Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Buna seara!

Am si eu o intrebare:cam asa trebuie sa arate curelele de distributie pt monsteru meu din 99 de 750?am gasit la 57 de euro in italia la reprez ducati;acum nush daca sunt 2 sau 1...oricum mi se pare un pret ok.

Merci si o seara buna

Mesaj completat

mmmm...se pare ca poza nu vrea sa se arate...ma ajuta cnv?;)

Mesaj completat

...

Mesaj completat

evrika

eu zic ca e 57 de euro bucata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai cine sa fie?

n-am putut sa stau ca ma biciuiau firele de ploaie prin armura. tot de la mare veneam, de la cut copy si vama veche.

 

nu stiu daca e ok sa stai cu masina in fata, pentru ca nu vezi bumpuri de ea, iar cand e vremea asa urata nu vezi nici prin geamuri ce se apropie. ar putea sa te protejeze urmarindu-te din spate, sa nu te alerge nimeni, de ex. si tu sa mergi in ritmul tau.

 

just a thought ;)

 

poate bagam o mare mai multi monsteristi, zic. cazare la cort, ce atatea fitze?

pai nu stateam la mica distanta, era intre noi ceva distanta si aveam si 110 km/h constant, in caz de ceva, aveam timp berechet sa franez, sa fac vreo manevra. Doar cand am mers cu tine in spatele ei, stateam la mica distanta ca am accelerat sa te ajung...in fine...

Ar fi super marfa sa mergem monsteristiii ... la CORBU (nu stiu daca stii de acea plaja), de exemplu, e o localitate dupa Navodari, plaja virgina, poti sa mergi cu mototul pana pe plaja, pui cotul acolo sau unde hotaraste majoritatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.it/CINGHIE-DISTRIBUZIONE-D...=item4aa2d30b2e

 

 

Uite aici la 28 euro perechea,din cite stiu eu alea originale vindute de reprezentanta nu sint dayco si sint invelite intr-un fel de carton.Daca esti in Italia e mai convenabil sa iei de pe Ebay.

 

 

Originalele de la Ducati sunt un pic peste 80 EUR setul. La Daico 57 e pretul pe set.

 

Salutare.

Nu m-ati inteles:D.eu am intrebat daca asa arata.am pus o poza gasita pe net ca sa imi fac o idee sa nu iau teapa.stiu ca probabil nu v-ati prins pt ca nimeni nu pune o astfel de intrebare dar eu fiind incepator si prima data cand schimb cv la motoreta,m-am gandit sa intreb intai.

Acum,in leg cu cele de la reprez ducati...57 de euro una cred;nu stiu cum arata si in ce sunt invelite pt ca nu le-am cumparat inca,doar m-am interesat.m am interesat pt mai multe chestiuni si au niste preturi monstruoase ;))...ca deh...ducati :>

Daca e cineva interesat de vreo piesa anume si cam ce pret are la repezentanta poate sa-mi spuna si cand ma duc eu sa cumpar cele necesare ma voi interesa.(nush exact cand ma duc dar ma duc).

a..ps:e vreo diferenta intre dayco si cele originale?eu sunt genul care desi nu am f multi bani prefer sa cumpar cv original doar pt buna mea constiinta,dar daca si cele dayco ma tin la fel de mult adik 2 ani ...cred ca se merita un compromis.

Editat de GeorgeStefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, m-am intors de pe transalpina. m-a plouat prin tot locu'. frumoase locuri, dar periculoase foc. pana mai deunazi credeam ca pot face transalpina pe monster. ei, acu dupa ce am facut-o cu bmw-ul, imi dau seama ca nu ai ce cauta cu monsterul pe acolo. foarte fain drumul intre novaci si ranca, proaspat asfaltat, niste curbe de mama-mama, dar riscant rau, fara parapeti, fara marcaje, ceata cat cuprinde, oi, vaci si balegi aferente. or fost vo 700 de km, traseul l-am facut invers de cum planificasem si a rezultat: bucuresti-pitesti-ramnicu valcea-brezoi-voineasa-vidra-obarsia lotrului-ranca-novaci-baia de fier(aici mi-am odihnit ciolanele ude peste noapte langa pestera muierii)-horezu-ramnicu valcea-pitesti-bucuresti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, m-am intors de pe transalpina. m-a plouat prin tot locu'. frumoase locuri, dar periculoase foc. pana mai deunazi credeam ca pot face transalpina pe monster. ei, acu dupa ce am facut-o cu bmw-ul, imi dau seama ca nu ai ce cauta cu monsterul pe acolo. foarte fain drumul intre novaci si ranca, proaspat asfaltat, niste curbe de mama-mama, dar riscant rau, fara parapeti, fara marcaje, ceata cat cuprinde, oi, vaci si balegi aferente. or fost vo 700 de km, traseul l-am facut invers de cum planificasem si a rezultat: bucuresti-pitesti-ramnicu valcea-brezoi-voineasa-vidra-obarsia lotrului-ranca-novaci-baia de fier(aici mi-am odihnit ciolanele ude peste noapte langa pestera muierii)-horezu-ramnicu valcea-pitesti-bucuresti).

vezi liviule cum esti ? ;)

ne invitai pe noi sa mergem cu monsterele, ca sa vezi defapt cum se comporta pe drumurile alea...

adica noi sa fim cobai .... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Am si eu o intrebare:cam asa trebuie sa arate curelele de distributie pt monsteru meu din 99 de 750?am gasit la 57 de euro in italia la reprez ducati;acum nush daca sunt 2 sau 1...oricum mi se pare un pret ok.

