Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salutare Ducatistilor!!!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca S4 "is back in business".....si drept urmare pt a sarbatorii si a ma bucura eu de el...si el de mine.. :rolleyes: .....am facut in week-end ~ 1000 km :moto: ....si a fost SUPER...SUPER...SUPER... :D(chiar daca acum au ramas "efectele"....basici in palma si febra musculara cat cuprinde).

 

Asfalt uscat si aveti grija de voi

 

felicitari :ok: , te asteptam miercuri la academie

bafta si asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare Ducatistilor!!!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca S4 "is back in business".....si drept urmare pt a sarbatorii si a ma bucura eu de el...si el de mine.. :rolleyes: .....am facut in week-end ~ 1000 km :moto: ....si a fost SUPER...SUPER...SUPER... :D(chiar daca acum au ramas "efectele"....basici in palma si febra musculara cat cuprinde).

 

Asfalt uscat si aveti grija de voi

felicitari! imi pare tare rau ca nu am putut sa iti admir live motorul cat timp am fost in tara! la mai multi km!

 

salutare

ce se face practic la o revizie ?

ma apropii de 8000 km , posesor de vreo 6 luni de monster 620 sie 2003 si as vrea sa - i fac o verificare , sa vad ce ar mai trebui schimbat pe la ea .

stiu ca in bucuresti , dar ar astept si eventualele sfaturi de la posesorii de monster , unde , cum , ce fel , la ce bani sa ma astept pentru o eventuala revizie ...

Multumesc !

pai practic la revizia de 10k se SCHIMBA: bujii, filtru de aer si de benzina, ulei+filtru. se CONTROLEAZA curele si supape, frane, rulmenti roti+jug, in principiu toata starea generala. se verifica si se strang daca este nevoie cu dinamometrica suruburile de la cadru, bascula... toate operatiunile + consumabile in jur de 200E.

 

era sa uit! am ajuns pe insula. monstrul s-a comportat exemplar (multumita lui Andu) vremea a fost extraordinara insa ca de obicei, trebuia sa patesc ceva.. pe la bulgari, o masina de pe contrasens a luat un caine pe care mi l-a aruncat in fata. bineinteles ca l-am luat in plin, norocul a fost ca nu am cazut. totul s-a intamplat atat de repede ca nu am avut nici o reactie. probabil asta a fost norocul, ca nu am franat (nu am apucat ptr ca cu siguranta o faceam instinctiv) si ca am trecut peste el cu viteza. am dansat cateva zeci de metrii pe sosea insa multumita lui Dumnezeu iata ca sunt ok si scriu acum pe forum! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

pai practic la revizia de 10k se SCHIMBA: bujii, filtru de aer si de benzina, ulei+filtru. se CONTROLEAZA curele si supape, frane, rulmenti roti+jug, in principiu toata starea generala. se verifica si se strang daca este nevoie cu dinamometrica suruburile de la cadru, bascula... toate operatiunile + consumabile in jur de 200E.

 

 

 

 

multumesc pentru raspuns ,zar916 .

Editat de rudi8791
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era sa uit! am ajuns pe insula. monstrul s-a comportat exemplar (multumita lui Andu) vremea a fost extraordinara insa ca de obicei, trebuia sa patesc ceva.. pe la bulgari, o masina de pe contrasens a luat un caine pe care mi l-a aruncat in fata. bineinteles ca l-am luat in plin, norocul a fost ca nu am cazut. totul s-a intamplat atat de repede ca nu am avut nici o reactie. probabil asta a fost norocul, ca nu am franat (nu am apucat ptr ca cu siguranta o faceam instinctiv) si ca am trecut peste el cu viteza. am dansat cateva zeci de metrii pe sosea insa multumita lui Dumnezeu iata ca sunt ok si scriu acum pe forum! :cheers:

 

 

Si mie imi pare rau ca nu ai apucat sa-l vezi...mai ales ca ai contribuit la reparatia lui....inca o data multumesc mult pentru tot. :kiss: Asa e...mare adevar graiesti....multumita lui Andu orice monster se comporta exemplar. Imi pare rau de incident, dar ma bucur ca s-a sfarsit totul ok, ca te stim bine si acum ne poti scrie pe forum. Ai grija de tine si asfalt uscat. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Si mie imi pare rau ca nu ai apucat sa-l vezi...mai ales ca ai contribuit la reparatia lui....inca o data multumesc mult pentru tot. :kiss: Asa e...mare adevar graiesti....multumita lui Andu orice monster se comporta exemplar. Imi pare rau de incident, dar ma bucur ca s-a sfarsit totul ok, ca te stim bine si acum ne poti scrie pe forum. Ai grija de tine si asfalt uscat. :hug:

auzi?? nu imi mai multumi atat! eu sunt multumit ca tu esti multumita si ma multumesc cu gandul ca monstru e pe roate si nu ti-ai luat honda cum spuneai! era o mare pierdere pentru comunitatea ducati sa piarda un admirator fanatic al marcii cum esti tu :laugh: cat despre asfaltul uscat...iti multumesc frumos de urare insa nu cred ca o sa am parte de el curand, au inceput deja ploile p-aici :angry: si o sa o tina tot asa pana la primavara. cred ca iarna asta o sa il bag si eu la "iernat" si o sa folosesc scuterul sau o sa imi iau o masina ceva...

