Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

ba "crazy", esti nebun? mai bine o sfatuiai sa taie numarul, sau sa mearga fara el decat sa taie frumusete de tobe...

 

stai linistit ca nu fac asa ceva nici in 1000 de ani....cum sa tai frumusete de evacuari la minunatie de baiat????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

scuze baietii da nu stiu ce tobe are Mada pe ea. adica pe motor. si daca le scurteaza(depinde cat) ce are pana la urma.

cum nu stii ma ce evacuari are mada??!!?? sunt faimoase aici pe forum, s-a discutat cateva pagini bune in urma despre asta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum nu stii ma ce evacuari are mada??!!?? sunt faimoase aici pe forum, s-a discutat cateva pagini bune in urma despre asta :laugh:

nu eram "acasa" probabil. Mada, astept poza sa vad ce tampenie avea sa recomand. sa vad daca baietii au dreptate. daca nu....taie motoreta si lasi tobele :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Sunt fericitul posesor al unui Monster 796 din 2011 si m-ar interesa un set de tobe Termignoni pentru el la un pret mai rezonabil. Profit de ocazie sa va intreb daca aveti idee de vreun loc de parcare contra cost pentru motor in zona Sebastian si a intersectiei Caii Ferentari cu Calea Rahovei. Multzam fain si anticipat

 

Să-l stăpânești sănătos.

 

Termignoane la preț rezonabil pentru mobra ta n-ai să găsești, e model destul de nou. Vinde cineva pe aici dar sunt de 696, iar ție nu ți se potrivesc. Caută pe ebay, acolo ai șansele cele mai bune să dai de ceva.

 

Apoi, pentru motoreta ta, mai ales în zona aia, te sfătuiesc să găsești mai degrabă garaj. Atrage privirile, și nu e bine.

beer.gif

EDIT: s-ar putea să ți se potrivească Termignoni de 696. Vorbește cu floreaandrei. Succes!

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi, pentru motoreta ta, mai ales în zona aia, te sfătuiesc să găsești mai degrabă garaj. Atrage privirile, și nu e bine.

...de ce sperii baiatul???cine sa fure un ducati? te-ai ticnit? le e frica mai, sa nu ramana cu el in drum :crack:(cred ca hotilor li se spune asa:bai adu-mi ce moto vrei tu...dar daca da naibii si aduci un ducati iti rup picioarele.... :lol: )

 

Salutare tuturor. Sunt fericitul posesor al unui Monster 796 din 2011 si m-ar interesa un set de tobe Termignoni pentru el la un pret mai rezonabil. Profit de ocazie sa va intreb daca aveti idee de vreun loc de parcare contra cost pentru motor in zona Sebastian si a intersectiei Caii Ferentari cu Calea Rahovei. Multzam fain si anticipat

 

 

bine ai venit! sa-l stapanesti sanatos, sa te bucuri de el si sa aveti numai drumuri frumoase impreuna!!!

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PjckcZuApSA

 

Casey Stoner e ducati desmosedici....la coppia piu scorbutica e selvagia del moto mondiale :bigstar:...pentru asta are tot respectul si aprecierea mea si va fi "forever" preferatul meu.... si cred ca Rossi n-are nici o sansa sa-l egaleze cu ducati( imi pare fff bine ca cei de la ducati il regreta, au si de ce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Sunt fericitul posesor al unui Monster 796 din 2011 si m-ar interesa un set de tobe Termignoni pentru el la un pret mai rezonabil. Profit de ocazie sa va intreb daca aveti idee de vreun loc de parcare contra cost pentru motor in zona Sebastian si a intersectiei Caii Ferentari cu Calea Rahovei. Multzam fain si anticipat

 

welcome.

ai putea sa iei finalele de la prietenul lui Andrei (s-a discutat putin mai in spate) si sa vbesti cu dynamite brothers ( sunt aici pe forum) pentru o legatura intre galerii si finale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Sunt fericitul posesor al unui Monster 796 din 2011 si m-ar interesa un set de tobe Termignoni pentru el la un pret mai rezonabil. Profit de ocazie sa va intreb daca aveti idee de vreun loc de parcare contra cost pentru motor in zona Sebastian si a intersectiei Caii Ferentari cu Calea Rahovei. Multzam fain si anticipat

Sa-l stapanesti sanatos si cat Mai multi km,

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, tipul mi-a dat mail mai demult si ma intreba de motorul ce l-am schimbat la a mea. pret alea alea. nu a mai raspuns, in schimb am vazut poza cu motoru pe site, dar cand era inca in stadiu de lucrare. ca sa nu fiu nici rau nici bun, parerea mea e ca nu are cine stiu ce lucrat la ea ca sa zici ba e modificata cine stie ce. intrun fel arata bine, dar rezervorul ala nu se preteaza deloc parca. si nu e 916 motor de de caferacer. daca era un monster poate era alta treaba.

pretul :rusinica:

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, tipul mi-a dat mail mai demult si ma intreba de motorul ce l-am schimbat la a mea. pret alea alea. nu a mai raspuns, in schimb am vazut poza cu motoru pe site, dar cand era inca in stadiu de lucrare. ca sa nu fiu nici rau nici bun, parerea mea e ca nu are cine stiu ce lucrat la ea ca sa zici ba e modificata cine stie ce. intrun fel arata bine, dar rezervorul ala nu se preteaza deloc parca. si nu e 916 motor de de caferacer. daca era un monster poate era alta treaba.

pretul :rusinica:

parerea mea.