Merci si o seara buna

Mesaj completat

mmmm...se pare ca poza nu vrea sa se arate...ma ajuta cnv?:laugh:

Mesaj completat

...

Mesaj completat

evrika

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=320559319854 acelasi produs, dar mai ieftin, pretul este pentru perechea de curele. dayco am si eu pe monstru. acum nu stiu ce sa zic, tot de la ducati cica sunt luate si ale mele, erau ambalate frumos intr-o cutie de carton si au costat in jur de 40-45E mecanicii de pe aici spun ca mai nou, ducati lucreaza cu astia de la dayco. nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu am sa merg 10000 cu astea si apoi am sa imi pun curele pe care sa scrie ducati, sa stau mai linistit

Mesaj completat

bre monsteristi nelinistit aruncati un ochi la M900-le omului asta AICI.. eventual dati si o parere aici

frumos monstru, cel mai mult m-a impresionat... cricul. serios, mobra mea s-a tavalit de doua ori din cauza cricului si a asfaltului fierbinte. probabil daca aveam cric ca asta in forma de "laba gastii" ma bucuram si eu de mobra acum ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi super marfa sa mergem monsteristiii ... la CORBU (nu stiu daca stii de acea plaja), de exemplu, e o localitate dupa Navodari, plaja virgina, poti sa mergi cu mototul pana pe plaja, pui cotul acolo sau unde hotaraste majoritatea

 

eu m-as cam baga, imi plac virginele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu cum apreciati voi virginele, dar plaja de la corbu nu mai e virgina de mult. s-au dat loturi pentru vile, sunt cateva pensiuni si am auzit ca aia trag cu pusca daca te pisi pe gardul lor. da la munte nu va place? plec sambata pe transfagarasan. care te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monsteristule, iar ne bagi pe drumuri de bemveu cu roata mare in fata ;)

 

apropo de roata mare, astia din County s-au apucat de "tunat" un monster proaspat.

asa, de curiozitate, de vazut: http://tlc.discovery.com/videos/american-c...ucati-bike.html

 

a5dcecc1bc6964813d0b455e20f24df28000ef42T.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Ducati Monster 600 an 2000,consumabilele schimbate in primavara(ulei filtru, placute,bujii) motorul are 36000 km,a fost luat din Italia in iunie 2009 la 30000km. Vreau sa l dau ca sa mi iau ceva mai mare ca cm.Motorul arata impecabil!!!Nu am avut nici o problema cu el.Pretul este negociabil...

Mesaj completat

Pret 2600 negociabil. tel 0765768979 sau email bogdan_romla@yahoo.com

post-49743-1280327690_thumb.jpg

post-49743-1280327708_thumb.jpg

post-49743-1280327725_thumb.jpg

post-49743-1280327742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Imi cer scuze ca intervin aici dar... bai monsteristul nu mai minti, drumul pe Trans e nasol. E relativ peticit si prost. A injurat frate-miu doua zile dupa ce ne-am intors. Se poate face cu Monsterul dar iti rupe spinarea. Daca tot vrei sa-l faci mergi pe Brasov - Sibiu, urci la Balea, cobori pana la inceputul curbelor alea frumoase, urci din nou la Balea si te intorci tot pe Sibiu. Asa e bun drumul.

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... tu esti batut in cap si nu are nimeni ce sa-ti faca. Se prea poate sa fi gasit acum drumul spre iesirea din Bucuresti, se prea poate sa nu fi vazut eu nimic din tara asta da' Transfagarasanul ramane un drum prost. Oricat de mult ai tipa si te-ai ambala tu. Ca atat te duce capu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de astazi, ducatiblog.ro a inceput campania "BUN DE TIPAR" - toti posesorii de Ducati sunt invitati sa ne trimita pe adresa de e-mail contact@ducatiblog.ro povestile si pataniile lor, poze din excursii insotite de comentarii mai mult sau mai putin hazli, sau orice legat de fenomenul moto. ...

 

Cele mai interesante povesti vor fi publicate pe site, asadar, nu rata ocazia, DEVINO REDACTOR PENTRU O ZI.

 

post-532-1280478149_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Imi cer scuze ca intervin aici dar... bai monsteristul nu mai minti, drumul pe Trans e nasol. E relativ peticit si prost. A injurat frate-miu doua zile dupa ce ne-am intors. Se poate face cu Monsterul dar iti rupe spinarea. Daca tot vrei sa-l faci mergi pe Brasov - Sibiu, urci la Balea, cobori pana la inceputul curbelor alea frumoase, urci din nou la Balea si te intorci tot pe Sibiu. Asa e bun drumul.

 

Numa bine

 

+1 , confirmat de catre colegii timisoreni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce supărat e Mototul :). Chill bre, că plesneÂşte neuronu'! Până una alta, ultimul cuvânt în ceea ce priveÂşte o excursie nu se dă pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...