Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Zair....cand vii acasa sa te pregatesti de "fullcontact"....ca tu ar fi trebuit sa comentezi cel mai putin...dar vaz ca tu te iei de mine cel mai tare......ti-o fac eu, stai linistit....doar ma stii!!!!! :blbl: ( si eu te pup....dar unu mai mic ca te-ai luat de mine)

 

SE HAI LA MOTO DENTRO FUORI HAI UNA DUCATI!!!!!

 

Tu imi esti prietena.."stiu ca-ti place pestele ,iti plce pestele" Mai vorbeste gura fara mine, asa ocazional..dar n-am prea vrut :burnout:

 

 

 

a meu, a meu, a meu, a meu,...a meu, a meu, a meu, a meu. burn, burn, burn, burrnnn

 

ON topic acum : Stefan ?!?! te pregatesti cu intalnirile de la Academie pentru ridicarea permisului in curand?!?!:banana: Crezi ca mai poti?!?! :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Uite...... sa mai zici tu ca sunt eu fata rea.....am cautat pt tine Ducati Cucciolo....

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/moto-modello-cucciolo-modello-55-reggio-emilia-24637001.htm?last=1

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/ducati-cucciolo-50-ravenna-26244682.htm

 

http://www.subito.it/moto-e-scooter/ciclomotore-ducati-cucciolo-48cc-mantova-11132193.htm

 

Sper sa mearga site-urile...daca nu...intra tu pe www.subito.it....si cauta acolo.....spor la cumparaturi(cu toate ca la preturi intre 2000 si 7000 de euro :baldy: )

 

Mersi, faza e ca-mi placea aia postata prima si ce am postat si eu dar aia nu-i facuta de ducati ci doar motorul, poate fac rost de motor si modific o bicicleta.

 

O sa caut doar motorul functional si restul vad eu desi cred ca ies mai ieftin cu un malaguti dar nu e acealsi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, faza e ca-mi placea aia postata prima si ce am postat si eu dar aia nu-i facuta de ducati ci doar motorul, poate fac rost de motor si modific o bicicleta.

 

O sa caut doar motorul functional si restul vad eu desi cred ca ies mai ieftin cu un malaguti dar nu e acealsi lucru.

 

 

Cu multa placere....aia mi-a placut si mie, dar din pacate nu se gaseste nici la ei....daca mai gasesc ceva....postez....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha!

Stie cineva de unde pot cumpara membrane pt carburatoare?am un Monster de 750 din '99.un site,cv...

 

 

Mish / Tetea, ajutati omu ca e la ananghie.

 

Mah Dima, n-o lua in serios pe donsoara S4 fara R, arde invidia in ea ca ii lipseste R-ul ala si de aceea face asa ;)

 

 

Vine timpu si pentru plecari/ plimbari, banu sa fie :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah Dima, n-o lua in serios pe donsoara S4 fara R, arde invidia in ea ca ii lipseste R-ul ala si de aceea face asa ;)

 

 

 

Da...daa...daaaa....putin.....putin!!!! am un suflet de copil!!!! :lol: il fac cu un marker "R"-ul ca sa nu mai lipseasca nimic...... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai să fac Âşi io oleacă de off :D... Domnule, aÂştept de la dumneata poze doveditoare cu scrierea din almanah.

 

Cata rea-credinta... -_-

 

Vei avea chiar originalul! Ala cu poza lu' nea' Nicu pe prima pagina, si cu poezie la adresa lui pe pagina 2. Imi amintesc chiar ca in numarul ala era si Trabant Cabriolet!

 

Acum o sa zica toata lumea ca am luat-o razna, dar ies eu triumfator cu almanahul in mana!! :clap:

Da...daa...daaaa....putin.....putin!!!! am un suflet de copil!!!! roflol.gif il fac cu un marker "R"-ul ca sa nu mai lipseasca nimic...... banana.gif

 

 

Cum zicea si Eugen: pune-i bascula monobrat (daca tot trebuie s-o schimbi, nu te costa asa mult SH) si il faci R adevarat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum zicea si Eugen: pune-i bascula monobrat (daca tot trebuie s-o schimbi, nu te costa asa mult SH) si il faci R adevarat :)

 

Si eu i-am zis, da' ori nu vrea, ori e problem' cu banii si tind s-o cred pasta. Nu sunt multi care dau pe cateva piese 1500E, la banii astia cauta motoreta in conditie perfecta.

