Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salut Doru,

 

Am luat si eu legatura cu el.

Mi-a spus ca cel mai probabil ajunge in Bucuresti pe data de 9, adica sambata.

Ma ocup eu astazi sa-i rezerv camera la hotel, sa-i iau un prepay de date.

 

Va tin la curent si stabilim o ora pentru sambata eventual la care sa ne intalnim cu el.

 

Andrei

Asteptam cu interes intalnirea,

poate discutam si astazi la academie,

O zi buna si asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Doru,

 

Am luat si eu legatura cu el.

Mi-a spus ca cel mai probabil ajunge in Bucuresti pe data de 9, adica sambata.

Ma ocup eu astazi sa-i rezerv camera la hotel, sa-i iau un prepay de date.

 

Va tin la curent si stabilim o ora pentru sambata eventual la care sa ne intalnim cu el.

 

Andrei

 

 

Foarte tare, taci si faci :) Din ce am vazut pe site-ul lui, nu cred ca a ales cel mai fain traseu pt Romania, paote-l consiliem un pic .. ar avea ceva variante (siriu, cheia, transfagarasan, transalpina, brasov, sighisoara, ..) dar depinde si de cat timp are la dispozitie ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, taci si faci :) Din ce am vazut pe site-ul lui, nu cred ca a ales cel mai fain traseu pt Romania, paote-l consiliem un pic .. ar avea ceva variante (siriu, cheia, transfagarasan, transalpina, brasov, sighisoara, ..) dar depinde si de cat timp are la dispozitie ..

am vorbit si eu cu el zilele trecute si i-am facut recomandarea asta de traseu. http://goo.gl/maps/Qo7X

 

frumos ar fi din partea voastra daca se va gasi macar unu sa il intampine la vama, si sa ii fie pe post de ghid cat se poate in tara. daca vine sambata duminica puteti sa ii aratati imprejurimile, tot ce face parte din turismul romanesc. recomandarea mea e sa ii gasiti o pensiune cat mai rustica unde sa stea pt ca de camere de hotel banuiesc ca e plictisit. poate vrea sa vada traditiile romanesti, si cam tot ce poate reprezenta Romania din punct de vedere turistic. puteti sa il duceti si pe centura sau sa il lasati singur in ferentari, ca si acolo tot parte din turismul romanesc face parte (glumeam).

 

el mi-a dat mailul asta aseara: Hi Bogdan!

 

Thanks for all your help, i will be reaching Bulgaria tommorrow! I will keep you updated.

 

nu sunt in tara ca mi-ar fi placut sa ma plimb cu el aratandu-i tara, pt ca e o tara frumoasa.

 

vedeti voi ce faceti. am incredere in voi ca nu va fi dezamagit de ceea ce tine de Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha! acum intele de ce vii cu duba la misano

pai aducem marfa nenea,

 

app. am un pont de un ambreiaj de ala ahtihopping. :crack: :haha: ca am nevoie pe motoreta mea, posibil sa aduc mai multe tobe, si mai vad eu ce gasesc acolo. am de unde oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai aducem marfa nenea,

 

app. am un pont de un ambreiaj de ala ahtihopping. :crack: :haha: ca am nevoie pe motoreta mea, posibil sa aduc mai multe tobe, si mai vad eu ce gasesc acolo. am de unde oricum.

Ceva tobe termignioni SH pt monster 796 abs ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica nu

 

Eu cred că merg - și băieții ăștia spun la fel (ba cică s-ar potrivi și pe 1100). Oricum, cred că cel mai ușor ar fi să mergi cu banii în mână la băiatul ăla și să vezi dacă ți se potrivesc. Dacă da și dacă iți convin, le iei: oricum ieși mai ieftin decât dacă le-ai lua de pe ebay sau ceva. Iar la noi nu cred că sunt așa de multe SH...

wink.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello Ducatistilor!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca eu si baiatul meu(S4) suntem back in business!!! :moto: Ocazie cu care vroiam sa va multumim tuturor celor care ne-ati fost alaturi si ne-ati ajutat( Zar916, Crazy-Devil, Alex(Metrotehnica) Coco si mai ales Andu).

S-a facut si frumos afara dupa cum pare!!!! :bounce:

Multumim mult inca o data!!!! :cheers: :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc si eu un pinion 14T cu pas 525?

vezi ca sunt 2 modele de pinion. de care ai acum? daca vrei, unul de 15T 525 am eu, dar nu stiu de care iti trebuie tie. este nou nout.

 

de 14 am cel care l-am dat de pe motor, schimbanu-l cu 15T, doar ca e uzat, si nu prea l-as da pt ca nu va fi pe aceiasi calcatura cu lantul tau. fapt ce duce la stii tu ce.....

 

Hello Ducatistilor!!!

 

Vroiam sa va anunt oficial ca eu si baiatul meu(S4) suntem back in business!!! :moto: Ocazie cu care vroiam sa va multumim tuturor celor care ne-ati fost alaturi si ne-ati ajutat( Zar916, Crazy-Devil, Alex(Metrotehnica) Coco si mai ales Andu).

S-a facut si frumos afara dupa cum pare!!!! :bounce:

Multumim mult inca o data!!!! :cheers: :makeout:

bun bun, oricand cu cea mai mare placere.

 

 

o sa revin cu ceva poze pt ca am ceva piese compatibile cu gama 748/916/996/998 si monster. poate cineva va dori ceva de pe acolo. sunt niste piese castigate la o licitatie pe ebay si nu cred (sper) ca o sa am nevoie de toate.