 

si daca mai ai nevoie de ceva si este posibil la dispozitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatistilor!!!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca S4 "is back in business".....si drept urmare pt a sarbatorii si a ma bucura eu de el...si el de mine.. :rolleyes: .....am facut in week-end ~ 1000 km :moto: ....si a fost SUPER...SUPER...SUPER... :D(chiar daca acum au ramas "efectele"....basici in palma si febra musculara cat cuprinde).

 

Asfalt uscat si aveti grija de voi

 

cat te-a costat toata distractia ?

 

 

felicitari. sa te bucuri de el mult si bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa plec maine la drum, la taica-meu. Asa ca bag Bucuresti - Bistrita, pe ruta Buc-Brasov-Sighisoara, Tg. Mures, Regin, Bistrita, cca 450km. Sambata dupa pranz o iau inapoi dar spre Sebes (cca 250km) unde ar trebui sa fac jontiunea cu niste prieteni care vin din buc prin Transalpina. Intoarcerea duminica tot prin Transalpiina.

 

Daca are careva recomandari ori sugestii de itinerariu (Buc-Bistrita ori Bistrita-Sebes), numere utile (platforma? sper sa nu!) ori se afla pe mobra, pe acelasi drum, astept un semn!

 

Vreun monstru in Bistrita?

 

asfalt aderent sub roti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat am stat in tara, o luna, cred ca am facut 100 si ceva de km :laugh: doua drumuri la academie si inapoi, un drum la andu si vre-o doua la Pardon :laugh: promit ca la anul numai calare pe el o sa stau! nu stiu cum am sa reusesc ptr ca ar trebui sa nu ma betivanesc. ce dreacu, e de ras, nu am fost si eu cu motorul pe renumitele trasee cheia transfagarasan, transalpina... de fapt daca stau sa ma gandesc cati km am facut cu motorul prin ro nu cred ca depasesc 3000 in 4 ani! regret si acum ca nu am fost cu baietii pe transalpina! veneam daca era un traseu de o zi ins am inteles ca era cu ramanere la cluj..

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat am stat in tara, o luna, cred ca am facut 100 si ceva de km :laugh: doua drumuri la academie si inapoi, un drum la andu si vre-o doua la Pardon :laugh: promit ca la anul numai calare pe el o sa stau! nu stiu cum am sa reusesc ptr ca ar trebui sa nu ma betivanesc. ce dreacu, e de ras, nu am fost si eu cu motorul pe renumitele trasee cheia transfagarasan, transalpina... de fapt daca stau sa ma gandesc cati km am facut cu motorul prin ro nu cred ca depasesc 3000 in 4 ani! regret si acum ca nu am fost cu baietii pe transalpina! veneam daca era un traseu de o zi ins am inteles ca era cu ramanere la cluj..

 

 

Imi pare rau ca nu era S4 bine...mi-ar fi facut placere sa facem unul dintre renumitele trasee cu cele 2 S4....dar sper ca la anul sa recuperezi......macar un week-end sa nu treci pe la Pardon ;)...( oricum te-ai scos macar cu drumul Italia-Romania-Italia).....apropo....nu inteleg de ce sa ramai la Cluj daca faceai Transalpina???(pacat ca nu ai dus baiatul pe Transalpina....dar pana la anul cand vei venii va fi asfaltat tot si va fi TEAVA!!!!!)Iti spun ca eu l-am facut de 2 ori anul asta si merita..... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu era S4 bine...mi-ar fi facut placere sa facem unul dintre renumitele trasee cu cele 2 S4....dar sper ca la anul sa recuperezi......macar un week-end sa nu treci pe la Pardon ;)...( oricum te-ai scos macar cu drumul Italia-Romania-Italia).....apropo....nu inteleg de ce sa ramai la Cluj daca faceai Transalpina???(pacat ca nu ai dus baiatul pe Transalpina....dar pana la anul cand vei venii va fi asfaltat tot si va fi TEAVA!!!!!)Iti spun ca eu l-am facut de 2 ori anul asta si merita..... :moto:

cluj am zis? am vrut sa zic sibiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva ideee cand si cum vine benzina pe retur la Monster 620 i.e 2003 , e o valva acolo pe retur dar parca e degeaba nu face nimic sta inchisa, un capat e in aer... imi puteti spune ce presiune trebuie sa am pe rampa si cam cand si cum deschide acea valva? merci de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Serge, ati mai mers pana la urma azi pe transalpina ?

