Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ROSSI DESPRE SUPER SIC!!!!

 

TI RICORDERO' COME IL CAMPIONE CHE SEI SEMPRE STATO..

SEI UN GRANDE E TI PORTERO' PER SEMPRE NEL MIO CUORE."

 

Adesso su quella Ducati saremo in due!

Ma non sarà certo un peso.

Anzi...sarà la forza in più che avrò da oggi in poi!

Sarai il conforto nei momenti tristi...il mio grande amico sarà sempre con me.

 

Now on that Ducati will be two!

But it will not be a burden.

Indeed ... the force will be more that I will from now on!

You'll get the comfort in sad times ... my good friend will always be with me.

CIAO CAMPIONE!!!! R.I.P SUPER SIC!!!

 

PS: oare nu aveti nici un cuvant de spus? l-ati placut sau nu...imbratisati aceeasi pasiune cu a lui.....asa de greu sa se spuna macar un simplu RIP!!! chiar nu pot sa va inteleg:(:(

post-64246-0-71581800-1319702060_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adesso su quella Ducati saremo in due!

Ma non sarà certo un peso.

Anzi...sarà la forza in più che avrò da oggi in poi!

Sarai il conforto nei momenti tristi...il mio grande amico sarà sempre con me.

 

Am vazut accidentul live. Mi-am dat seama ca e grav (gen, chiar daca scapa cu viata, cariera lui era terminata) din momentul in care l-am vazut intins pe pista, imobil. Era un personaj amuzant in afara pistei si cel mai interesant si distractiv pilot de urmarit pe ea.

 

Nu prea era cerebral, nu avea strategii in cap - era tot timpul la 100%. Si asta i-a adus si sfarsitul. Cuvintele sunt aiurea acum. Imi pare rau ca nu va mai fi pe grila si ca nu ne va mai delecta cu stilul lui. Lucrul cel mai bun pe care il putem face este sa nu-l uitam, sa povestim despre Donington si Mugello in 2008 sau despre Le Mans 2011 copiilor si nepotilor.

 

Ceva frumos scris despre el puteti citi aici. Iar ceva in memoria lui se poate vedea aici.

 

Rest easy, SuperSic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mereu am regretat la montru ca nu i-am taiat codita, iar acum arata si mai cafe racer, trebuie sa rezolv cu tobele.

Cu acea banda de leduri nu mai poti considera motoreta de tip 'clasic'..parerea mea.

 

 

 

Daca vremea ne strica kilometajul.. macar imaginatia sa apara. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu acea banda de leduri nu mai poti considera motoreta de tip 'clasic'..parerea mea.

 

 

 

Daca vremea ne strica kilometajul.. macar imaginatia sa apara. :)

 

 

da injectia electronica , cdi , furca usd .etc etc , poti ?

 

arata beton asa . parerea mea :cheers:

 

pozeeeeee

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: oare nu aveti nici un cuvant de spus? l-ati placut sau nu...imbratisati aceeasi pasiune cu a lui.....asa de greu sa se spuna macar un simplu RIP!!! chiar nu pot sa va inteleg:(:(

 

Poate nu toti avem talent poetic...dar mai important de atat, trairile interioare nu se masoara in numarul de postari pe forum. Trebuie sa fii tampit sa nu te atinga faptul ca unul dintre cei mai interesanti (atat ca stil de pilotaj cat si ca fel de a fi) rideri, extrem de carismatic si talentat, dispare inainte de a-si fi valorificat intregul talent. Dar nu cred ca postarile noastre ii ajuta cauza. Daca vrei ceva mai concret, asta ar fi o varianta:

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200668190581#ht_500wt_1413

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da injectia electronica , cdi , furca usd .etc etc , poti ?

(...)