 

 

 

R-ul face cu markerul ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am zis, da' ori nu vrea, ori e problem' cu banii si tind s-o cred pasta. Nu sunt multi care dau pe cateva piese 1500E, la banii astia cauta motoreta in conditie perfecta.

 

 

 

R-ul face cu markerul ;)

 

 

Stii bine ca acum e la Andu si ca se va face doar ce si cum zice el......eu am intrebat despre varianta bascula monobrat....dar nu am primit confirmarea din partea lui...si exact cum zicea Angel...nu este mare diferenta ca pret, (deci nu e vb neaparat de bani).....dar mai insist, poate-l conving. Daca-i pun monobrat...fac si R-ul cu markerul...daca nu raman "donsoara cu S4 fara R" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am zis, da' ori nu vrea, ori e problem' cu banii si tind s-o cred pasta. Nu sunt multi care dau pe cateva piese 1500E, la banii astia cauta motoreta in conditie perfecta.

 

 

 

R-ul face cu markerul ;)

piesele sh nu duc mai mult de 500E (asta din cate am vazut in poze: bascula janta disc frana...) la 800E iei monobrat complet, cu amortizor. trebuie insa sa cauti.

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci e la Andu, pe maini bune..

 

Ramai mai bine don'soara fara R, ca stie Andu ce face.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as zice mha, da nu cunox

da sunt si eu cu problema. imi tot cade maciulia de la schimbatorul de viteze, are cineva vreunul intreg de vanzare sau stie cum sa-l prind mai bine? ultima oara a tinut un an ceva gen poxipol.

 

ma intereseaza toate variantele: nou / sh / sudat / lipit / surub...

 

 

 

Mish / Tetea, ajutati omu ca e la ananghie.

 

Mah Dima, n-o lua in serios pe donsoara S4 fara R, arde invidia in ea ca ii lipseste R-ul ala si de aceea face asa ;)

 

 

Vine timpu si pentru plecari/ plimbari, banu sa fie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt si eu cu problema. imi tot cade maciulia de la schimbatorul de viteze, are cineva vreunul intreg de vanzare sau stie cum sa-l prind mai bine? ultima oara a tinut un an ceva gen poxipol.

 

ma intereseaza toate variantele: nou / sh / sudat / lipit / surub...

 

Mishule, ia-l SH as zice eu, ca nu-i asa scump. Vezi ca dealer cred ca are.

 

Daca nu, merge sa-i dai o gaura si sa-i bagi un surub perpendicular (mergi la Coco). N-o sa fie estetic, dar daca-l prinzi bine, te tine mai ceva ca ala cu poxipol :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugen, ce mai faci matale? Nu ne amenintai cu prezenta in luna august? Uite ca suntem deja pe 11 si dumnitale sclipesti prin absebnta... Cand ajungi?

pai cesa fac daca lucrez pentru un dobitoc de macaronar care are darul de a-mi da vacantele peste cap?? dupa calculele mele cam pe 20 ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci e la Andu, pe maini bune..

 

Ramai mai bine don'soara fara R, ca stie Andu ce face.

 

 

DAAAA....iti dai seama ca de acolo nu va mai iesi decat cum vrea Andu...de fapt,mai corect spus...cum trebuie sa fie!

Ca si piese...am gasit pe Ebay si cu tot cu transport costurile se ridica undeva cam la 650euro....si am nevoie de:

- janta, ax, bascula, disc frana, suruburi disc frana, suport etrier, rulment, surub intinzator lant, piulita protectie ax.......rog domniile voastre sa aveti mila si sa-mi iertati "ignoranta" daca am mai gresit la enumerarea pieselor :D.....si sincer as cam prefera sa raman "don'soara cu S4 fara R"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAA....iti dai seama ca de acolo nu va mai iesi decat cum vrea Andu...de fapt,mai corect spus...cum trebuie sa fie!

