Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Am vorbit in IASI la Madras.Faza e ca am masurat tensiunea pe baterie...si turata in 5000 de ture se ridica la 18 volti...

deci e clar-releul de incarcare.Am scos releul si am observat ca este ars ...

 

 

 

STITI UNDE ASI PUTEA GASI UN RELEU DE INCARCARE?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ajutati-ma si pe mine cu o informatie. masurati si voi, care puteti, diametrul farului original Bosch de monster 620, si eventual, daca se poate si distanta intre prinderi si scrieti-mi si mie aici. mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta-l pe-kindaru.eu de la el am luat si e excelenta(nush daca mai are sau mai intra pe forum).

a,ps:vad ca esti din husi,de curiozitate la ce servce ai intrebat?eu sunt din barlad si si nu am auzit de vreun service serios prin zona.in afra de iasi..si vaslui poate.

si eu tot baterie de la kindaru am, si merge bine si e si pe gel, si mai ieftina ca pe piata, daca vrei iti las numarul lui de telefon pe PM. Sa ma anunti cand vrei !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as uita repede pe ebay italia (link), pentru ca acolo sunt multe piese si cred ca intr-o saptamana iti si ajunge in tara.

 

STITI UNDE ASI PUTEA GASI UN RELEU DE INCARCARE pt un monster 600 din 2000?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta-l pe-kindaru.eu de la el am luat si e excelenta(nush daca mai are sau mai intra pe forum).

a,ps:vad ca esti din husi,de curiozitate la ce servce ai intrebat?eu sunt din barlad si si nu am auzit de vreun service serios prin zona.in afra de iasi..si vaslui poate.

 

 

baga un ochi aici

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...rat-107492.html

 

multam pt recomandari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare :laugh: ...am si eu un monster 750 din 2001 si am ceva probleme cu relantiul la el.stie cineva cum se regleaza?sau ce e de facut?ajutati-ma, va roooogggg!!!

va multumesc pentru raspunsurile pe care o sa le primesc...:drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite unde e surubu (despre ala marcat cu verde e vorba)l:

 

carbadjust2.jpg

 

 

si tot articolul aici.

 

salutare :laugh: ...am si eu un monster 750 din 2001 si am ceva probleme cu relantiul la el.stie cineva cum se regleaza?sau ce e de facut?ajutati-ma, va roooogggg!!!

va multumesc pentru raspunsurile pe care o sa le primesc...:drink:

Editat de mish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare :laugh: ...am si eu un monster 750 din 2001 si am ceva probleme cu relantiul la el.stie cineva cum se regleaza?sau ce e de facut?ajutati-ma, va roooogggg!!!

va multumesc pentru raspunsurile pe care o sa le primesc...:drink:

 

 

Inainte de toate, verifica fisele/bujiile si curata admisia. Apoi incearca sa folosesti benzina super 100 si daca nu isi revine incearca sa-ti bagi nasul printre surubele(oricum lasa pe cineva priceput sa se ocupe la asa ceva).

 

Din cate tin minte problema cu relantiul vine de la niste camasi care se schimba. (Tetea parca se lovise destul de urat de aceasta prbl.)

 

Sigur nu ai modelul pe injectie?..e 2001 iar pe SuperSport stiu ca din 2000 nu se mai faceau motoarele de 750cc pe carburatie.

Mesaj completat

poate intereseaza pe cineva :)

 

 

Piese Ducati SS 750 din 2000. Motorul este defect(un piston spart).Comenzi,Telescoape ,Bord,Evacuare, Electronice,Roti,in stare FB,carene si rezervor revopsite.Costi 0766954415

 

 

poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puradele, ce mah, deja ti-e lene sa mai scrii la blog? tzai draq de putori! ia intrati pe linku ala si spuneti si voi, ce draq ne place noua la mopedele astea desmo. cum zice si omu "Per molti, ma non per tutti, solo per i ragazzi "in gamba".

 

am fost in tara Athenei si a lui Poseidon, m-am simtit si eu bine 2 saptamani si repede sari cu gura huo. Si oricum am mai scris, chair daca mai rar :laugh:

 

Eu am facut incalzirea pentru Grecia, 1300 km in 4 zile:

 

- ziua 1(noaptea): Bucuresti - DN1 - Fagaras

- ziua 2: Fagaras - Brasov - Sighisoara - Sibiu - Valea Oltului - Ramnicu Valcea

- ziua 3: Valcea - Curtea de Arges - Transfagarasan - Cartisoara - Sibiu - Sighisoara

- ziua 4: Sighisoara - Brasov - Cheia - Bucuresti

 

 

Asteptam Grecia :drink:

 

slab slab.. hea hea hea, eu am facut Grecia bucuresti intr-o zi 1200 km.