 

Funny you say that. Din punctul asta de vedere iubesc ceea ce a facut Norton cu "noul" Commando:

 

2011-Norton-Commando-961-Sport-01.jpg

 

Da, are CDI si injectie, dar alea nu se vad. In rest, galeriile si ceasurile alea cromate si furca ne-inversata (desi Ăhlins) chiar ii dau un look "vintage" smile.gif

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da injectia electronica , cdi , furca usd .etc etc , poti ?

 

arata beton asa . parerea mea :cheers:

 

pozeeeeee

 

Pai daca nu faceau aceste adjustari..era posibil sa aiba vreo 50CP si sa nu poti pleca fara o lada de scule la tine. Prin acest model au vrut sa creeze un Ducati clasic al anilor 70, cu performantele unui motor de generatie noua. Ideea proiectului a fost estetica 'oldtimer', ledaraie daca vrei gasesti pe Diavel..difera stilul moto pe care ti-l doresti.

 

Nu te judec ca ai facut acest schimbari, doar ca mie nu mi se par cele mai bune. Anyway..gusturile nu se discuta! :cheers:

 

New duc on the roads.

 

Am revenit si cu povestea : /index.php?/topic/670280-ducati-monster-s4/

 

Sa ne vedem cu bine, :)

 

Andrei

 

Felicitari, frumoasa jucarie. Sa ai parte de ea si iti urez recuperarea kilometrajului pierdut in anii de somn. :moto:

 

Pentru acei pasionati de Ducati in WSBK : Ducati reduce greutatea viitorului model.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu varianta Paul Smart light version. Urc o poza cu Fleda ca acum e si mai light :)

 

Nu stiu daca saua asta se potriveste pe modelul tau, dar m-am gandit ca ti-ar putea fi util:

 

 

http://www.ducati.ms/forums/129-parts-accessories/123684-custom-ducati-gt1000-seat.html

 

 

Macar ca inspiratie. Looks nice thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu varianta Paul Smart light version. Urc o poza cu Fleda ca acum e si mai light :)

Ai putea sa dai si tu un pic mai multe detalii legate de ea, ma bate gandul si pe mine la un model ca asta, am vazut ca modelele mai recente au 2 amortizoare, sistemul de evacuare e diferit, sau asa e editia Paul Smart? La un momendat avea si bascula diferita parca sau e ceva custom si aia?

 

post-29807-0-86348300-1319819901_thumb.jpg

 

post-29807-0-36555400-1319820109_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul meu e 2006 monopost, are un singur amortizor, ambreiaj uscat si tobe asimetrice, celalalte modele au tobe simetrice ambreiaj umed si sunt bipost. Stopul mi-a placut de cand l-am vazut in Tron (

) si mereu mi-a placut imbinarea de clasic cu hightech si urmatorul pas e sa ii modific tobele ca aici (
) pt a evidentia curbura bratului si fundul :D, daca vroiam Ducati clasic mergeam pe gt 1000.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare ideea:

 

http://www.ducati.ms/forums/77-sport-classic/123831-whats-your-biggest-trophy.html

 

In ceea ce ma priveste, nu ma pot lauda cu vreun "trofeu" asemanator...dar ma gandesc ca poate ducatistii cu mai multa experienta pot. Daca aveti astfel de intamplari, as propune sa le impartasiti cu noi.

 

thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vi-l recomand si pe cristi. eu am avut motoreta la el si..... nu se joaca.

 

in urma accidentului motorul are o bataie ciudata, el nu a avut impact.

pozibil sa fie supapele. daca e un trancanit ciudat, supapele is cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

New duc on the roads.

 

Am revenit si cu povestea : /index.php?/topic/670280-ducati-monster-s4/

 

Sa ne vedem cu bine, :)

 

Andrei

sa-l stapanesti sanatos si la mai multi km

salutari din dominicana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vi-l recomand si pe cristi. eu am avut motoreta la el si..... nu se joaca.

 

 

pozibil sa fie supapele. daca e un trancanit ciudat, supapele is cu siguranta.

Ok, te cred pe cuvant. Imi lasi te rog numarul lui de telefon?

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...