 

Un 916 in firea lui e in jur de 4000. Asta e unicat si e facut destul de bine. Nu e o mobra cu care te dai zilnic, ci o a 2-3 mobra, pe care 90 % din timp o lustruiesti, si ocazional o scoti ca sa faci in ciuda vecinilor si bunului simt.

 

Nu comentez pretul iar aspectul nu e deloc chitchos. In privinta motorului, strica si un pic de performanta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

furtunu frana pe fata vopsit albastru;....hai maaaaaaa, rezervoru era mai bun pe un chopper custom.

 

in rest partea de jos parca pare in curu' gol.

 

Un 916 in firea lui e in jur de 4000. Asta e unicat si e facut destul de bine. Nu e o mobra cu care te dai zilnic, ci o a 2-3 mobra, pe care 90 % din timp o lustruiesti, si ocazional o scoti ca sa faci in ciuda vecinilor si bunului simt.

 

Nu comentez pretul iar aspectul nu e deloc chitchos. In privinta motorului, strica si un pic de performanta?

iti dau dreptate, dar nu mi se pare cine stie ce facut "destul de bine" ma refer la modificari. si intradevar cine o are sau o va avea nu se va da cu ea zilnic, ci merge ca o a 2-3a mobra si care intradevar sa o lustruesti doar ca sa vada vecinu.

 

mi se pare cidata din cauza faptului ca are toate chchitele pe langa motor, fata de cum arata un cafe racer.

index.47.jpg

 

iar tobele sub sa, nu sunt cafe racer. daca tot a modificat la ea, cred ca 2 tobe pe langa ea era mult mai cu tenta cafe racer. gen asta

radical-ducati-9-1-2-half-3.jpg

 

uite site-ul la om. http://bastybikes.blogspot.com/2010_07_01_archive.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dude, e un cafe functional, cu motor cu racire pe lichid, nu pe aer. N-a zis nimeni ca e perfect sau ca e ieftin. Pretul pus este orientativ, in plus, poti oricand sa ii mai aduci cateva modificari. Aduce f bine cu un Mh900, un mh pe care nu-l poti cumpara decat cu niste sume mari, f mari. Ma repet, nu-l cunoasc personal pe om, dar din ce am vazut la el de-a lungul anilor, chiar i se invarte rotitza.

 

Din punctul meu de vedere, modelul aduce in viata propietarului ceea ce un model stock, la aceiasi bani, n-ar putea. Parca eram pe topicul de Ducati, mobra relativ exclusivista, nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma na, fiecare cu parerea lui. dar mai facem si noi cateva schimburi de idei si pareri. ca intradevar e topicul de Ducati, adica a celor spalati pe creier, nesiguri pe ei si indecisi; cum zicea un mare savant de pe aici.

 

eu unu as fi mers pe ideia celui pus mai sus de mine. acel 916. dar fiecare cu cei place.

 

cat de om, am vazut si eu ca le are. am urmarit mai demult blogul lui, de cand era motoreta asta in stadiu de proiect. cand vedeam doar 2-3poze cu ea intrun colt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diavel drag race .. how about that :) .. blondu, te bagi ?

 

 

http://www.ducati.com/world_ducati_week/drag_race.do

 

Ground-breaking event must be there for the Planet of the Champions.

In 2010 we experienced emotional moments with the first edition of the drag race, that generated in unprecedented and unique motorcycle challenge , which shown the Ducati riders fight each other until the end.

 

Even in 2012, eight heroes, eight champions, take the field on the legendary straight of Misano World Circuit, riding eight aggressive and muscular Ducati Diavel Carbon. Raider against rider, in a knockout stage.

 

Only one raider remaining, the winner.

 

Valentino Rossi, Nicky Hayden, Troy Bayliss, Carlos Checa,Silvain Guintoli, Jakub Smrz, Niccolò Canepa and Lorenzo Zanetti are ready to challenge under the eyes of the people of the World Ducati Week.

 

Who will be the winner?

 

The appointment with the most exciting challenge is Saturday, June 23, 2012, at 18:20, straight of Misano, Planet of tre Champions.

 

They will be there. You can't miss it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...