 

Dupa cum bine stiti la bulgari aveti grija la tufisuri, la dune de nisip, uitati-va prin copaci.. de capete de creta cu radare pistol. puneti 5 euro deoparte ca nu se stie.

La greci este the land of freedom, dacala bulgheria am gasit 19 radare in 425 km, la greci am vazut 3 masini de politie in 650 km si una dintre ele era in..vama.

 

si daca tot veni vb de ducatiblog.ro am bagat interviul cu Rossi - bagati ochiul aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite unde e surubu (despre ala marcat cu verde e vorba)l:

 

carbadjust2.jpg

 

 

si tot articolul aici.

 

 

Inainte de toate, verifica fisele/bujiile si curata admisia. Apoi incearca sa folosesti benzina super 100 si daca nu isi revine incearca sa-ti bagi nasul printre surubele(oricum lasa pe cineva priceput sa se ocupe la asa ceva).

 

Din cate tin minte problema cu relantiul vine de la niste camasi care se schimba. (Tetea parca se lovise destul de urat de aceasta prbl.)

 

Sigur nu ai modelul pe injectie?..e 2001 iar pe SuperSport stiu ca din 2000 nu se mai faceau motoarele de 750cc pe carburatie.

Mesaj completat

poate intereseaza pe cineva :D

 

 

Piese Ducati SS 750 din 2000. Motorul este defect(un piston spart).Comenzi,Telescoape ,Bord,Evacuare, Electronice,Roti,in stare FB,carene si rezervor revopsite.Costi 0766954415

 

 

poza

 

 

va multumesc mult...

zair... nu e modelul pe injectie...

:laugh: :drink: :)

Editat de alina_herself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"slab slab.. hea hea hea, eu am facut Grecia bucuresti intr-o zi 1200 km."

Oi fi facut tu 1200 de km intr-o zi, dar ai uitat sa spui la lume cu ce. Cu 4 roti cocalaresti. Porcule!

Editat de Maxzye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspundeti-i ma omului, ca nu se lasa batut! voi nu vedeti?

http://www.wemoto.com/bikes/Ducati/M600_Mo...ator_Rectifier/

 

Mesaj completat

uite aici, am vb acum cu omul si cica are un releu, la 30 euro nou ...vb si tu cu el

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...005-107059.html

 

0769068347 e nr. lui de telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe stock monster mai are cineva de vanzare ?

 

Mai am eu tobele stock, am tot zis sa le tin ca nu se stie .. da de doi ani stau degeaba, nu cred ca o sa le mai folosesc vreodata. Da-mi un semn daca vrei sa le cumperi.

 

Doru 0745800152

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult...

zair... nu e modelul pe injectie...

:baldy: ;) :D

Vezi ca nu -i de joaca cu suruburile alea....daca umbla la ele cineva aiurea iti da toata jucaria peste cap...ducatiurile pe carburatie si unele pe modelul mai vechi de injectie (centralina P8 sau 1.6) se regleaza conform manualului cu analizorul de gaze ( tre sa-i dai un 4-5% CO), de aia mi-am cumparat eu asa jucarie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca nu -i de joaca cu suruburile alea....daca umbla la ele cineva aiurea iti da toata jucaria peste cap...ducatiurile pe carburatie si unele pe modelul mai vechi de injectie (centralina P8 sau 1.6) se regleaza conform manualului cu analizorul de gaze ( tre sa-i dai un 4-5% CO), de aia mi-am cumparat eu asa jucarie :P

 

Are dreptate!. Mai bine las-o pe mana lui :D

 

doctoru nu minte, l-am vazut io cand si-a cumparat "jucaria". el era, cu toate ca are parul mai lung.

 

post-21317-1282286510_thumb.jpg

 

;) nu l recunosc in poza asta. Care e? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe stock monster mai are cineva de vanzare ?

 

 

Vii la bucuresti sa le iei? Prin curier mi-e ca atarna greu la cantar :baldy: ..

 

 

 

 

Anunt si scadere de pret la monsterul meu, ramane 2900 cu tobele arrow cu tot.

Editat de dionysos_11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...