis si jos, 5,1Nm, 5,6Nm maxim admis. m-am interesat de asta la mecanicii de aici avand si eu aceeasi problema: o banala cazatura deplasandu-mi vizibil telescoapele din jug. oricum daca asta ar fi problema nu o vad majora. parerea mea este, daca vrei sa o cumperi, sa te duci cu un mecanic sa o verifice mai amanuntit. ceea ce facem noi aici... doar chat-uim, cine stie? poate coco-sun are dreptate, sau poate este doar de la cauciucul fata... :D

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...