 

voi reveni cu detalii.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa revin cu ceva poze pt ca am ceva piese compatibile cu gama 748/916/996/998 si monster. poate cineva va dori ceva de pe acolo. sunt niste piese castigate la o licitatie pe ebay si nu cred (sper) ca o sa am nevoie de toate.

 

voi reveni cu detalii.

salutare,

daca printre piesele de monster,ai ceva ce nu iti trebuie,m-ar interesa un monopost.

multumesc pt eventualul raspuns.

Editat de rudi8791
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

daca printre piesele de monster,ai ceva ce nu iti trebuie,m-ar interesa un monopost.

multumesc pt eventualul raspuns.

din pacate nu am piese componente a motocicletei, ci doar piese ce tin de motor, adica cel de monstrer S4 dar sunt care se potrivesc si pe alte tipuri de monster. monopost mai era cineva care intreba acu mult timp. sau ma vazut eu dar nu mai stiu unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a montat careva FatDuc O2 Manipulator?

http://fatduc.com/home.html

 

@Crazy, asta e modelul: https://store.bevelh...525-chain-size/

 

Apropo, eu va am pe facebook? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a montat careva FatDuc O2 Manipulator?

http://fatduc.com/home.html

 

@Crazy, asta e modelul: https://store.bevelh...525-chain-size/

 

Apropo, eu va am pe facebook? :D

lasa si tu FB tau aici, si iti dam noi add.

 

cat de pinion, da acela e,Ducati-Streetfighter-Steel-Front-Sprocket-6mm-96839402B-96839502B.jpg

nu e modelul care are flansa ce se prinde in 2 suruburi de 5mm parca. adica asta

16T-1000x750.jpg

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALa cu ZX12 imi e prieten foarte bun, suntem din acelasi oras si ne-am apucat in acelasi timp de moto. Cum naiba de va stiti? SI ati mai mers si impreuna pe moto :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pretentii :D

faptul ca ai gusturi la tobe nu schimba cu nimic faptul ca ai zbarcit-o grav de tot cu capacul de ambreiaj :nono: . am o boala pe tine din cauza asta... am o placa de ambreiaj de culoare rosie, model vertigo de la stm. o vroia la un moment dat cineva de aici insa nu a mai zis nimic. nu stiu ce modificari vrei sa ii aduci, ce stil... daca se va potrivi cu modificarile pe care vrei sa le faci.. daca te intereseaza stii ce ai de facut! :cheers:

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALa cu ZX12 imi e prieten foarte bun, suntem din acelasi oras si ne-am apucat in acelasi timp de moto. Cum naiba de va stiti? SI ati mai mers si impreuna pe moto :D

hmmmm. e poveste lunga.

 

acu ceva ani ma plictiseam si vroiam sa ies la o intrunire. vorbesc cu un prieten si imi sice ca sa mergem la Cluj, doar ca el are pasagera. in schimb imi zice ca mai merge cineva si si ma ia el. au venit dupa mine si am plecat la cluj pe ploaie. a fost frumos pt ca am experimentat cat de frumos e sa stai cu viziera deschisa cand esti ranga. la intoarcere cand am oprit la alimentara,primul cuvant a fost"mancareeee" dupa aia venind acasa, am prins o ploaie torentiala de eram singurii care mergeam. restu masinilor erau oprite pe avarii. apa era in unele locuri aproape de genunchi.......frumoase amintiri., inclusiv gripa de dupa... cred ca a fost cea mai misto intrunire la care am fost. nu m-am mai intalnit cu el de atunci.

 

faptul ca ai gusturi la tobe nu schimba cu nimic faptul ca ai zbarcit-o grav de tot cu capacul de ambreiaj :nono: . am o boala pe tine din cauza asta... am o placa de ambreiaj de culoare rosie, model vertigo de la stm. o vroia la un moment dat cineva de aici insa nu a mai zis nimic. nu stiu ce modificari vrei sa ii aduci, ce stil... daca se va potrivi cu modificarile pe care vrei sa le faci.. daca te intereseaza stii ce ai de facut! :cheers:

nu cumva e placa de care am vorbit noi 2.? care ziceai ca e rezervata? daca e aia? ne vedem la misano si te scap eu de ea: D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca ai gusturi la tobe nu schimba cu nimic faptul ca ai zbarcit-o grav de tot cu capacul de ambreiaj :nono: . am o boala pe tine din cauza asta... am o placa de ambreiaj de culoare rosie, model vertigo de la stm. o vroia la un moment dat cineva de aici insa nu a mai zis nimic. nu stiu ce modificari vrei sa ii aduci, ce stil... daca se va potrivi cu modificarile pe care vrei sa le faci.. daca te intereseaza stii ce ai de facut! :cheers:

 

Capacul oricum vroiam sa il schimb cu unul de la Rizoma. Imi pare rau totusi ca nu l-am lasat intreg, il faceam cuiva cadou care avea nevoie de el, ca eu oricum nu-l mai foloseam. Cat despre placa de ambreiaj, te pot ajuta eu sa scapi de ea ca fix rosie vroiam :D Zi-mi un pret. Si daca tot ma apuc sa o schimb, trebuie sa-mi cumpar si arcurile alea si nu stiu cine vinde. Cam asa as vrea sa iasa.

 

ZDM036R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...