 

Eu am plecat pana la urma ieri dar destul de tarziu din Bucuresti, am ramas la Ranca peste noapte in ideea de a face a doua zi transalpina dus intors. Toate site-urile si posturile tv anuntau vreme perfecta dar nimeni nu a zis nimic de .. ceata ! Intentia a fost sa plec undeva la 9-10 din Ranca, localnicii ziceau ca ceata ar trebui sa se ridice pana pe la 11 .. am plecat la 10, am facut cativa km pana efectiv nu mai vedeam nimic in fata si in plus era un frig de nu-mi mai simteam degetele prin manusi ... asa ca am hotarat sa ma intorc. Am mai stat in Ranca pana pe la 12 in speranta ca se va ridica ceata dar .. era din ce in ce mai rau si nu se intrevedea vreo sansa de mai bine. Asa ca .. m-am intors in Buc pe acelasi drum din pacate .. Oricum .. pana la autostrada, traseul e acceptabil, nu foarte plictisitor si sunt cateva portiuni chiar parfum, asa ca nu a fost chiar o tura in gol.

 

Acestea fiind spuse cred ca transalpina ramane pt la anu ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote name='th30nly0n3' timestamp='1316969567' post='2960908']

@Serge, ati mai mers pana la urma azi pe transalpina ?

 

Eu am plecat pana la urma ieri dar destul de tarziu din Bucuresti, am ramas la Ranca peste noapte in ideea de a face a doua zi transalpina dus intors. Toate site-urile si posturile tv anuntau vreme perfecta dar nimeni nu a zis nimic de .. ceata ! Intentia a fost sa plec undeva la 9-10 din Ranca, localnicii ziceau ca ceata ar trebui sa se ridice pana pe la 11 .. am plecat la 10, am facut cativa km pana efectiv nu mai vedeam nimic in fata si in plus era un frig de nu-mi mai simteam degetele prin manusi ... asa ca am hotarat sa ma intorc. Am mai stat in Ranca pana pe la 12 in speranta ca se va ridica ceata dar .. era din ce in ce mai rau si nu se intrevedea vreo sansa de mai bine. Asa ca .. m-am intors in Buc pe acelasi drum din pacate .. Oricum .. pana la autostrada, traseul e acceptabil, nu foarte plictisitor si sunt cateva portiuni chiar parfum, asa ca nu a fost chiar o tura in gol.

 

Acestea fiind spuse cred ca transalpina ramane pt la anu ..

 

Ceata? Ai avut un mare ghinion, dupa pranz a fost o vreme superba! Eu am facut tura asa cum am planuit-o, vineri Bucuresti - Bistrita (cam mult si obositor). Sambata Bistrita - Sibiu pe drumuri ocolite, relaxant si pitoresc. Cireasa de pe tort a fost insa ieri, duminica, plecarea din Sibiu, Sebes, Transalpina si apoi la Bucuresti pe acelasi drum facut si de tine.

 

Vremea excelenta pe la 3-4 cand am ajuns noi in varful Transalpinei, exceptionale portiunile asfaltate, m-as duce inapoi maine.

 

Uite si o mica dovada, portiunea din Transalpina dintre cele mai inalte doua puncte.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5LteQMTv-Eo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si o mica dovada, portiunea din Transalpina dintre cele mai inalte doua puncte.

http://www.youtube.com/watch?v=5LteQMTv-Eo

super frumosa plimbarica, cred ca si obositoare,

dar merita,

s-a comportat ok monsterul pe curbe ?

 

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si o mica dovada, portiunea din Transalpina dintre cele mai inalte doua puncte.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5LteQMTv-Eo

 

 

Super, super tare...bravo Serge. Mi-a placut filmarea....la un moment dat pe la min 1.35-1.40, daca te uiti atent e o senzatie super....ai impresia ca soseaua se continua spre cer....nu ca se virajeaza la dreapta.......belea, iar coloana sonora cu P.O.D - Alive.... :rock: face filmarea si mai frumoasa ;)

Abia astept la anul cand va fi asfaltata 100%, dar sincer mi-ar placea sa o fac in cursul saptamanii nu in week-end cu toti grataragii...k iti dai seama ce va fi de acum incolo pe ea... :kick: si pt noi nu e deloc fun sa faci slalom printre ei.

 

Oricum imi place ca in ultima perioada se iese in grupuri mari de 1-2...nu ca altadata...singuri ( cate 7-10 motoare :( )

Chiar vroiam sa va intreb si sa va propun ceva....sa vad daca mai exista cumva spiritul ducati desmoriders:

 

In week-end-ul care vine daca e vreme frumoasa se poate oare sa ne strangem si noi cativa ca sa facem o iesire ca altadata???? Mai suntem oare in stare??? Sincer cred ca nu ma voi mai intalnii prea curand cu acel spirit de riders ca altadata....l-am pierdut undeva pe drum...dar imi doresc enorm sa-mi aratati ca ma insel.(si imi doresc sa aud multe ambreaje uscate ducati la un loc si multe evacuari zgomotoase).

Astept raspunsurile voastre cu trasee posibile si mai ales care dintre voi va merge(daca veti merge)

Asfalt uscat tuturor si aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...