Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Ideea este sa fie numai ducatisit, unde mai pui ca iti poate scapa cate o zicala de duh fara sa apara m** d\astea. :blink:

 

deci.. da-o dracu, eu va fac taram speciald e joaca, dedicat si voi..? :) I mean.. i made it only for this common passion we have.. pierd mult timp pt stiri ci chestii, daca imi pierd motivatia va fi pacat:) .

 

hia va pupa tata si bagati la taste - our playground

 

TOATA semnatura mi-a fost stearsa de catre adminu' de aici, pentru simplu fapt ca aveam linku catre Ducati'blog. Nu mai scriu decat daca intr-adevar pot ajuta personal.

 

Intrebarea mea..de ce mai stam aici atata timp cat unu dinre noi ne-a creeat un loc al nostru ????? Sau va e frica sa va maimutariti in casa altuia?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Nu spun cu cat am dat-o ca nu are rost, nu a fost un pret la cursul zilei, deci nu are relevanta si as crea o imagine aiurea despre Monstere care sunt super motoare si care ar trebui sa aibe preturi la adevarata valoare, dar de. Important e ca si-a gasit un stapan care o va iubi cel putin la fel de mult ca si mine si pe care-l va invata multe si fara peripetii. Intr-un fel sunt tare suparat ca am dat-o dar altfel sunt bucuros ca voi descoperi un alt Ducati, cel mai probabil tot un Monster.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt la curent cu stirile, si cautarile mele pe ducatiblog si ducati romania n-au gasit nimic.

Asadar, intreb : exista manual reparatie pentru monster 620 i.e. ?

Am reusit sa pun mana pe unul in format electronic, si stiu ca nu se gaseau de nici o culoare intr-o vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu chiar vrei sa-l mesteresti singur, sau ti-ai terminat colectia de la Adevarul? :)

 

 

 

Nu sunt la curent cu stirile, si cautarile mele pe ducatiblog si ducati romania n-au gasit nimic.

Asadar, intreb : exista manual reparatie pentru monster 620 i.e. ?

Am reusit sa pun mana pe unul in format electronic, si stiu ca nu se gaseau de nici o culoare intr-o vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt la curent cu stirile, si cautarile mele pe ducatiblog si ducati romania n-au gasit nimic.

Asadar, intreb : exista manual reparatie pentru monster 620 i.e. ?

Am reusit sa pun mana pe unul in format electronic, si stiu ca nu se gaseau de nici o culoare intr-o vreme.

 

 

orice manual "parts catalog" si "owners manual" le gasiti pe site la DUCATI. intrati la rubrica de Dealers and Services, la Maintenance si in dreapta aveti toate manualele din 2001 pana in prezent. pentru manuale mai vechi, cautati pe net sau la reprezentanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Se pare ca m-am hotarat.

Vand Ducati Monster an 1998 36000km. Are imbunatatiri considerabile. Intretinut de Doctoru' si Coco impreuna cu San.

pretul este negociabil in limite normale si incepe de la 2000Eur.

Tel 0733080291

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma gandesc ca eu am dat cu destul de multisor peste pretul tau si chiar altele pe monstrul meu doar cu 1 an mai tanar si cu mai putini km care oricum nu stiu daca sunt reali,parca ma apuca o stare aiurea :laugh:..ce naspa e sa fii incepator si profan pe deasupra.

 

btw voi mai iesiti pe vremea asta cu motoretele?eu am iesit ieri putin si stau destul de prost cu aderenta.

Editat de GeorgeStefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, imi pare bine ca v-am gasit si ca mi-ati dat mult de citit - 749 de pagini, sunt pe la 17-18 (in 2008!) si inca nu m-am plictisit! Nu am inca un balaur, de fapt nu am inca un motor serios. Desi nu prea este momentul, nici sezonul potrivit, cred ca intru in bani si sunt foarte tentat sa iau un Monster. Nu va mai spun de ce vreau Ducati pentru ca deja stiti care sunt motivele pentru a alege o mica bestie italiana cu stil versus alte optiuni.

 

Am pus ochii pe aceasta frumusete

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-329549.html

 

Am sunat si o sa merg sa o vad, din spusele celor de la Oricemoto este luata inapoi de catre o firma de leasing. Asta inseamna ca poate a fost calarita deja de cineva de aici pe forum, nu vrea sa frang corasonul nimanui dar un pic de ajutor in a face alegerea nu strica. O recunoaste cineva? Ceva recomandari, merita banutii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa vedem. Intai si intai, te inseli: ACUM este cel mai bun moment sa iti iei motocicleta, daca ai cash! Piata este ridicol de jos si mai vine si iarna - alt element care scade preturile.

 

Motoreta despre care vorbesti pare sa fie OK, un S2R 1000 din 2008 la 5400 euro e o afacere foarte buna! Acum, mai trebuie si verificat. Dupa cum arata se pare ca a cam stat, cel putin in ultimul timp. Ia pe cineva care se pricepe (bine) cu tine, si mergi de o vezi.

 

Pe de alta parte, vezi ca e cineva printre noi care cica ar vrea sa-si vanda S2R-ul de 1000. Un S2R ingrijit cum n-ai sa mai vezi. Arata exact la fel ca asta, doar ca are jantele albe. Coco ii zice baiatului. Da-i un PM si vezi tu...

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cam acolo bateam si eu - nu este un moment bun sa scapi de cash! nu stiu cat de bine o duc altii dar in bransa mea (si lucrez in trei!) bate un viscol deja de-ti ingheata mana pe portofel si zici mai bine sa vina primavara. Dar nu prea am rabdare, oricum ma dau cu mobra mea indiferent de vreme, mai putin pe zapada asa ca sper sa scot un Monstru la plimbare inca in acest sezon.

 

O sa-i dau un pm si omului daca zici ca are ceva de dat, multumesc de sugestie.

Mesaj completat

Am gasit un user Coco dar nu a mai intrat pe forum din mai...2004. Ar putea fi Coco'san?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vreau, de aceea am intrebat cateva pareri aici pe forum. Prefer insa un motor fie mai nou ori foarte bine intretinut. Am fost sa-l vad pe acesta

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-329549.html

si s-a cam infiripat un amor la prima vedere dar am oarece temeri. Motorul nu are carte tehnica (recuperare leasing) si a cam stat cateva luni. Rugina pe ici pe colo, sa zic ca nu ar fi o problema dar imi este teama sa nu fie si alte probleme. nu exista niciun fel de garantie si consumabilele cam trebuie schimbate toate, de siguranta. plus altele extra, cum ar fi un alt capac la ambreiaj - a fost decupat destul de rudimentar - arata interesant si cam atat, altfel pare sa fie un factor de risc!

 

Astept mai multe detalii despre motor de la firma de leasing si va anunt daca il bag in circuit. De la Coco_Monster nu am inca vesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...