Ca si piese...am gasit pe Ebay si cu tot cu transport costurile se ridica undeva cam la 650euro....si am nevoie de:

- janta, ax, bascula, disc frana, suruburi disc frana, suport etrier, rulment, surub intinzator lant, piulita protectie ax.......rog domniile voastre sa aveti mila si sa-mi iertati "ignoranta" daca am mai gresit la enumerarea pieselor :D.....si sincer as cam prefera sa raman "don'soara cu S4 fara R"

am eu un disc de frana ratacit. o sa il bag in rucsac si am sa ti-l aduc asa ca taie-l de pe lista.(asta din caz ca nu vrei nou) daca nu il vrei sa imi spui, sa nu ma car cu el. daca nu ma insel + suruburile aferente

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cesa fac daca lucrez pentru un dobitoc de macaronar care are darul de a-mi da vacantele peste cap?? dupa calculele mele cam pe 20 ajung.

 

Lasa domnule, macar sa ajungi, asta conteaza. Ture se pot face pana pe la 15 septembrie pe-aici :ok:

 

DAAAA....iti dai seama ca de acolo nu va mai iesi decat cum vrea Andu...de fapt,mai corect spus...cum trebuie sa fie!

Ca si piese...am gasit pe Ebay si cu tot cu transport costurile se ridica undeva cam la 650euro....si am nevoie de:

- janta, ax, bascula, disc frana, suruburi disc frana, suport etrier, rulment, surub intinzator lant, piulita protectie ax.......rog domniile voastre sa aveti mila si sa-mi iertati "ignoranta" daca am mai gresit la enumerarea pieselor :D.....si sincer as cam prefera sa raman "don'soara cu S4 fara R"

 

Ca sa mai scazi din 650€, vezi ca dezmembreaza 2 baieti Ducati-uri, precum urmeaza:

- dealer are 2 sau 3 SS-uri daca imi aduc bine aminte + un Monster 695

- FLK are un Monster 900, 998, SS 900 (parca) si un 1098

 

Probabil ca vei gasi piese la ei ceva mai ieftin decat pe e-bay. Si chiar daca sunt la acelasi pret, macar dai mai putin la transport ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au avut rabdare sa-si piarda timpul cu un incepator pe monster : desmodue , dimateodor , ZaiR , zar916 , mada_YKYs4 .Sper sa nu fi uitat pe nimeni .

Pacientul monster 620sie 2003 a inviat .

Problema s-a rezolvat pana la urma cu schimbul bateriei .

Editat de rudi8791
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal ma bucur f tare sa aud asta, pacientul imi e tare drag.

beer.gif

 

Salutare

Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au avut rabdare sa-si piarda timpul cu un incepator pe monster : desmodue , dimateodor , ZaiR , zar916 , mada_YKYs4 .Sper sa nu fi uitat pe nimeni .

Pacientul monster 620sie 2003 a inviat .

Problema s-a rezolvat pana la urma cu schimbul bateriei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au avut rabdare sa-si piarda timpul cu un incepator pe monster : desmodue , dimateodor , ZaiR , zar916 , mada_YKYs4 .Sper sa nu fi uitat pe nimeni .

Pacientul monster 620sie 2003 a inviat .

Problema s-a rezolvat pana la urma cu schimbul bateriei .

exact cum era de asteptat! ai scapat f ieftin! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un disc de frana ratacit. o sa il bag in rucsac si am sa ti-l aduc asa ca taie-l de pe lista.(asta din caz ca nu vrei nou) daca nu il vrei sa imi spui, sa nu ma car cu el. daca nu ma insel + suruburile aferente

 

 

Daaaa....iti multumesc mult de tot...sigur ca-l vreau, deci poti sa-l aduci linistit :kiss: :makeout:

 

Ca sa mai scazi din 650€, vezi ca dezmembreaza 2 baieti Ducati-uri, precum urmeaza:

- dealer are 2 sau 3 SS-uri daca imi aduc bine aminte + un Monster 695

- FLK are un Monster 900, 998, SS 900 (parca) si un 1098

 

Probabil ca vei gasi piese la ei ceva mai ieftin decat pe e-bay. Si chiar daca sunt la acelasi pret, macar dai mai putin la transport ;)

 

Da Angel...asa e...ai dreptate ;) si oricum macar imi ajung mai repede si baitul va fi gata mai repede....ca si asa sunt ca pe un butoi cu pulbere ca nu ma pot plimba :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...